Driftas 2017, „Semi Pro“ 4 etapas: Lietingos drifto varžybos Kaune | 98.lt

You are here

Driftas 2017, „Semi Pro“ 4 etapas: Lietingos drifto varžybos Kaune

 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka
 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka
 • Driftas/RD Photo nuotrauka
  Driftas/RD Photo nuotrauka

Sekmadienį, rugpjūčio 27 d., Kaune vyko „Vimota Driftingo Pirmenybių“ ketvirtasis etapas. Nuo ankstyvo ryto mieste rinkosi semi-pro lygos atstovai. Iš daugelio Lietuvos miestų iš viso atvyko 46 sportininkai. Šį kartą lietus sujaukė ne vieno dalyvio planus. Prastas oras ir šlapia kelio danga įnešė chaoso ne tik rezultatų lentelėje, bet ir varžybų trasoje. Varžybos neapsiėjo be susidūrimų ir pilotų nesėkmių. Tačiau rimtesnių kontaktų buvo išvengta.

Driftas/RD Photo nuotrauka

Pirmuosius važiavimus žiūrovai galėjo stebėti nuo ankstyvo ryto. Pasibaigus registracijai prasidėjo treniruotės, kurių metu pilotai galėjo susipažinti su trasos konfigūracija. Treniruotės truko iki 14 valandos, o iškart po jų prasidėjo kvalifikaciniai važiavimai. Vienas iš pirmųjų savo kvalifikacinius važiavimus atlikęs Igor Martynov kartelę užkėlė labai aukštai. Trečiuoju važiavimu jis surinko 87 taškus ir iškėlė iššūkį po jo važiuosiantiems sportininkams. Visos kvalifikacijos metu nei vienam nepavyko pagerinti šio rezultato. Kvalifikacijos metu kiekvienas dalyvis turėjo po tris važiavimus. Kiekvienas jų buvo vertinamas balais, tačiau galutinį rezultatą, kas patenka į porinių važiavimų etapą, lėmė vienintelis geriausias važiavimas. Maksimalus taškų skaičius vieno važiavimo metu – 100 balų. Pasibaigus kvalifikacijai buvo aiškūs stipriausi pilotai ir sudarytos porinių važiavimų komandos. Kvalifikacijos TOP4:

 1. Igor Martynov (87 taškai)

 2. Vytautas Čaplikas (84 taškai)

 3. Robert Lisovskij (81 taškas)

 4. Tomas Bliujus (80 taškų)

Šį sezoną jau antrą kartą vykusi „Triple Drift Challenge“ rungtis prikaustė visų dėmesį. Iškart po kvalifikacijos šešios komandos susirungė dėl papildomo prizo. Pirmą kartą „Triple Drift Challenge“ vyko Kačerginės Nemuno žiede, Lietuvos Driftingo Čempionato metu, tąkart susirungė trys komandos. Šonaslydžio varžybose įprasta matyti trasoje važiuojančius du automobilius. Tuo tarpu šioje rungtyje vienu metu trasoje varžosi net trys automobiliai. Jų tikslas yra išpildyti trajektoriją važiuojant kuo arčiau vienas kito.

Porinių važiavimų metu žiūrovai galėjo stebėti nemažai puikių kovų. Diena buvo tikrai netikėta. Dažnai šonaslydžio varžybose jau nuo pat varžybų pradžios yra aiškūs dienos lyderiai. Šį kartą porinių važiavimų metu rezultatų lentelė apsivertė kone kardinaliai. Po įtemptų kovų paaiškėjo „Vimota Driftingo Pirmenybių“ 4 etapo prizininkai:

 1. Linas Klevinskas

 2. Artūras Kančys

 3. Tomas Bliujus

 4. Andrius Poška

Driftas/RD Photo nuotrauka

Šonaslydžio sezonas eina pabaigos link. Sekmadienį, rugsėjo 3 dieną, Ukmergėje vyks street lygos „D1Sport Drift Wars“ finalas, kuriame paaiškės viso sezono lyderiai.

Kategorijos: