You are here

Variklio alyvos: tipai ir pritaikymas


  • Variklio alyva
    Variklio alyva
  • Variklis
    Variklis
  • Variklis
    Variklis

Variklio alyva yra techninis skystis, kuris naudojamas sutepant automobilio variklio sistemas. Pagrindiniai jos tikslai yra trinties sumažinimas tarp metalinių judančių dalių bei jų valymas ir apsauga nuo korozijos.


Be bazinių tepalų, variklio tepalas turi tokius priedų, kaip ploviklius, dispergentus, klampumo gerinimo priemones, korozijos ir oksidacijos inhibitorius.


Yra keletas klasifikacijų tipų variklių tepalui, pagal klampumo charakteristikas įvairiomis temperatūromis:

- SAE (automobilių inžinierių draugija),

- API (Amerikos naftos institutas) ,

- ACEA (Europos automobilių gamintojų asociacija).

Pagal pirmąjį tipą visi variklio tepalai skirstomi į vasarinius, viso sezono ir žieminius. SAE klasifikacija nustačius sistemą su skaitmeniniu kodu. Pavyzdžiui, variklinė alyva gali būti pažymėta SAE 10W40, „W“ reiškia žiemą, o skaičius prieš raidę nurodo, kad tepalo takumas prie -17,8 laipsnių Celsijaus (tuo mažesnis skaičius, tuo mažiau alyvos tirpsta šaltoje temperatūroje), skaičius po „W“ reiškia, kaip greitai tepalas išsiplės aukštesnėje temperatūroje.
 10W40 variklio tepalas rekomenduojamas naudoti temperatūroje nuo -25 iki +40 laipsnių.


Variklis

API klasifikacija apibūdina minimalius tepalo našumo standartus, tokius kaip SJ, SL, SM ir SN, CK-4, kur FA-4 yra paskutinės kategorijos. Vadovaujantis šia klasifikacija „S“ grupė - skirta benzinui, C ir F skirta dyzelinui.


ACEA klasifikacija išskiria 3 variklio tepalų grupes: 


- A/B - benzininiams ir dyzeliniams varikliams;


C - varikliams su katalizatoriais arba kietųjų dalelių filtrais;


E – sunkiesiems dyzeliniams varikliams.Variklio tepalai taip pat skiriasi pagal sudėtį. Dažniausiai yra mineraliniai, sintetiniai (visiškai sintetiniai) ir pusiau sintetiniai tepalai. Jie pagaminti iš rafinuotos grynos naftos arba polimerinių junginių. Sintetiniai tepalai sukurti kruopščiai kontroliuojamame procese, siekiant atitikti specifines savybes bei suteikiant geresnes tepimo sąlygas, geresnį nuvalymą, didesnį stabilumą bei geresnę kuro ekonomiją.

Čia rasite pigias variklio alyvas www.topautodalys.lt

Variklio alyva

Kategorijos: