You are here

Greičiausias pasaulyje sedanas - „Subaru WRX STI“

Šešios minutės ir 57,5 sekundės – tai laikas, per kurį Niurburgringo trasą įveikė „Subaru WRX STI Type RA NBR Special“ sedanas. Tai leidžia jam būti greičiausiu sedanu pasaulyje - bent jau 2017 metų vasarą, kol dar niekas šio rekordo nepagerino.

Įdomu tai, kad žvelgiant į greičiausiųjų šioje trasoje laikus, šis japoniškas automobilis patektų į TOP6.

Žinoma, šis automobilis nėra skirtas dalyvauti įprastame eisme. Tai žiedinėms lenktynėms paruoštas automobilis, prie kurio rankas prikišo „Prodrive“ kompanija.

Greičiausias pasaulyje sedanas – būtent tokį tikslą turėjo šio projekto sumanytojai. „Prodrive“ visus darbus atliko puikiai ir „WRX STI“ sugebėjo pasiekti tikslą.

Po šio automobilio variklio dangčiu slypi 2,0 litrų jėgainė su 600 AG. Jis yra sujungtas su sekvencine 6 laipsnių greičių dėže, kuri galią perduoda į ratus, apautus su semi-slick tipo padangomis.

Automobilis taip pat gavo aerodinaminių elementų komplektą, kuriame ir reguliuojamas galinis spoileris. Visas išorės patobulinimų paketas generuoja 295 kg prispaudžiamąją jėgą.

Rekordo šturmui buvo pasiruošta itin rimtai.

Žinoma, automobilis nepateko į greičiausių serijinių automobilių sąrašą ir jame vis tik greičiausiu sedanu išliko legaliai gatvėse važinėti galintis „Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio“, įveikęs vieną ratą per 7 min. 32 sek.

Bet kalbant apie sedanus ir nebandant lyginti skirtingos paskirties ir paruošimo automobilių - „Subaru WRX STI“ pagal užfiksuotą laiką yra labai greitas.

Štai tas greitasis ratas:

Automobiliai: