You are here

Dakaras 2020: Finale V. Žala išlaužė ratą, bet sugebėjo finišuoti

  • Agrorode/Edgaro Buiko nuotrauka
    Agrorode/Edgaro Buiko nuotrauka
  • Agrorode/Edgaro Buiko nuotrauka
    Agrorode/Edgaro Buiko nuotrauka
  • Agrorode/Edgaro Buiko nuotrauka
    Agrorode/Edgaro Buiko nuotrauka
_

Finalinis Dakaro ralio etapas buvo vos 167 kilometrų ilgio, tačiau ir čia buvo galima prisidaryti bėdų, skubant iki finišo. Gaila, kad būtent bėdos ištiko Vaidotą Žalą, kuris greičio ruožo pradžioje išlaikė gerą tempą ir važiavo net tarp TOP10. WP2 punkte jis buvo 14-as ir turėjo vos 4 minučių atsilikimą nuo N. Al-Attiyah, tačiau visa tai sudužo į akmenį, kurį kliudė V. Žala ir išlaužė priekinį automobilio ratą. Iki finišo likus apie 40 km jis lėkdamas dideliu greičiu nespėjo sustoti prieš akmenų krūvą, į kurią ir įlėkė. Taip sulaužydamas dešinės pusės pakabos detales: pusašį, traukę, šakes.

„Pylėm visu greičiu į krūvą akmenų. Buvo labai greita sekcija ir joje didelė akmenų krūva. Skridom, nuplyšo priekinis dešinys ratas“, - trumpai situaciją paaiškino V. Žala. 

Finišavus visiems automobilių įskaitos dalyviams, V. Žalos kol kas dar nebuvo etapo finiše. Iš viso į finalinio etapo startą pajudėjo 62 automobiliai.

Galų gale Vaidotas sulaukė X-raid komandos Mini automobilių detales gabenančio sunkvežimio, kuris jau net nebeplanavo važiuoti į šį greičio ruožą, tačiau buvo iškvietas padėti Vaidotui. Sunkvežimio ekipažas padėjo susiremontuoti bolidą bei atvežė reikiamų detalių. Taip pat dar jie pakeitė ir vairo kolonėlę.

„Tie paskutiniai kilometrai iki finišo... Sauliui nebeveikė vaistai, labai kentėjo, įveikėme juos važiuodami gal 30 km/val. greičiu. Taip kenčiančio Sauliaus dar nemačiau gyvenime“, - sakė V. Žala. 

Skausmų kankinamas Saulius Jurgelėnas po finišo neturėjo jėgų kalbėti. 

Bene, visa Lietuva laukė žinių iš ekipažo ir galiausiai jis įveikė finalinį greičio ruožą. Praloštos 5 valandos ir 23 minutės, bet svarbiausia, kad pasiektas finišas.

Tačiau Dakaro ralis neįveiktas tol, kol dalyviai neužvažiuoja ant Dakaro ralio finišo podiumo. Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas ant podiumo atvyko patys paskutiniai iš visų dalyvių, likus 2 minutėms iki jo uždarymo. Jeigu būtų nespėję, būtų negavę medalių ir finišas jiems nebūtų užskaitytas.

Laimei, suspėjo. Bendroje įskaitoje jie iš 15-os pozicijos nusirito į 26-ąją.

Simboliška. Vaidas su Sauliumi atidarė Dakarą ir jį uždarė. Pirma vieta ir paskutinė vieta. Unikali istorija, ne kitaip. Tikras Dakaras.

„Džiaugiamės, kad bent finišą pasiekėme. Turėjom sėkmės kreditą, ir matyt, paklojom jį per pirmąją dieną. Nuo to laiko viskas ėjosi tik sunkyn. Bet visada po tamsaus periodo kažkada ateina šviesus. Tai dabar lauksim šviesaus meto“, - po finišo mąstė Vaidotas Žala.

62 vieta paskutiniame greičio ruože ir 26 vieta bendroje Dakaro ralio įskaitoje. Vėl skaičių magija. Apkeiskite vietomis dvejetą su šešetu arba atvirkščiai. Prisimenant pirmąjį greičio ruožą, tuomet iškrito trys vienodi skaičiai: 319 numeris, 319 km ilgio trasa ir 3 val. 19 min. jos įveikimas.

Visi finalo rezultatai ir eiga - DAKARO FINALAS

Agrorode/Edgaro Buiko nuotrauka

Kategorijos: 
Lenktynininkai: