You are here

Rally Žemaitija 2018: Vaidoto Žalos triumfas

  • Vaidotas Žala/V P Motors nuotrauka
    Vaidotas Žala/V P Motors nuotrauka
  • Giedrius Notkus/V P Motors nuotrauka
    Giedrius Notkus/V P Motors nuotrauka
  • Benediktas Vanagas/V P Motors nuotrauka
    Benediktas Vanagas/V P Motors nuotrauka

Birželio 15-16 dienomis Kelmė jau penktąjį kartą tapo Lietuvos ralio čempionato vasaros lenktynių placdarmu. Po „Winter Rally“ daugiau nei keturis mėnesius trukusio štilio visi greičiausi ekipažai pagaliau parodė ką iš tiesų nuveikė tarpsezoniu, kaip pasikeitė sportinės technikos parkas ir kokie nauji sportininkų duetai stojo į kovą tiek dėl „Viada Rally Žemaitija 2018“, tiek dėl viso čempionato trofėjų.

Kelmės apylinkėse vykusiame ralyje greičiausias buvo „Agrorodeo“ komandos ekipažas. Debiutas su nauju koviniu automobiliu „Škoda Fabia R5“ ir pirmą kartą šturmano krėsle brolį pakeitusiu latviu Andriu Malnieksu nė kiek nesutrukdė Vaidotui Žalai laimėti visus 10 „Viada Rally Žemaitija 2018“ greičio ruožų. Harizmatiškojo vilniečio persvara prieš artimiausius persekiotojus augo kiekviename kilometre ir lenktynėms įpusėjus tapo beveik nepadoriai didelė – pusantros minutės, o finiše perkopė 2,33 min. Futbolo rungtynėse tai būtų kažkas panašaus į 6:0.

Vaidotas Žala/V P Motors nuotrauka

Lenktynių išvakarėse važiuodamas testiniame greičio ruože bandydamas perprasti stabdymo ypatumus ir ieškodamas tinkamų atskaitos taškų Vaidotas porą kartų praslydo aštrų posūkį. Tas pats nutiko ir prasidėjus oficialiai kovai dėl „Viada Rally Žemaitija 2018“ trofėjų, tačiau pajutęs, kaip klusniai elgiasi R5 klasės technika, „Agrorodeo“ komandos lyderis pradėjo didinti tempą ir vėlesnius etapus laimėjo varžovams atveždamas net po 20 sekundžių. T. y. jis tiesiog dominavo trasose.

„Žemaitijos ralio trasos – kaip visada, puikios. Malonu čia važiuoti. Labai gerai, kad laimėjome pirmus tris greičio ruožus ir po to atsistojome į rikiuotės priekį. Regione sausra ir vienam ekipažui pravažiavus, kyla labai daug matomumą ribojančių dulkių, o pirmas važiuoji matydamas geriau.

Lyginant su senuoju „Mitsubishi“, R5 klasės automobilis skiriasi kaip diena ir naktis. Technologijos labai daug pažengė į priekį. Nors dabartinis R5 daug mažiau  galingas nei „Mitsubishi“, trasoje jis yra greitesnis, stabdyti galima vėliau, o padarius klaidą, ją nesunku pataisyti vien dėl to, kad automobilis puikiai subalansuotas. Ką reiškia vien tai, kad jis paruoštas automobilių gamykloje“, – pasakojo „Agrorodeo“ komandos vairuotojas.

Giedrius Notkus/V P Motors nuotrauka

Kur kas atkaklesnė kova „Viada Rally Žemaitija 2018“ vyko dėl antrosios vietos. Iki lenktynių pusiaukelės į ją pretendavo trys ekipažai – Benedikto Vanago ir Mindaugo Čepulio, Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano bei Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko. Tačiau pastarasis duetas 6 GR praslydo vieną „T“ formos sankryžą, o skubėdami apsisukti paskendo savo pačių sukeltame dulkių debesyje ir manevruodami pakibo ant kelkraščio. Gelbėjimosi operacija užtruko beveik 4 minutes, nubloškusias „Juta Racing“ komandos lyderius net į 16 vietą. Vyrai galutinai pasitraukti iš kovos buvo priversti po to, kai 7 GR sugedo jų automobilio transmisija.

Po 9 GR Benediktą ir Giedrių skyrė viso labo 0,9 sekundės, todėl viskas sprendėsi pačiame paskutiniajame etape. Jo finišą keik daugiau nei 3 sek., pasiekė G. Notkus, drauge šventęs pergalę ir L8 klasėje. B. Vanagas liko antras tarp R5 klasės bolidus vairavusių sportininkų, aplenkęs su „Ford Fiesta R5“ važiavusius Egidijų Valeišą ir Mindaugą Varžą. Šis ekipažas nuo pat lenktynių pradžios deklaravo tebesistengiantis prisijaukinti naująjį automobilį, todėl į didelį – viršijantį 3 minutes – atsilikimą nuo lyderių nekreipia dėmesio.

Beje, ketvirtasis R5 klasės automobilis, pilotuojamas ralio veterano iš Suomijos Saku Vierimaa, laikėsi pirmajame greičiausiųjų dešimtuke, tačiau rimtesnės grėsmės lyderių nekėlė.

Viena ašimi varomų automobilių grupėje greičiausias buvo tituluotasis svečias Janis Vorobjovs su Ivo Pukiu, pranokęs itin įspūdingai važiavusį Justą Tamašauską su Pranu Švedu.  

Kitas Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas vyks rugpjūčio 3-4 dienomis Rokiškyje. Iš viso 2018 m. sezone numatyti penki etapai.