Moterų slalomas 2018: Ketvirto sezono startas

• Moterų slalomas 2018
    Moterų slalomas 2018
  • Moterų slalomas
    Moterų slalomas

Gegužės 26 dieną, šeštadienį, Trakuose startavo ketvirtasis „Moterų slalomo“ sezonas, į kurio pirmąjį etapą susirinko apie 30 dailiosios lyties atstovių.

Varžybas organizavęs „Subaru“ klubas dalyvėms paruošė dvi veidrodines trasas, kurias teko įveikti po tris kartus. Du geriausi vienos ir du geriausi kitos trasos įveikimo laikai buvo fiksuojami kaip bendras rezultatas, nulėmęs galutinę poziciją.

Startai abiejose trasose vyko vienu metu.

Danguje besiritinėjant karštai pavasario saulei, trasoje vykusio veiksmo – lengvu pasivažinėjimu pavadinti nebuvo galima. Iš pažiūros lengva trasa ne vienai dalyvei po automobilio ratais pakišo po kūgelį. Keliose vietose jie buvo taip arti, kad reikėjo būti ne tik greitoms, bet ir itin tikslioms.

Tačiau nepaisant to – ore tvyrojo puiki nuotaika, o trasoje vyko graži kova. Toms, kurioms aplink kūgelius sukiotis sekėsi sunkiau, talkino lenktynininkė, profesionali ralio šturmanė Agnė Vičkačkaitė. Kitos į keleivio vietą sodino ir vyrus.

„Moterų slalomo“ dalyvės buvo suskirstytos į 6 klases.

Naujokių klasė

Pirmą kartą „Moterų slalomo“ kovose dalyvavusios moterys turėjo savo atskirą klasę – Naujokių. Tokių į varžybas atvyko vienuolika.

Geriausiai sekėsi Rūtai Nedzelskienei su „Mitsubishi Colt“, kuri užfiksavo 3 min. 7,70 sek. rezultatą.

Antrąją vietą užėmė Viktorija Kundrotaitė su „Mini“, pralošusi 24 sekundes. Dar beveik 7 sekundes atsiliko ir trečią vietą užėmė Rūta Kalėdienė su „Ford Fiesta“.

RWD klasė

Galiniais ratais varomų automobilių klasėje buvo vos dvi dalyvės, važiavusios su tuo pačiu „BMW Z3“ kabrioletu. Pirmąją vietą pelnė Jovita Danienė, o antroji liko Viktorija Danienė, atsilikusi 6,36 sek.

FWD klasė

Priekiniais ratais varomų automobilių įskaitoje susigrūmė penkios dalyvės. Čia niekam vilčių nepaliko Gabrielė Aleksynaitė su „Honda CRX“. Jos rezultatas 2 min. 53,77 sek.

Antroji buvo Eglė Bendikaitė su „Mini“, atsilikusi beveik 18 sek. Trečiąją vietą užėmė Rūta Nedzelskienė, pralošusi Eglei 3,28 sek.

Retro klasė

Iki 1988 metais pagamintų automobilių Retro klasėje startavo trys dalyvės, važiavusios su VAZ markės automobiliu. Pirmoji buvo Rita Sabaitė.

Antrąją vietą užėmė Jurgita Raulušaitienė beveik 35 sek., o trečioji liko Lina Juonytė, atsilikusi dar beveik 31 sek.

Laisva klasė

Laisvoje klasėje galėjo startuoti bet kurios kitos įskaitos dalyvė. Tokių paraiškų buvo penkios. Geriausiai sekėsi Gabrielei Aleksynaitei, kuri beveik 9 sekundėmis pranoko Jurgitą Malinauskaitę su „Subaru Impreza“.

Trečioji liko Rūta Nedzelskienė, pralošusi dar 6 sekundes.

AWD klasė

Visais ratais varomų automobilių klasėje buvo penkios dalyvės. Greičiausiai aplink kūgelius lėkė Jurgita Malinauskaitė su „Impreza“.

Antrąją vietą užėmė Aušra Jankūnienė su „Mitsubishi Lancer“, atsilikusi daugiau nei 34 sek. