You are here

Rally Talsi 2015: nugalėjo S. Plangi, greičiausias lietuvis – V. Švedas

 • Rally Talsi
  Rally Talsi
 • Vytautas Švedas
  Vytautas Švedas
 • Rally Talsi
  Rally Talsi
 • Dominykas Butvilas
  Dominykas Butvilas

Gegužės 16-17 dienomis Latvijoje vyko Čempionų raliu vadinamas - „Rally Talsi 2015“. Tai buvo ketvirtasis Latvijos ralio čempionato ir antrasis Lietuvos ralio čempionato etapas, kurį sudarė 11 greičio ruožų.

Dvi dienas trukusios ralio fiestos nugalėtoju tapo ir Čempionų taurę namo išsivežė estas Siim Plangi su „Mitsubishi Lancer Evo X“. Antroje vietoje liko estas Roland Murakas su „Evo X“, atsilikęs 51,09 sek. Trečiąją vietą užėmė lietuvis Vytautas Švedas, vairavęs taip pat „Evo X“. Jam iki antros vietos pritrūko 15 sekundžių. Tačiau bendroje ralio įskaitoje pagal oficialius rezultatus trečioje vietoje klasifikuojamas Dominykas Butvilas (pagal bendrą laiką jis būtų ketvirtas). Ir būtent jis lipo ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

Penktas lyg ir turėtų būti Vaidotas Žala, tačiau oficialiuose rezultuose, kaip ir Vytauto, jo penktoje pozicijoje nėra. Vytautas Švedas ir Vaidotas Žala lenktynėse važiavo su bioetanolio kuru, kuris yra draudžiamas Latvijoje, todėl bendroje ralio klasifikacijoje jų nėra. Lietuvos čempionate šį kurą naudoti galima, todėl Lietuvos ralio čempionato rezultatai yra tokie: pirmas – Vytautas, antras – Dominykas, trečias – Vaidotas. Bendroje ralio įskaitoje nėra ir daugiau lietuvių važiavusių su šia kuro rūšimi.

Latvių tarpe greičiausias buvo Janis Vorobjovs, likęs ketvirtoje (po pataisytų oficialių rezultatų) bendros įskaitos vietoje.

Šio ralio pabaiga buvo nesėkminga Martynui Samsonui, kuris po dešimtojo greičio ruožo užėmė antrą vietą bendroje įskaitoje ir buvo greičiausias tarp lietuvių. Paskutiniame greičio ruože ekipažas pradūrė padangą, prarado marias laiko ir ralį baigė tik aštuntoje pozicijoje.

Antras bendroje ralio įskaitoje galėjo būti ir Vytautas Švedas, nes prieš paskutiniame greičio ruože jis turėjo aukštesnę poziciją už R. Muraką, lenkdamas jį devyniomis sekundėmis. Tačiau paskutiniame greičio ruože Vytautas šiam estui nusileido apie 24 sekundes ir liko trečias.

Lietuviai

Bendroje ralio klasifikacijoje gaunasi nemažai painiavos. Dalis lietuvių lyg ir užėmė aukštas pozicijas bendroje ralio suvestinėje, tačiau dėl netinkamo kuro jie klasifikuojami tik Lietuvos ralio čempionato etapo įskaitoje.

Išsamus situacijos paaiškinimas - NETINKAMAS KURAS

Video iš ralio:

Kategorijos: