You are here

Edgaro „BMW E30“ - vienintelė tokia „Alpina“ kopija Lietuvoje

Tradiciškai kiekvienų metų rudenį susitinkam su Edgaru, kuris į susitikimo vietą atvairuoja vis tobuliau atrodantį savo „BMW E30“, vis labiau panašėjantį į „Alpina“. 2015 metais Edgaro „chuligankė“ jau buvo pasipuošusi „Alpina“ prieskoniais ir vertė varvinti seiles. Tačiau per žiemą įvykę pasikeitimai, 2016 metų sezone privertė aiktelėti net ir daug mačiusius automobilių entuziastus.

Jeigu nežinotum, tai laisvai pagalvotum, jog tai yra „Alpina C2 2.7“, kurių pasaulyje buvo pagaminta vos 160 vienetų. Taigi Lietuvos gatvėse pamatytas toks egzempliorius galėtų sukelti šoko būseną. Tiesa pasakius, taip kaip dabar atrodo Edgaro „E30“ - taip pat verčia pasijausti panašioje būsenoje ir vos spėjus ištarti žodį „WOW“ - likti be žado. Kad žmonės taip reaguoja į šį automobilį – užteko valandėlę pasivažinėti Vilniaus miesto gatvėmis. Buvo sulaukta pyptelėjimų, po kurių sekė iškelti nykščiai, praeiviai pamatę šį automobilį tikriausiai pamiršo, kur eina, kiti traukė išmaniuosius telefonus ir stengėsi jį įamžinti. Edgarui tai yra kasdienybė, nes vos tik su savo „E30“ išvažiuoja į gatves – visuomet iš aplinkinių sulaukia panašių reakcijų, o neretam susidomėjusiam dar tenka papasakoti ir savo automobilio istoriją.

Toks „BMW E30“ arba „Alpina C2 2.7“ kopija yra vienintelė Lietuvoje.

Edgaras šį „E30“ turi jau 9 metus ir paskutiniais metais jis itin supanašėjo su „Alpina“ kūriniu. Būtent toks ir yra savininko tikslas – kaip įmanoma labiau padaryti automobilį panašų į E30 pagrindu sukurtą „Alpina“ modelį.

2015 metais Edgaro automobilis gavo štai tokių „Alpina“ prieskonių: „Alpina“ medinis pavarų perjungimo bumbulas, „Alpina“ 4spoke vairas su Nappa oda ir „Alpina“ siūlėmis, originalūs, visiškai nauji „Alpina“ kilimėliai, „Alpina“ kėbulo deko-set'as, „Alpina“ lipas No. 159.

Tačiau 2016 metais šis „E30“ gavo dar šiek tiek „Alpina“ atributikos ir kitų patobulinimų:

Važiuoklė

- smėliuotas ir milteliniu būdu dažytas galinis balkis
- smėliuotos ir milteliniu būdu dažytos galinės šakės
- smėliuoti ir cinkuoti pakabos varžtai/veržlės/laikikliai
- E46 M3 galinių amortizatorių atramos
- Z3 sutvirtinimo „lėkštutės"
- OEM nauji stabdžių vamzdeliai
- nauji guoliai

Išorė

- M3 Sport Evo priekinės grotelės
- M3 Sport Evo variklio dangčio/sparnų sandarino gumos
- geltona optika aka French style
- Alpina C2 2.7 emblemos

Variklio skyrius

- Dbilas Dynamic įsiurbimo sklendės

- BavRest restauruota oro srauto matuoklė
- HPS silikoninės aušinimo šlangos
- Bosch silikoniniai žvaklaidžiai
- OEM naujas termostato korpusas
- OEM naujas aušinimo skysčio išsiplėtimo bakelis
- OEM naujas stiklų/žibintų apiplovimo bakelis
- naujas didesnis radiatorius
- Z3 1.9 shortshift'as

Automobilio viduje atsirado „Alpina“ lentelės, žyminčios modelio numerį, kopija bei „Alpina“ užrašas prietaisų skyde.

Pažvelgus į šį „E30“ iš išorės – visur vien tik „Alpina“ atributai, žvilgtelėjus į vidų – vėl pilna „Alpina“ elementų. Taigi sumaišyti šį „BMW E30“ su tikru „Alpina C2 2.7“ yra labai nesunku.

Nors patobulinimų sąrašas didžiulis, tačiau Edgaras dar nesako, kad projektas užbaigtas. „Žiūrint į automobilio išorę iki pilnos laimės trūksta jau nebe daug: galinio „Alpina“ 157 spoilerio, raudonų arba juodų galinių „MHW“ žibintų. Taip pat noriu persiūti saloną „Alpina“ medžiaga, įtaisyti „Alpina“ pakojį, galbūt dar sudėti Podi vent gauges (matuokliai)“, - pasakoja Edgaras.

Dar tolimesniuose planuose – reikalai su varikliu: programuojamas ECU, aštresnis velenėlis. „Žinoma, reikia dar ir variklio kapitalinį remontą padaryti“, - sako Edgaras.

2017 metais automobilis dar gavo šiek tiek atnaujinimų, bet apie tai kitoje istorijoje.

Kaip atrodė Edgaro autombilis 2015 ir 2014 metais ir visą jo istoriją rasite čia:

- 2014 metai

- 2015 metai

Galbūt jūs irgi turite įdomų, išskirtinį ar vienetinį automobilį, o gal jūsų garaže gimsta įdomus projektas? Pasidalinkite! Susisiekite su mumis el. paštu: info@98.lt arba parašykite žinutę į Facebook'ą

Kategorijos: 
Automobiliai: