You are here

„Koenigsegg Agera RS“ pagerino 7 metus turėtą „Bugatti" greičio rekordą

  • Koenigsegg Agera RS
    Koenigsegg Agera RS
  • Koenigsegg Agera RS
    Koenigsegg Agera RS

„Bugatti“ ilsisi, kai tuo tarpu „Koenigsegg“ kepa greičio rekordus vieną po kito. Pirmiausia „Bugatti Chiron“ pasiekė pagreičio ir stabdymo 0-400-0 km/h rekordą, tačiau neilgai trukus švedai visa tai sumalė į miltus.

Dabar gi, „Koenigsegg“ pagerino ir greičio rekordą, kuris priklausė „Bugatti Veyron“, ir tapo greičiausiu serijiniu būdu gaminamu automobiliu pasaulyje.

444,6 km/h – toks maksimalus greitis buvo užfiksuotas, važiuojant su „Agera RS“ modeliu. Ir tai nuo 2017 metų lapkričio 4 d. yra greičiausias produkcijai skirtas automobilis pasaulyje.

Greičio rekordas buvo siekiamas dviem važiavimais. Pirmiausia buvo važiuojama į vieną pusę, tuomet atgal. Taip reikalauja Gineso pasaulio rekordų taisyklės. Po abiejų važiavimų buvo paimtas vidurkis.

Visa tai buvo atlikta Nevadoje, uždarius kelią.

Koenigsegg Agera RS

Grįžkime trumpam į 2010 metus liepos 4 dieną, nuo to laiko net septynis metus greičiausio automobilio titulą turėjo „Bugatti Veyron Super Sport“. Tuomet buvo pasiektas 431 km/h maksimalus greitis.

Karūnos šis automobilis nebeturi, ji dabar priklauso „Koenigsegg“. Tik įdomu, ar ilgam, nes „Hennessey“ turi paruošęs naują ginklą „Venom F5“, kuris gamintojo teigimu gali pasiekti didesnį nei 480 km/h maksimalų greitį. Be to, dar ir „Bugatti“ neišbandė kiek maksimaliai gali įsibėgėti „Chiron“. Taigi bus labai įdomu!

Beje, štai kaip atrodė greičio rekordo siekiamas iš automobilio vidaus:

 

Ir dar vienas video:

Kategorijos: 
Automobiliai: