You are here

Lino automobiliai iš dantų krapštukų

Ką įdomaus galima nuveikti su dantų krapštukais, neįskaitant jų naudojimo pagal paskirtį? Tiesa sakant, net nesugalvojame, ką tokio neįprasto su jais galima būtų padaryti. Tačiau 98.lt skaitytojas Linas puikiai žino, kad su šiais pagaliukais galima nuveikti labai daug ir pasiekti stulbinančių rezultatų. Liną galima būtų pavadinti tiesiog - dantų krapštukų guru.

Naudodamas krapštukus ir klijus jis stato garažus ir gamina automobilius. Kuomet išvydome jo kūrinius – netekome žado ir likome labai sužavėti, todėl nutarėme trumpai pakalbinti Liną ir sužinoti daugiau apie jo neeilinį talentą.

Netikėtai kilusi idėja

Kaip teigia Linas, kuriam medis nuo pat mažų dienų nebuvo svetimas, viskas prasidėjo maždaug prieš 4 metus. Vieną dieną jis gamino iš medžio traktoriuką ir darbo procese panaudojo dantų krapštukus.

Netikėtai jam kilo nauja idėja ir vaikinas vedinas naujų sumanymų nusprendė pagaminti kažką naudojant vien tik šiuos krapštukus. Pirmieji projektai buvo  nesusiję su automobiliais. Jam pavyko pagaminti gėlę, vėjo malūną, garso kolonėlę ir radiją.

Vėliau sekė įdomesni projektai: gyvenamasis namas, pilnai įrengtas garažas ir lengvųjų automobilių modeliukai. Pagaminti didesnius projektus užtrunka nuo vieno iki pusantro mėnesio. Būna, kad kartais ir atsibosta, tačiau Linas tikslą visada pasiekia. Užsispyrimas, valia ir rezultato siekimas padeda viską įveikti.

Projektavimo darbai vyksta praktiškai tą pačią minutę, kai viskas daroma, tik faktas tas, kad reikia numatyti kelis žingsnius į priekį, kad netektų visko daryti iš naujo ir ardyti suklijuotas dalis.

Detalūs „VW Golf Mk1” ir „Caddy Mk1” modeliukai

Žvelgiant į Lino pagamintą didžiulį garažą, matosi, kad vaikinas yra numatęs kiekvieną smulkmeną ir pagamintos net menkiausios detalės, garaže net gi ir šviesa dega. Tokio kruopštumo ir tikslumo reiktų pavydėti. Prie garažo išrikiuoti automobiliai: „VW Golf Mk1” ir „VW Caddy Mk1” – visiškai atima žadą.

Dar nėra tekę matyti automobilių, sukurtų būtent iš dantų krapštukų. Modeliukų detalumas taip pat stebina, o atidžiau apžiūrint nuotraukose esančias mašinėles darosi įdomu paanalizuoti, kaip viskas yra padaryta, kokie projektavimo sprendimai priimti. Net automobilių interjerai suprojektuoti.

Linas pabrėžia, kad automobilių modeliukai kurti pagal įvairius brėžinius bei nuotraukas, o visi atstumai maždaug atitinka mastelį. „Golf Mk1” modeliukas yra 22,5 cm ilgio, 9 cm pločio ir 7 cm aukščio. Tuo tarpu „Caddy“ matmenys yra atitinkami: 25,5 cm, 9,5 cm, 6,5 cm. Puikūs medinukai!

Įspūdinga, ar ne? O dabar pažiūrėkime, kaip visa tai gimsta.

 

VW Golf Mk1:

 

 

Garažas ir gyvenamasis namas:

 

 

Garažas „Volkswagen'ams":

 


 

Jeigu ir jūs turite įdomių pomėgių, susijusių su automobiliais, parašykite mums info@98.lt

Automobiliai: