You are here

Saulės ralis 2013 antroji šį sezoną Vytauto Švedo pergalė

• Saulės ralis 2013
    Saulės ralis 2013

Birželio 15 dieną vyko ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas - Ralis „Saulė 777“ - šiemet skirtas Šiaulių miesto 777-ajam gimtadieniui. Kaip jau tapo įprasta šiais metais, dėl pirmosios pozicijos užvirė kova tarp Vytauto Švedo ir Dominyko Butvilo. Viskas išaiškėjo būtent trasoje, nes finišuoti abiems lenktynininkams nesutrukdė jokios techninės problemos. Po atkaklios kovos, 13,1 sek. persvarą „Saulės“ ralį laimėjo Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas, pirmavęs ralyje nuo pat pirmojo greičio ruožo. Dominykas Butvilas su Renatu Vaitkevičiumi liko antri, o ant trečio nugalėtojų pakylos laiptelio užlipo po trumpos pertraukos sugrįžę Deividas Jocius ir Kastytis Torrau. Jie nugalėtojui pralošė net 1 min 38,8 sek.

Pirmas GR

Nuo pat pirmojo greičio ruožo užsimezgė atkakli kova tarp Vytauto Švedo ir Dominyko Butvilo. Lenktynininkus po pirmojo greičio ruožo skyrė 1,7 sek. Trečioje pozicijoje įsitaisė Martynas Samsonas, bet jo ekipažas lyderiui nusileido jau 9,2 sek. Ketvirtas buvo po pertraukos sugrįžęs Deividas Jocius, o penktas – Ramūnas Čapkauskas.

Antras GR

Antąjį greičio ruožą greičiausiai įveikė Deividas Jocius. Vytautas Švedas jam pralošė 1,8 sek., tačiau prie savo persvaros prieš Dominyką Butvilą pridėjo dar 1,4 sek. Deivido Jociaus greitas važiavimas antrajame greičio ruože kilstelėjo jį į trečiąją bendros įskaito vietą. Martynas Samsonas tenkinosi ketvirtąja pozicija.

Po šio greičio ruožo iš ralio pasitraukė Martynas Samuitis. Jo automobilyje nuo pat ralio starto trūko galios. Neradęs galios dingimo priežasties ekipažas nusprendė nebetęsti lenktynių.

Trečias GR

Trečiajame greičio ruože greičiausias buvo Vytautas Švedas, jis Dominyką Butvilą aplenkė 2,2 sek. ir padidino savo persvarą iki 5,3 sek. Deividas Jocius žengė trečioje, o Martynas Samsonas ketvirtoje pozicijoje. Penktas – Ramūnas Čapkauskas.

Ketvirtas GR

Ketvirtą greičio ruožą vėl laimėjo Vytautas Švedas, toliau didindamas savo persvarą prieš Dominyką Butvilą. Domui iki lyderio jau trūko 7,8 sek. Trečias žengiantis Deividas Jocius atsiliko 20,8 sek., o Martynas Samsonas – 29,1 sek.

Šiame greičio ruože Martynas Samsonas kliudė akmenį ir pažeidė automobilio važiuoklę, kurios serviso zonos metu komandos mechanikams atstatyti nepavyko ir po šio greičio ruožo Martynui teko baigti lenktynes.

Nesėkmingas greičio ruožas buvo ir Benediktui Vanagui, kuris išlėkęs iš trasos apgadino savo automobilį ir sugaišo daug laiko bandant sugrįžti į trasą. Ekipažas iš turėtos 8-os pozicijos nusirito į 28-ąją. Išsukti iš trasos ekipažą privertė uždarame posūkyje apvirtęs automobilis, nenorėdamas į jį atsitrenkti Benediktas nuvažiavo nuo kelio, tačiau bandymas sugrįžti atgal į trasą užtruko gana ilgai.

Penktas GR

Penktąjį greičio ruožą laimėjo Dominykas Butvilas ir 1,6 sek. sumažino savo atsilikimą nuo Vytauto Švedo. Trečias išliko Deividas Jocius, o pasitraukus iš ralio Martynui Samsonui į ketvirtąją poziciją pakilo Ramūnas Čapkauskas, jis nuo lyderio atsilikinėjo jau daugiau nei vieną minutę. Penktas žengė Rokas Kvaraciejus.

Šeštas GR

Šeštajame greičio ruože ir vėl greitesnis buvo Dominykas, Vytautas jam pralošė 0,9 sek. Persvara tarp jų sumažėjo iki 5,3 sek. Dėl gedimo iš ralio šiame greičio ruože pasitraukė Ramūnas Čapkauskas. Į ketvirtąją poziciją pakilo Rokas Kvaraciejus, penktas – Giedrius Notkus.

Septintas GR

Vytautas Švedas pralošė dar vieną greičio ruožą, Dominykas Butvilas šį kartą už jį buvo greitesnis 2,1 sek. ir atsilikimą bendrojoje įskaitoje sumažino iki 3,2 sek. Trečioje pozicijoje išliko Deividas Jocius, jo atsilikimas daugiau nei 42 sek.

Aštuntas GR

Aštuntajame greičio ruože pagaliau persvarą susigrąžino Vytautas Švedas, jis Domą aplenkė 3,9 sek. Trečią laiką šiame greičio ruože parodė dėl taškų jau nekovojantis Benediktas Vanagas.

Tarp lyderių laiko skirtumas išaugo iki 7,1 sek. Deividas Jocius ir Kastytis Torrau išliko trečioje vietoje, o į ketvirtąją pakilo Giedriaus Notkaus ekipažas, nustūmęs Roką Kvaraciejų į penktąją vietą.

Devintas GR

Vytautas Švedas užtikrintai laimėjo devintąjį, paskutinįjį greičio ruožą. Jis Dominyką Butvilą aplenkė 6 sekundėmis ir bendroje įskaitoje susikrovęs 13,1 sek. persvarą laimėjo ralį „Saulė 777”. Deividas Jocius ralį baigė trečias, jis lyderiui pralošė 1 min. 38,8 sek. Ketvirtas finišavo Giedrius Notkus, penktas – Rokas Kvaraciejus. Beje, Giedriaus Notkaus rezultatas buvo anuliuotas dėl pavėlavimo į greičio ruožą po serviso zonos. Taigi ketvirtoji pozicija atiteko Rokui Kvaraciejui.

Šį kartą pirmajame greičiausiųjų dešimtuke netruko ir dviem ratais varomų automobilių. Karolis Raišys su „BMW M3” užėmė septintąją vietą, Edvinas Rudaitis su „Ford Fiesta“ buvo aštuntas, Ričardas Baubinas su „Honda Civic“ džiaugėsi devintąja vieta. Labai aukštą - šeštą vietą ralyje užėmė moteriškas – Joanos Survilaitės ir Vestos Survilienės ekipažas. Penktas buvo svečias iš Rusijos Igor Bulancev su „Mitsubishi Lancer EVO X“. Dešimtuką užbaigė latvis Rolands Jaunzems su „Mitsubishi Lancer EVO VIII".