You are here

Slaptas projektas: „Jaguar XJ220", paslėptas po „Ford Transit" kėbulu

Šis „Ford Transit" savo istoriją pradėjo 1989 metais. Jo istorijos pradžia kukli - tiesiog paprastas „Transit" mikroautobusas. Tačiau vėliau viskas pasisuko kita linkme ir šis automobilis tapo pagalbininku, kuriant slaptą „Jaguar" superautomobilį „XJ220"

„Jaguar XJ220" buvo gaminamas 1992 - 1994 metais. Jis išgarsėjo tuo, jog 1992 metais tapo pačiu greičiausiu pasaulyje serijiniu būdu gaminamu automobiliu. Jis pasiekė 343 km/h greitį.

Būtent prie šio pasiekimo buvo prisidėjęs ir pradžioje paminėtas „Transit". Paklausite, kuo gi jis galėjo pagelbėti šiam superautomobiliui? Galbūt nepatikėsite, bet mikroautobusas „Ford Transit" buvo skirtas testuoti turbinį V6 variklį, skirtą „XJ220".

„Ford Transit" su 3,5 litro twin-turbo varikliu, turinčiu 540 AG ir 644 Nm

„Transit" buvo tranformuotas į slaptą „Jaguar" transporto priemonę su „XJ220" varikliu ir važiuokle. Norint atkreipti kuo mažiau aplinkinių dėmesio mikroautobusas atrodė gana standartiškai ir turėjo įrengtas kopėčias ir stogo bagažinę.

Akyla akis galbūt ir galėjo įtarti kažkokią paslaptį, nes „Transit" buvo apautas „XJ220" ratlankiais su dideliems greičiams skirtomis padangomis, turinčioms ZR greičio indeksą (leistinas greitis - 240 km/h). Be to, gale kyšojo ir du išmetimo vamzdžiai.

„Ford Transit" su 3,5 litro twin-turbo jėgaine, generuojančia 540 AG ir 644 Nm galia - skamba daugiau nei įspūdingai. Daugelis greitų automobilių vairuotojų liktų nustebę pralaimėję drago varžybas tokiai transporto priemonei.

Pagalbininkas išlikęs iki šių dienų

Kuomet „XJ220" jau maudėsi šlovės spinduliuose, „Transit" liko niekieno nemylimas. Kurį laiką jis buvo „Benetton F1" komandos detalių sunkvežimiu, o vėliau vis dėl to buvo paimtas restauracijai ir tobulinimui.

Šiuo metu šis mikroautobusas generuoja 640 AG galią, turi patobulintą važiuoklę ir gali priversti aikšioti kiekvieną automobilių entuziastą.

Galinga jėgaine apginkluotas „Transit" gali pasiekti apie 270 km/h greitį ir jis reguliariai dalyvauja „Goodwood" greičio festivalio kilimo į kalną varžybose.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Taip pat skaitykite: Ford Transit SuperVan su Formulės-1 varikliu

--------------------------------------------------------------------------------------------

Kategorijos: 
Automobiliai: