You are here

WRC 2018: Argentinos ralyje triumfavo Ott Tanak

  • Ott Tanak/Jaanus Ree-Red Bull Content Pool nuotrauka
    Ott Tanak/Jaanus Ree-Red Bull Content Pool nuotrauka
  • T. Neuville/Hyundai Motorsport nuotrauka
    T. Neuville/Hyundai Motorsport nuotrauka

Penktajame Pasaulio ralio čempionato (WRC) etape, Portugalijos ralyje pergalę šventė estas Ott Tanak, važiuojantis su „Toyota Yaris WRC“ bolidu. Tai buvo pirmoji esto pergalė jam atstovaujant „Toyota Gazoo Racing“ komandą.

O. Tanak į ralio lyderio gretas išsiveržė nuo penktojo (iš aštuoniolikos) greičio ruožo ir vis didino savo persvarą prieš varžovus.

Pirmos dienos pabaigoje po 8 greičio ruožo jis prieš K. Meeke iš „Citroen“ pirmavo 22,7 sek., o šeštadienio pabaigoje, įveikus penkioliktą greičio ruožą, estas jau 46,5 sek. pirmavo prieš į antrąją poziciją pakilusį T. Neuville iš „Hyundai“.

T. Neuville/Hyundai Motorsport nuotrauka

Argentinoje estas iš viso laimėjo net 10 greičio ruožų, tačiau paskutiniame - „Power Stage“ ruože - jis nebuvo pirmas ir negavo dar penkių papildomų taškų. Jis čia buvo ketvirtas ir uždirbo du papildomus taškus. Pirmas tris vietas šiame ruože ir 5-4-3 taškų kraitį pasidalino T. Neuville, S. Ogier ir A. Mikkelsen.

Antrąją vietą ralyje užėmė T. Neuville, atsilikęs 37,7 sek. Trečias buvo jo komandos narys D. Sordo, pralošęs 1 min. 15,7 sek.

S. Ogier iš „M-Sport“ buvo ketvirtas, atsilikęs 1 min. 58,6 sek., o penketuką užbaigė A. Mikkelsenas iš „Hyundai“, pralošęs dar 4 sekundes.

 

WRC2

Gaila, bet Argentinoje nepasisekė jaunajam Suomijos lenktynininkui K. Rovanperai, kuris WRC2 įskaitoje po 16-o greičio ruožo buvo pirmas ir 9,9 sek. lenkė P. Tidemand.

Sekančiame ruože suomis padarė klaidą, išlėkė iš trasos ir vertėsi. Avarijos metu jo bolidas užkrito ant poros žiūrovų automobilių ir juos apgadino. Laimei, nei ekipažas, nei ralio žiūrovai nenukentėjo.

 

Bendra vairuotojų įskaita po 5 etapų:

1. S. Ogier 100
2. T. Neuville 90
3. O. Tanak 72
4. A. Mikkelsen 54
5. D. Sordo 45
6. K. Meeke 43
7. E. Lappi 40
8. J.M Latvala 31
9. E. Evans 26
10. C. Breen 20
11. S. Loeb 15
12. H. Paddon 10

 

Bendra komadų įskaita po 5 etapų:

1. Hyundai Shell Mobis World Rally Team 144
2. M-Sport Ford World Rally Team 129
3. Toyota Gazoo Racing World Rally Team 124
4. Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team 93
Kategorijos: 
Lenktynininkai: