You are here

Unikali erdvė Lietuvoje – visi nauji automobiliai su didžiulėmis nuolaidomis

 • Nauji automobiliai
  Nauji automobiliai
 • Nauji automobiliai
  Nauji automobiliai
 • Nerijus Alška
  Nerijus Alška
 • Nerijus Alška
  Nerijus Alška
 • Nerijus Alška
  Nerijus Alška
 • Nauji automobiliai
  Nauji automobiliai
.

Kaip pasikeistų jūsų pirkimo įpročiai, jeigu rytoj būtų panaikintos absoliučiai visos nuolaidos, galiojančios parduotuvėse, prekybos centruose, internetinėse parduotuvėse ar paslaugų sferoje?

Tikėtina, kad tai būtų smūgis žemiau juostos ne tik pirkėjams, bet ir pardavėjams. Pastarieji vilioja nuolaidomis, o pirmieji – jas medžioja.

Puikūs laikai: vieną dieną sumedžiojame bent 50 procentų atpigintus mėgstamiausius saldainius, kitą dieną į elektroninio pašto dėžutę įkrenta pasiūlymas su pigesniais skrydžiais į šiltuosius kraštus, po savaitės rikiuojamės eilėje prie parduotuvės, išparduodančios naujausius išmaniųjų telefonų modelius. Sekančią dieną bėgame pas elektroninės parduotuvės atstovus atsiimti net 75 procentais pigiau įsigytus, svaiginančio aromato kvepalus, po mėnesio perkame 15 procentų pigesnius, išsvajotus virtuvinius baldus bei 33 procentais pigiau kainuojančią skalbimo mašiną.

Praėjus pusei metų jau sukame galvą apie visiškai naują automobilį. Ar tą akimirką susimąstome, kad naują automobilį galima įsigyti net iki 30 procentų pigiau, sutaupant net kelis tūkstančius eurų?

Naujovė Lietuvoje

Įvairių automobilių gamintojų atstovybės Lietuvoje nuolat siūlo itin gera kaina įsigyti naujus automobilius su penkiolikos, dvidešimt ar net 30 procentų nuolaidomis, tačiau tokia informacija ne visuomet pasiekia visus potencialius naujų automobilių pirkėjus, o dalis jų net nežino, kad egzistuoja tokio dydžio nuolaidos. Tačiau itin operatyviai apie tai pranešti yra pasiryžusi 2017 metų sausio mėnesį startavusio skelbimų tinklapio Motorsniper.lt komanda, pateikdama lyg ant lėkštutės tokius išskirtinius pasiūlymus ir padėdama sumedžioti nuolaidą naujam automobiliui. Tai virtuali erdvė, kurioje skelbiami visi nauji automobiliai, parduodami su akcija.

Nauji automobiliai

Kasdien šiame tinklapyje atsiranda nuo vieno iki trijų išskirtinių pasiūlymų, o bendras skelbimų skaičius jau siekia beveik 100 automobilių, tarp kurių visiškai nauji arba apynaujai, buvę bandomieji (demo) automobiliai, iš oficialių atstovybių, parduodami su kelis ar net keliolika tūkstančių eurų siekiančiomis nuolaidomis.

Tokios platformos, kur būtų galima vienoje vietoje sekti informaciją apie įvairius naujus automobilius su nuolaidomis, Lietuvoje neturėjome. Ir kaip teigia šios idėjos autorius Nerijus Alška: „Gimus idėjai, kelis mėnesius paskyriau panašių projektų paieškai užsienyje, tačiau nieko panašaus nepavyko rasti, nors tokio verslo modelio projektų yra daugybė, pavyzdžiui, pigesni lėktuvų bilietai ar atostogų paketai. “

Pašnekovo paklausėme, kaip gi kilo pati idėja. Nerijus pabrėžė, kad visa tai yra grynai iš asmeninės patirties. „Savo gyvenime pirkau penkis naujus automobilius iš oficialių atstovybių. Visi jie buvo įsigyti su didelėmis nuolaidomis. Atėjus naujos mašinos pirkimo laikui, imdavau domėtis, kokias nuolaidas siūlo atstovybės. Taigi keturis naujus automobilius su apie 20 procentų nuolaida pavyko nupirkti keičiantis salonų ekspozicijoms, o vienas įsigytas automobilis buvo demonstracinis, su itin nedidele rida.

Iš savo patirties žinojau, kad realiai galima gauti tokią nuolaidą ir tai nėra kažkas nerealaus, nes kiekvienas automobilių atstovas metų bėgyje mažų mažiausiai parduoda bent kelis automobilius tokiomis sąlygomis. Keičia bandomiesiems važiavimams skirtus automobilius, atsinaujinant modelių linijai keičia salono ekspoziciją ar tiesiog vykdo sandėlio išpardavimą“,- patirtimi dalinosi naujų automobilių rinkos ekspertas.

Nerijus Alška

Nuolaidos verta palaukti

15 ir daugiau procentų nuolaida naujam automobiliui susiveda į nemažą pinigų sumą, dėl kurios verta palaukti arba padaryti nedidelį kompromisą automobilio komplektacijos, spalvos ar kitais niuansais.

„Paskutinį sykį pirkdamas naują automobilį, jo paieškai paskyriau kelias savaites. Rinkausi iš kelių gamintojų: „Nissan“, „Seat“, „Volkswagen“, „Toyota“. Galutiniame rezultate viską sprendė kaina, nes visi šie gamintojai turi panašius tarpusavyje konkuruojančius modelius, o prioritetai ar nuostatos apie vieną ar kitą modelį nesugebėjo nugalėti sumedžiotos nuolaidos“,- atviravo Nerijus.

Jis taip pat pridūrė: „Automobilis – tai antra pagal stambumą prekė po nekilnojamojo turto, todėl keliolikos ar galbūt keliasdešimt procentų sutaupymas yra itin svarus. Štai paskutinį naują automobilį nusipirkau 20 procentų arba 3000 eurų pigiau“.

„Perkant naują automobilį – 15 procentų viršijanti nuolaida yra tokia nuolaida, kuri abejojantį arba laukiantį pirkėją gali motyvuoti pirkti arba pasirinkti vieną iš jo lyginamų lygiaverčių konkurentų“,- teigė Nerijus. „Jeigu tai nėra ta nuolaida, kuri galėtų sudominti pirkėją, tai mes tokio skelbimo nededame. Stengiamės išlaikyti fokusą ant didžiausios nuolaidos, o norinčiųjų skelbtis yra eilė“,- pridūrė jis.

Nauji automobiliai

Šiuo metu Motorsniper.lt tinklapyje didžiausia nuolaida priklauso „SsangYong Rexton“ automobiliui, kurį galima įsigyti net 35 procentais pigiau. Tai yra trečdaliu mažiau ir galima sutaupyti net 11990 eurų.

„Pas mus yra ne vienas pasiūlymas, kur 15 ar 20 procentų nuolaida susiveda į keliolika ar net 20000 eurų sumą. Tai yra milžiniški pinigai. Pastaruoju metu turime didžiąją dalį automobilių su 20 ar daugiau procentų nuolaida, taigi tikrai verta palaukti, pažiūrėti, paanalizuoti, paieškoti kompromisų“.

Šioje vietoje kyla dar vienas įdomus pamąstymas: ar pirkti visiškai naują automobilį su gera nuolaida, ar tiek pat kainuojantį 1-2 metų senumo, nežinia kaip eksploatuotą automobilį, su maža rida iš Vokietijos?

Peštynės“ dėl naujo automobilio

Tradiciškai geram daiktui pritaikius gerą nuolaidą, įmanomos net ir pirkėjų muštynės, nes akcijinių pasiūlymų kiekis dažniausiai būna ribotas. Kaip taisyklė, konkretus automobilis su nuolaida dažniausiai gali būti tik vienas, o jį norinčių pirkti gali būti du ar net penki žmonės.

„Esant gerai nuolaidai – pirkimas gali būti įvykdytas per kelias valandas ar net minutes. Tai įrodo ir viena situacija Kaune. Mes įkėlėme naujo automobilio pasiūlymą į savo svetainę, o mūsų sekėjai iškart pasiskambino į atstovybę ir pasakė, kad atvažiuoja iš Vilniaus žiūrėti automobilio. Kol šie atvažiavo, automobilis jau buvo parduotas kauniečiams, kurie taip pat pamatė gerą pasiūlymą ir iškart į jį sureagavo. Visa tai galėčiau pavadinti kaip sėkmę loterijoje, kai kažkurią dieną trokštamą automobilį gali įsigyti su didžiule nuolaida“,- pasakojo Nerijus.

Pranešimas apie pageidaujamą modelį

Čia kyla klausimas, kaip nepraleisti to geriausio ir galbūt vienintelio tokio pasiūlymo? „Vienas būdas – nusprendus įsigyti naują automobilį reguliariai stebėti mūsų svetainę arba „Facebook“ paskyrą. Taip pat turime savaitinių naujienlaiškių prenumeratą. Be to, ką tik pradėjome siūlyti papildomą paslaugą – informavimą apie automobilį trumpąja SMS žinute.

Nauji automobiliai

Paprastai tariant, tereikės užsiprenumeruoti skelbimus, nurodant konkretų modelį, ir vos tik toks pasiūlymas atsiras mūsų tinklapyje, automatiškai tuo pat metu žmogus apie tai bus informuotas žinute“,- į klausimą atsakė Nerijus.

Naudą pajuto visi

Motorsniper.lt komanda neapsiriboja vien tik Lietuvos atstovybėmis, į kurias šiuo metu sutelktas visas dėmesys - čia galima rasti ir gerų pasiūlymų iš Latvijos. Nerijus Alška planuoja, kad po metų jie turės iki 10 šalių, kuriuose veiks automobilių nuolaidų medžioklė. Be to, ateityje planuojama teikti ir tokią paslaugą, kad žmogus kitoje šalyje radęs norimą automobilį, nevažiuodamas ten – gautų jį Lietuvoje.

Kad tokia naujų automobilių skelbimų platforma yra įdomi ir aktuali įrodo ne tik didžiulis ir nuolat augantis žmonių susidomėjimas (kovo mėnesį skelbimus naršė net 50000 unikalių vartotojų), bet ir geras grįžtamasis ryšys iš automobilių atstovų.

„Mūsų veiklos vertinimas iš pardavėjų pusės ateina per tai, kiek tas yra įdomu pirkėjams – o jiems tai labai įdomu. Aišku, visi jie per dieną neateis į salonus ir neišpirks visų automobilių, tačiau kasdien bendraudamas su naujų automobilių atstovais jaučiu teigiamas nuotaikas. Tuo pačiu prisimenu ir pačius pirmuosius pas mus pasiskelbusius, kuomet nebuvo pateisinti jų lūkesčiai. Dabar gi, sako, kad žmonės skambina, domisi, atvažiuoja, taip pat atsirado žmonių, kurie sužinojo, kad egzistuoja tokio dydžio nuolaidos naujiems automobiliams“,- džiaugėsi Nerijus ir pridūrė, kad bene kasdien gauna pasiūlymus, kritiką, pozityvių pastabų, ką reikėtų patobulint, taip pat žmonės ir dėkoja už tai, kad atsirado toks projektas ir perkant naują automobilį padėjo sutaupyti krūvą pinigų.

Nerijus Alška

Naudą jaučia visi – tiek pirkėjai, tiek pardavėjai.

Automobilio pirkimas nėra greitas procesas, tačiau 15 ar daugiau procentų nuolaida visa tai gali pagreitinti – ir kaip matėme, tai kartais gali būti net gi kelių valandų reikalas.

Jeigu ruošiatės pirkti naują automobilį, Motorsniper.lt svetainėje galite pasitikrinti, ar jūsų trokštamam variantui yra taikoma didelė nuolaida.

Kategorijos: