You are here

Lietuvos metų automobilis 2021:Volkswagen ID.3

 • Volkswagen ID.3
  Volkswagen ID.3
 • Porsche Taycan
  Porsche Taycan
 • Lietuvos metų automobilis 2021
  Lietuvos metų automobilis 2021
 • Lietuvos metų automobilis 2021
  Lietuvos metų automobilis 2021
 • Lietuvos metų automobilis 2021
  Lietuvos metų automobilis 2021

Penktadienio vakarą, lapkričio 27 dieną, Taujėnų dvare vykusios tiesioginės transliacijos metu iškilmingai paskelbta, koks automobilis tapo Lietuvos metų automobiliu 2021. Pirmą kartą rinkimų istorijoje pergalę pelnė elektra varomas modelis. Tiesa, nugalėtojas paaiškėjo ne iš karto suskaičiavus komisijos skirtus balus.

24-ąjį kartą surengtuose „Lietuvos metų automobilio“ apdovanojimuose į šį garbingą titulą pretendavo 7 automobiliai, išrinkti po beveik mėnesį trukusių 10 rinkimų komisijos narių testų ir patikrų. Į „Metų automobilio“ vardą pretendavo šie 7 modeliai (abėcėlės tvarka):

 1. „CUPRA Formentor“

 2. „Peugeot 2008“

 3. „Porsche Taycan“

 4. „Renault Captur“

 5. „Škoda Octavia“

 6. „Toyota Yaris“

 7. „Volkswagen ID.3“

Kiekvienas komisijos narys finalinį rinkimų vakarą privalėjo išdalyti 25 balus šiems septyniems modeliams. Susumavus balus paaiškėjo, kad Lietuvos metų automobiliu 2021 pretenduoja tapti ne vienas, o netgi du automobiliai.

Valdas Valiukevičius, Lietuvos žurnalistų autoklubo, organizuojančio rinkimus, prezidentas ir rinkimų komisijos narys, pastebėjo, kad toks atvejis yra buvęs tik kartą. Ir tokiu atveju taikoma viena taisyklė: pergalė skiriama tam modeliui, kuriam komisija savo balsavimuose skyrė daugiau pirmųjų vietų.

Visgi akibrokštas laukė ir čia. Suskaičiavus pirmąsias vietas paaiškėjo, kad ir šių abu į garbingą titulą pretenduojantys automobiliai surinko vienodai. Teko skaičiuoti antrąsias vietas, o po šių skaičiavimu paaiškėjo, kad vos vienu balu atsiliko „Peugeot“. Tad „Lietuvos metų automobiliu 2021“ pirmą kartą rinkimų istorijoje paskelbtas „Volkswagen ID.3“.

Volkswagen ID.3

Ir „Metų visureigis“; ir „Metų elektromobilis“

Penktadienio vakarą iškilmingai įteiktas ir dar vienas, neretai antru pagal svarbumą rinkimuose vadinamas, apdovanojimas – „Tautos automobilis“. Jį balsuodami beveik mėnesį išrinko portalo 15min skaitytojai. „Tautos automobiliu 2021“ tapo „Volkswagen Tiguan“.

Tiesioginės transliacijos metu įteikti ir kiti apdovanojimai, skirti geriausiems šiemet rinkoje pasirodžiusiems modeliams. Penktadienio vakarą buvo įvardintas, galima sakyti, geriausias nykstančio segmento – tikrųjų visureigių – modelis. „Metų visureigiu“ tapo „Land Rover Defender“.

Išrinktas ir „Metų miesto visureigis“ – pastaruoju metu sparčiai besipildančio segmento modelis. Apdovanojimą gavo „Peugeot 2008“.

Pirmą kartą rinkimų istorijoje išrinktas ir „Metų elektromobilis“. Jis išrinktas iš kol kas gausiausio kada nors rinkimuose dalyvavusio elektromobilių skaičiaus – net dešimties modelių. Būtent tokią dalyvių gausą pamačiusi bendrovė „SoliTek“ nusprendė įsteigti nominaciją. „Metų elektromobiliu“ tapo „Volkswagen ID.3“.

Įvardintas metų sportininkas

Kasmet Lietuvos žurnalistų autoklubas, organizuojantis „Lietuvos metų automobilio“ rinkimus, įvardina ir labiausiai Lietuvos vardą garsinusius sportininkus.

Penktadienio vakarą titulas „Metų vairas“ teko ne kam kitam, o įnirtingai Dakaro raliui besiruošiančiam lenktynininkui Benediktui Vanagui.

Nominacijų gausybė

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) šių metų rinkimuose prisidėjo prie sportiškiausio automobilio paieškų. „Metų sportiškiausiu“ tapo „Porsche Taycan“ modelis.

Porsche Taycan

Draudimo bendrovė BTA įvardijo, kuris modelis iš 30 pretendentų buvo labiausiai vertas šeimos automobilio vardo. „BTA Šeimos automobiliu“ tapo miesto visureigis „Ford Kuga“.

