You are here

Dakaras 2019: 9-ajame etape B. Vanagas - TOP 5!

 • Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
  Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
 • Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Gedmanto Kropio nuotrauka
  Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas/Gedmanto Kropio nuotrauka
 • Dakaro ralis 2019/AgroRodeo komandos nuotrauka
  Dakaro ralis 2019/AgroRodeo komandos nuotrauka
 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
 • Benediktas Vanagas ir Sebastian Rozwadowski/M. Chytka nuotrauka
  Benediktas Vanagas ir Sebastian Rozwadowski/M. Chytka nuotrauka
 • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka
  Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis/Komandos nuotrauka

Devintasis arba priešpaskutinis Dakaro ralio etapas, kurio greičio ruožo ilgis yra 312 kilometrų. Dar 96 km sudaro pervažiavimai.

Šiandien ir vėl vyko masiniai startai sumaišant klases, kas reiškė, kad kartu startavo automobiliai, motociklai ir sunkvežimiai. Lengva nebuvo, o kovos buvo kaip visada. Dramos dar daugiau.

Prie starto linijos stoja 83 motociklai, 15 keturračių, 63 automobiliai ir 21 sunkvežimis. Greičio ruožas padalintas į 6 kontrolės punktus (WP).

 

AUTOMOBILIAI

 

Automobilių klasėje šiandien virė tikra drama. Visų pirma, organizatoriai pranešė, kad 26-ajame kilometre iavariją patyrė ir š Dakaro ralio pasitraukė S. Peterhanselis, kurio šturmanas susižeidė nugarą ir nebegalėjo tęsti lenktynių.

Nuo pat pradžių greičio ruože pirmavo S. Loebas ir WP5 jis 9 min. 12 sek. lenkė C. Despresą, tačiau likus vienam punktui Loebas sustojo trasoje ir prarado 20 minučių. Vėliau ta pati situacija vėl pasikartojo. Bendrai - lenktynininkas sugaišo 1 val. 15 min. ir liko toli nuo rikiuotės priekio.

Visą greičio ruožą 3-ioje arba 4-oje pozicijoje važaivęs N. Al-Attiyah šiandien sugebėjo tapti etapo nugalėtoju. Antras buvo Nani Roma, atsilikęs 4 min. 58 sek. Trečiąją vietą etape užėmė G. De Villiersas, atsilikęs 7 min. 15 sek.

Etape vertėsi C. Despres ir kol vėl atsistojo ant ratų, prarado apie 40 minučių.

Likus vienam etapui iki Dakaro ralio pabaigos bendroje įskaitoje ir toliau pirmas išlieka N. Al-Attiyah, kurio persvara prieš antroje vietoje esantį N. Roma yra beveik 51 min. 27 sek. Trečias yra S. Loebas, atsilikęs daugiau nei 2 valandas.

Lietuviai

Keliasdešimt kilometrų visi trys lietuvių komandų ekipažai – „Agrorodeo“, Antano Juknevičiaus su Dariumi Vaičiuliu ir Benedikto Vanago su Sebastianu Rozwadowskiu – važiavo vienas paskui kitą. Vėliau V. Žala su S. Jurgelėnu įklimpo ir kiti du nurūko tolyn, tačiau A. Juknevičių po jo automobilio gedimo pavyko aplenkti.

Benediktas Vanagas šiandien įstartą pajudėjo iš 15-os pozicijos ir beveik visą greičio ruožą laikėsi pirmajame dešimtuke,o WP5 punkte jis šoktelėjo į 7-ąją vietą. Jo atsilikimas buvo 19 min. 5 sek.

Finiše jis lyderiui pralošė 15 min. 45 sek. ir užėmė 5-ą vietą!

Bendroje įskaitoje po šio etapo Benediktas yra 10-as. Iki devintos pozicijos jam trūksta 3 min. 40 sek., o vienuoliktą vietą užimantis ekipažas atsilieka beveik 14 min.

„Netrukus po starto mes prisivijome Vaidotą ir visi važiavome grupėje – buvo puiki proga pažiūrėti kaip vairuoja kiti Lietuvos pilotai. Tai vieną, tai kitą vis ištikdavo kokia bėda – paklimpimas ar panašiai, tad grupė netruko išsisklaidyti, – pasakoja B. Vanagas. – Po prieš tai sekusio greičio ruožo, kur mus stipriai pristabdė techninės bėdos, turėjome šiek tiek pykčio, tačiau išlikome drausmingi. Turėjome keletą pasikasimų, kartą paklydome, tad iš esmės nuo tobulo rezultato praradome gal 12–15 minučių, tačiau panašu, jog tokių problemų turėjo visi.“

Antanas Juknevičius startavo kartu su Benediktu ir visą greičio ruožą važiavo už pirmojo dešimtuko ribos. WP5 jis buvo 14-as, atsilikęs 37 min. 38 sek.

Finiše Antanas atsiliko 1 val. 49 min. ir buvo 23-ias.

Bendroje įskaitoje jis užima 37-ą poziciją.

„Važiavom puikiai – tempas geras, greičio ruožas smagus. Bet ant paskutinės kopos pastrigome – būtų 5 min. ir išsikasta, bet išskleidus hidraulines viena nusprendė nesusiskleisti atgal. Teko padirbėti mechanikais ir numontuoti koją, nes su išlindusia parvažiuoti būtų neįmanoma. Atrodo, kad visą Dakarą tas pats – vos tik pasidaro smagu ir greita, kažkas vis nutinka. Smagu dėl mūsų tempo, bet liūdna dėl nesėkmių.“

Vaidotas Žala startavo 12-as ir bandė išlaikyti šią poziciją, tačiau WP5 punkte jis nukrito į 17-ąją vietą, o jo atsilikimas buvo 49 min. 23 sek. Finiše jis 13-as, atsilikęs 1 val. 8 min. 5 sek.

Bendroje įskaitoje jam priklauso 12-a vieta. Atstumai tarp priekyje ir už jo esančių sportininkų gana nemaži.

„Startas buvo labai smagus, o po to laukė kasimo konkursas. Kasėm, kasėm ir dar kartą kasėm. Šiandien buvo ta diena, kai aš daug grybavau. Kaip taisyklė, sustodavom visada ant keteros – pačios kopos viršūnės, kai baisu net iš mašinos išlipti, nes skardžiai į abi puses. Buvo labai karšta – bet ką atiduočiau už kondicionierių. Kitąmet mašinoje jis tikrai bus“, – įspūdžius iš karščiausios dienos visame 2019 m. Dakaro maratone pasakojo vairuotojas V. Žala.

„Pradžioje važiavome kartu su Cyriliu Despres – bandėme tolygiai laikytis ir visai pavyko. Tačiau išvažiavus į ilgesnę tiesiąją, jis kaip pro stovinčius pravažiavo – tai visai kitokio kalibro automobilis, bet su keturiais ratais varomais „Toyota“ bei „Mini“ mes galim važiuoti apylygiai. Šiandien nebuvo sunkiausia diena, tačiau karštis ir daug darbo kastuvais vargino. Liežuvis prie gomurio limpa“, – būseną finiše apibūdino šturmanas S. Jurgelėnas.

Benediktas Vanagas ir Sebastian Rozwadowski/M. Chytka nuotrauka

 

MOTOCIKLAI

 

Motociklų klasėje šiandien pirmas buvo M. Metge, kuris 2 min. aplenkė D. Jagerį. Trečią vietą užėmė P. Quintanilla, atsilikęs 3 min. 28 sek. Dar sekunde nuo jo atsiliko identišką rezultatą užfiksavę T. Price ir M. Walkneris.

Bendroje Dakaro ralio įskaitoje antroje vietoje buvęs A. Van Beveren šiandien pasitraukė iš Dakaro dėl sugedusio variklio.

Arūnas Gelažninkas finišavo 30-as, pralošęs beveik 57 minutes.

Balys Bardauskas priepaskutiniame šios dienos WP buvo 67-as, atsilikęs 2 val. 13 min. Finišavo jis 78-as, atsilikęs 6 valandas.

 

10 ETAPAS

 

Sausio 17-ą dieną, ketvirtadienį, lieka paskutinis šių metų Dakaro ralio etapas, kurio greičio ruožo ilgis 112 km. Organizatoriai įspėja pernelyg neatsipalaiduoti, mat staigmenų netrūks.

 

Kategorijos: