You are here

WRC 2018, Meksikos ralis: D. Jociui finišą apkartino techninės problemos

  • D. Jocius ir D. Zvicevičius/Aistės Kirsnytės nuotrauka
    D. Jocius ir D. Zvicevičius/Aistės Kirsnytės nuotrauka
  • D. Jocius ir D. Zvicevičius/Aistės Kirsnytės nuotrauka
    D. Jocius ir D. Zvicevičius/Aistės Kirsnytės nuotrauka
  • D. Jocius ir D. Zvicevičius/Aistės Kirsnytės nuotrauka
    D. Jocius ir D. Zvicevičius/Aistės Kirsnytės nuotrauka

Trečią WRC Meksikos ralio dieną rezultatą sudėtingomis ir varginančiomis sąlygomis iškovojusiems lietuviams Deividui Jociui ir Donatui Zvicevičiui teko pamiršti. Prieš paskutiniame greičio ruože užklupti technikos gedimų ir juos susitvarkius, „Arctic Energy World Rally team“ ekipažas nebeturėjo šansų pakilti į buvusią 15-ą vietą.

Iki šiol Meksikos ralyje neskambėjo lietuviškos pavardės. 2018 metai Lietuvos autosporto istorijai bus itin reikšmingi ne vien dėlto, kad viename sunkiausiame už Atlanto vykstančiame WRC etape plevėsavo Lietuvos vėliava, bet ir dėlto, kad pirmą kartą Meksikos ralyje dalyvavusiems lietuviams Deividui Jociui ir Donatui Zvicevičiui, nepaisant sunkumų, pavyko viską užbaigti iki galo.  

„Arctic Energy World rally team“ ekipažas įveikė visus WRC trečio etapo greičio ruožus ir sėkmingai pasiekė finišą būdamas 22-as bendroje lentelės įskaitoje ir 2-as savo klasėje. Šiais metais Meksikos ralio dėl technikos gedimų bei avarijų nebaigė net 6 ekipažai.

Visgi po finišo lenktynininkas Deividas Jocius neslėpė apmaudo dėl prarastų pocizijų.

„Labai dviprasmiški jausmai – ir džiaugsmas, ir liūdesys. Neturime norimo, kurį turėjome, rezultatą. Bet džiaugsmas yra tame, kad visgi esame finiše. Trečios iš eilės lenktynės, kurias mes finišuojame pasaulio ralio  čempionate, - sakė D. Jocius. – Esame laimingi, kad šiandien mums labai pasisekė, kai sugedo automobilis. Buvo išsitraukęs šarnyras iš rato svirties, dėlto išniro ratas prieš pat priešpaskutinio greičio ruožo finišą. Turėjome jį tvarkytis. Užtrukome apie pusvalandį, nes buvo didelė nuokalnė, žvyras, pasitelkę aplinkinių žmonių pagalbą, su akmeniu šarnyrą įstūmėme į vietą, priveržėme ir galėjome sėkmingai viską užbaigti. Žinoma, finiše ir statistiniuose duomenyse būti yra gerai, bet aišku apmaudu, kad neatvažiavome ten kur buvome. Tikrai galėjome atlaikyti visą spaudimą iš nugaros, bet tai yra automobilių sportas“.

ATNAUJINTA. Vis dėlto teisėjai praėjusius kelioms valandoms po apdovanojimų Deivido Jociaus ir Donato Zvicevičiaus rezultatą Meksikos ralyje anuliavo. Pagrindinė priežastis buvo ta, kad ekipažas, kol tvarkėsi išnirusį šarnyrą, į paskutinio greičio ruožo startą pavėlavo keturias minutes. 

Tuo tarpu lyderių trejetuke paskutinė Meksikos ralio diena staigmenų nepateikė. Pirmos vietos neužleido praėjusių metų čempionas, prancūzas Sebastien Ogier. Po dviejų metų pertraukos jis ketvirtąkart tampa šio etapo nugalėtoju. Antra vieta džiaugėsi ispanas Dani Sordo, kuris nuo prancūzo atsiliko 1 minute ir 3,6 sek. O trečioji vieta atiteko praėjusių metų Meksikos ralio laimėtojui britui Krisui Meeke.

Po trijų savaičių Pasaulio ralio čempionatas persikels vėl į Europą. Balandžio 5-8 dienomis ketvirtasis WRC etapas vyks Korsikos saloje. Jame taip pat bus galima išvysti tą patį lietuvišką „Arctic Energy World rally team“ ekipažą – Deividą Jocių ir Donatą Zvicevičių.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: