You are here

Aliona: iš visų turėtų automobilių man labiausiai patiko „Audi“

Mūsų skaitytoja Aliona myli „Audi“ markės automobilius, ji taip pat išmano įvairius automobilių techninius dalykus ir nebijo esant kokiam nors gedimui atsidaryti variklio dangtį bei pamėginti rasti problemą.

Būtent tai atsispindėjo ir mūsų pokalbyje su ja, o geriausias atsakymas buvo į paskutinį klausimą. Užskaitome!

Kada pirmą kartą sėdai prie automobilio vairo?

Pirmą kartą prie automobilio vairo sėdau, kai man buvo 17 metų. Tai buvo mokomasis automobilis, todėl vairavau ne viena, o su instruktoriaus pagalba.

Mašina, su kuria mokiausi vairuoti buvo 1988 metų gamybos „Audi 80“.. be vairo stiprintuvo (juokiasi). Aikštelėje reikėjo vairą sukti iš visų jėgų, taigi vienu metu mokiausi vairuoti ir sportavau (juokiasi).

Koks buvo pirmasis tavo automobilis?

Tai buvo „Audi Coupe“ su 2,0 litrų varikliu ir varomas benzinu/dujomis. Tuo metu tai buvo mano svajonės išsipildymas, nes dar neturėdama vairuotojo pažymėjimo žinojau, kad vairuosiu būtent šį automobilį.

Jis mane patraukė savo išvaizda – labai jau gražus. Be to, ne dažnai sutinkamas.

Su šiuo automobiliu buvo problemų žiemą, kadangi jis turėjo pirmos kartos dujų įrangą, kur kuras buvo perjunginėjimas mygtuku. Per anksti perjungus iš benzino į dujas, jos užšaldavo. Tada tekdavo bėgti namo ir atsinešti arbatinuką su karštu vandeniu ir pilti ant reduktoriaus, kad atšiltų (juokiasi).

Kokiais kriterijais vadovaujiesi rinkdamasi automobilį?

Pirma, tai turi būti „Audi“ markės automobilis, o antra – tik mechaninė pavarų dėžė. Toliau jau svarbu automobilio techninė būklė, kuro sąnaudos, komfortas, išvaizda, spalva.

Kuo tau patinka „Audi“ markės automobiliai?

„Audi“ - kokybiškai pagamintas automobilis, juos ne taip veikia korozija, kaip kitų markių automobilius. Taip pat patinka jų vidaus dizainas. Sėdynės kokybiškai pasiūtos, gera garso izoliacija, tvirta pakaba, aišku, ne visų modelių (juokiasi). Ištvermingi varikliai, nebūna problemų su elektros instaliacija. Galiu dar ir toliau vardinti privalumus (juokiasi).

Tiesiog galiu pasakyti viena – turėjau „Volvo“, „BMW“, „VW“, „Seat“, „Ford“ tačiau iš visų man labiausiai patiko būtent „Audi“. Taip pat turėti šios markės automobiliai turėjo mažiausiai techninių bėdų.

Ką dabar vairuoji?

Šiuo metu vairuoju „Audi A6 C5“ su 1,9 litro dyzeliniu varikliu, turinčiu 81 kW. Nieko ypatingo, tiesiog automobilis itin ekonomiškas ir tinka važinėjimui mieste. Kaip sakoma „pilkas dyzelis“ (juokiasi). Per 2 mėnesius pravažiavau daugiau nei 3 000 km ir automobiliu esu visai patenkinta.

Pajudant iš vietos jaučiasi trauka, o dėl aliumininės važiuoklės važiuoja minkštai. Tačiau čia iškart išlenda ir trūkumas. Aliumininė važiuoklė neilgai tarnauja, o jos remontas gana brangus.

Automobilis gana erdvus, vietos užtenka tiek priekyje, tiek gale. Be to, labai talpi bagažinė.

Pagrindinis mano automobilio pliusas – jis labai gražus (bent jau man).

Kas visada turi būti tavo automobilyje?

Mano automobilyje visada turi būti atsarginis ratas, ratų raktas ir domkratas, įrankių komplektas, langų skystis, tuščia talpa kurui (nenumatytam atvejui), drėgnos servetėlės ir telefono įkroviklis.

Gal atsimeni kokį nors linksmą nutikimą kelyje?

Atsimenu, turėjau „Audi 90“ su 2,3 litro varikliu (benzinas/dujos). Važiuojant į kaimą staiga kažkas nutiko, automobilis pradėjo trukčioti ir užgeso. Bandant užvesti, variklis nesivedė. Atsidariau variklio dangtį, apžiūrėjau viską, bet kažko blogo nesimatė.

Pagalvojau, kad baigėsi degalai, taigi paėmiau tuščią kanistrą ir nuėjau iki artimiausios degalinės. Supylus benziną į baką, automobilis vis tiek neužsivedė.

Tuomet sugalvojau išimti relę, kuri atjungia benzino siurblį ir duoda įtampą dujų įrangai. Pavaliau kontaktus, įdėjau ją atgal. Automobilis užsikūrė, tačiau iškart ir užgeso. Supratau, kad problema slypi būtent relėje. Ją dar šiek pajudinau, stuktelėjau atsuktuvu, ir automobilis užsivedė. Po to, teko tiesiu taikiniu lėkti į servisą (juokiasi).

Koks tavo svajonių automobilis?

Mano svajonių automobilis „Audi Sport Quattro“!

Ką darytum, jei nuleistų tavo automobilio padangą?

Užsidėčiau atsarginį ratą ir nuvažiuočiau toliau (juokiasi).

Kviečiame ir kitas dailiosios lyties atstoves papasakoti apie savo automobilius. Jeigu ir tu vairuoji automobilį bei nori apie jį pakalbėti, susisiek su mumis el. paštu info@98.lt arba parašyk žinutę į Facebook'ą

Automobiliai: