You are here

Ralis Žemaitija 2012 nugalėtojas Saulius Girdauskas (video)

Saulius Girdauskas nepavejamas

Baigėsi dvi dienas trukęs ralis „Žemaitija 2012", kuris daugeliui lenktyninkų buvo tikrai nelengvas. Įveikus 10 greičio ruožų ir suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad itin didele persvara ralį laimėjo Saulius Girdauskas su naujuoju šturmanu Adrianu Aftanazivu. Lėkdami „Škoda Fabia WRC" automobiliu jie artimiausią varžovą aplenkė net 1 min. 15,3 s.  Tas artimiausias varžovas, tai antrą vietą užėmę Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas su „Mitsubishi Lancer Evo IX". Trečią vietą užėmė Benediktas Vanagas ir Irina Kolomeytseva su „Subaru Impreza WRX STI". Jie nuo nugalėtojų atsiliko 1 min. 55,7 s.  Beje, šeštajame greičio ruože jie vertėsi, tačiau automobilis atsistojo ant ratų ir ekipažas galėjo tęsti kovą toliau.

Puikioje ketvirtoje vietoje finišavo Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius su „Mitsubishi Lancer Evo X". Jiems ši vieta puiki dėl to, kad jie po daugelio nesėkmių sugebėjo susikoncentruoti ir kilti į viršų laiptelis po laiptelio. Po pirmojo greičio ruožo jie buvo tik 41 vietoje, kadangi įlėkė į pusnį ir ten sugaišo laiko. Ketvirtajame greičio ruože jiems taip pat nesisekė ir dalį jo pralėkė su mirksinčiomis avarinio lemputėmis. Automobiliui buvo „sustreikavęs" variklis. Tačiau penktajame greičio ruože Dominykui niekas nekliudė ir baigęs šį ruožą antroje vietoje, bendrojoje įskaitoje iš karto šoktelėjo į devintą poziciją. Po dar vieno greičio ruožo pirmąją dieną jis baigė septintoje vietoje. Antrąją dieną išlaikydamas puikų tempą jis sugebėjo pasiekti ketvirtą vietą bendrojoje įskaitoje.

Penktą vietą bendroje įskaitoje užėmė Mindaugas Daunoravičius ir Artūras Daunoravičius su „Mitsubishi Lancer Evo IX".

Šiame ralyje už pirmojo dešimtuko ribų liko Rokas Lipekis ir Vytautas Švedas. Rokas finišavo vienuoliktas, o Vytautas tik - tryliktas. Rokui Lipekiui koją pakišo ratas, kurį teko keisti trečiajame greičio ruože, dėl ko jis sugaišo apie 5 minutes. Penktajame greičio ruože Vytautui Švedui taip pat teko keisti ratą, o vėliau jis gavo 5 minučių baudą už padangų keitimą ne serviso metu. Vėliau teisėjai baudą panaikino, bet kuomet kiti lenktynininkai užprotestavo, teisėjai nusprendė baudą palikti.

Pirmos dienos vakare lenktyninkai varžėsi neįskaitiniame greičio ruože, Rietavo centre: Rietavo mero Antano Černeckio taurę iškovojo Dominyko Butvilo ir Renato Vaitkevičiaus ekipažas („Mitsubishi Lancer EVO X“), kuris sugebėjoi labai nedaug aplenkti viešnių iš Rusijos – Inesos Tuškanovos ir Natalijos Potapovos ekipažą.

Dar vieną specialų prizą už geriausią rezultatą „Žemaitijos“ automobilių ir motociklų sporto komplekse pelnė Vytautas Švedas, šiame ralyje važiavęs su Audriumi Šošu („Mitsubishi Lancer EVO X“).

Ralio „Žemaitija 2012”atskirų klasių nugalėtojai:

1 klasė
Saulius Girdauskas/Adrianas Aftanazivas, „Škoda Fabia WRC”

2 klasė
Benediktas Vanagas/Irina Kolomeytseva, „Subaru Impreza WRX STI”

3 klasė
Arūnas Lopetaitis/Ričardas Abelkis, „Renault Clio”

4 klasė
Paulius Nanartavičius/Ramūnas Nanartavičius, „Renault Clio”

6 klasė
Remigijus Veikalas/Pranas Švedas, „BMW Compact"

7 klasė
Vaidotas Žala/Žygimantas Augustas Žala, „BMW 318"

Ralio „Žemaitija 2012”pirmasis penkioliktukas:

1. Saulius Girdauskas/Adrian Aftanaz/Škoda Fabia WRC (1)  59:30,8
2. Ramūnas Čapkauskas/Tomas Šipkauskas/Mitsubishi Lancer Evo IX (1)  +01:15,3
3. Benediktas Vanagas/Irina Kolomeytseva/Subaru Impreza WRX STI (2)  +01:55,7
4. Dominykas Butvilas/Renatas Vaitkevičius/Mitsubishi Lancer Evo X (2)  +01:58,9
5. Mindaugas Daunoravičius/Artūras Daunoravičius/Mitsubishi Lancer Evo IX (2)  +02:49,5
6. Dainius Matijošaitis/Mindaugas Čepulis/Mitsubishi Lancer Evo IX (1)  +03:32,4