You are here

WRC 2018, Švedijos ralis: Antras iš eilės D. Jociaus finišas

• Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius
    Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius

Lietuvai atstovaujantys „Arctic Energy World rally team“ komandos lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius sėkmingai pasiekė finišą Švedijos ralyje (WRC). Lietuviams tai jau antras finišas iš eilės Pasaulio ralio čempionate.

Pirmą kartą Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius dalyvavo Švedijos ralyje. Prieš mėnesį sėkmingai užbaigę pirmąjį WRC etapą, antrasis taip pat jiems buvo įveikiamas. Netikėtumų, įvairių incidentų trasoje išvengti lenktynininkas iš Lietuvos nepavyko, bet noras finišuoti ir viską užbaigti iki galo nugalėjo.

„Labai džiaugiamės, kad pavyko užbaigti iki galo dar vieną etapą. Šį kartą užteko ir pirmo karto.  Buvo daug visko, bet finišo emocija daug stipresnė už buvusias neigiamas emocijas. Dabar labiausiai norisi pailsėti, gerai išsimiegoti ir kibsime į naujus darbus. Ruošimės trečiojo etapo startui“, - po finišo sakė D. Jocius.

Švedijos ralį laimėjo belgas Thiery Neuville‘is iš Hyundai. Jam tai pirmoji pergalė šiame žiemos ralyje. Antras ant nugalėtojų pakylos lipo airis Craigas Breenas iš Citroen, kuris nuo T. Neuville‘io atsiliko 19.8 sek. Trečiojoje vietoje klasifikuotas buvo norvegas Andreas Mikkelsenas (Hyundai), atsiikęs 28,3 sek.

Lietuvių „RC4” klasėje pirmas dvi vietas pasidalino Švedijos sportininkai: Denis Radstromas ir Emilis Bergkvistas. Trečias šioje klasėje liko vokietis Julius Tannertas. Deividas Jocius savo klasėje užėmė 8-ą vietą, nuo pirmoje vietoje esančio švedo D. Radstromo atsiliko 13 minučių ir 26 sekundėmis. Bendroje įskaitoje lietuvis buvo klasifikuotas 39-as. Iš 66 dalyvavusių dalyvių Pasaulio ralio čempionato trečią etapą baigės tik 58.

Po dviejų savaičių Pasaulio ralio čempionatas persikels į Ameriką. Kovo 8-11 dienomis trečiasis WRC etapas vyks Meksikoje. Jame pamatysime tą patį lietuvišką „Arctic Energy World rally team“ ekipažą – Deividą Jocių ir Donatą Zvicevičių. Beje, D. Jocius ir D. Zvicevičius bus pirmieji lietuviai, kurie dalyvaus už Atlanto vandenyno vyksiančiame trečiame WRC etape – Meksikoje.