Transporto skelbimų platformos „Autoplius.lt“ atstovai šiemet rinko „Metų išmaniausią automobilį“. Pastaruoju išrinktas sportiškas „Porsche Taycan“.

Portalas „Kas vyksta Kaune“ rinko Kauno miesto automobilį. Juo tapo elektrinis „Audi e-tron Sportback“.

Techninių apžiūrų įmones vienijanti asociacija „Transeksta“, surengusi stabdymo bandymus, išsiaiškino „Metų saugiausią“ automobilį. Juo tapo brangiausias rinkimų modelis „Porsche Taycan“.

Portalas 15min išrinko „Verslo klasės“ automobilį. Juo išrinktas „Mercedes-Benz“ E klasės modelis.

Žurnalas „Auto Bild Lietuva“ įvardijo „Metų atnaujintą automobilį“. Juo išrinktas „Mercedes-Benz“ E klasės modelis.

Portalas Automanas.lt įvertino dailiausius rinkimų automobilius. Apdovanojimą „Už dizainą“ pelnė „Porsche Taycan“.

„Lietuvos metų automobilio“ rinkimuose šiemet dalyvavo 30 skirtingų, Lietuvos rinkoje per metus debiutavusių, modelių.

STARTAS

„Lietuvos metų automobilio 2021" rinkimų startas buvo spalio 27-ąją, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje. Prie šių metų rinkimų starto linijos – 30 skirtingų modelių, iš kurių net trečdalis – varomi vien elektra.

„Metai ypatingi dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos, sustabdžiusios daugybę renginių. Bet idėjos, kad šiuos metus reikėtų praleisti, nė nesvarstėme, mat daugelį metų vykstantys rinkimai jau tapo patikimu įrankiu tiems, kurie ieško naujo automobilio“, – kalbėjo rinkimus organizuojančio Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius.

Jis neslėpė, jog dėl to, kad koronavirusas sustabdė ir sulėtino automobilių pramonės procesus, dalis naujų automobilių Lietuvos rinkos nepasiekė ir, rodos, natūralu buvo tikėtis, kad šių metų renginys bus kuklesnis nei anksčiau. Tačiau nepaisant to, dalyvių gausa liudija, kad rinkimai yra svarbūs ir naujų automobilių pardavėjams, žūtbūt besistengiantiems, kad karščiausios jų naujienos sulauktų dėmesio.

„Svarbiausias mūsų uždavinys šiemet yra ne tik atsakingai išrinkti geriausius metų automobilius, bet ir padaryti tą maksimaliai užtikrinant saugumą. Tad dėliodami rinkimų planą numatėme ne vieną skirtingą scenarijų, kurio gali tekti imtis, jeigu situacija šalyje dėl koronaviruso prastėtų“, – akcentavo V. Valiukevičius.

10 komisijos narių ir 12 nominacijų

Rinkimuose lemiamą žodį taria dešimt komisijos narių, kuriuos kasmet išrenka Lietuvos žurnalistų autoklubo nariai. Visi komisijos nariai – didžiausiuose Lietuvos žiniasklaidos kanaluose dirbantys profesionalūs automobilių žurnalistai, o taip pat – automobilių rinkos ekspertai ir žinovai.

Šiemet geriausią Lietuvos automobilį rinks tokia komisija:

 • Egidijus Babelis, „Keturių ratų“ bendraautorius,

 • Linas Butkus, „Verslo žinių“ rubrikos žurnalistas

 • Matas Buzelis, „CarVertical“ vyriausiasis kūrybininkas,

 • Renaldas Gabartas, „Automanas.lt“, „Mano ūkis“, „Investuok“, „Keturi ratai“ žurnalistas,

 • Dainius Leonavičius, socialinių medijų videografas,

 • Jurgis Paplaitis, „Delfi“ bendraautorius,

 • Vitoldas Milius, „Auto Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius,

 • Žilvinas Pekarskas, 15min.lt „Gazas“ rubrikos redaktorius,

 • Dina Sergijenko, „Delfi Auto“ rubrikos redaktorė

 • Valdas Valiukevičius, „Auto Bild Lietuva“ bendraautorius.

 

Visas rinkimų modelių sąrašas (abėcėlės tvarka);

„Audi e-tron Sportback“

„Citroen C3“

„Cupra Formentor“

„Ford Puma“

„Ford Kuga“

„Hyundai i30 Fastback N Line“

„Honda e Advance“

„Honda Jazz Hybrid“

„Jeep Compass PHEV“

„Land Rover Defender“

„Mazda MX-30“

„Mercedes-Benz GLA“

„Mercedes-Benz E klasė“

„Mercedes-Benz EQC“

„Mini Cooper SE“

„Nissan Juke“

„Opel Corsa“

„Opel Corsa-e“

„Porsche Taycan“

„Peugeot e-208“

„Peugeot e-2008“

„Peugeot 2008“

„Renault Captur E-Tech“

„Seat Leon“

„Seat Ateca“

„Škoda Octavia“

„Toyota NG Yaris“

„Volkswagen ID.3“

„Volkswagen Tiguan“

„Volkswagen Golf 8“

Kategorijos: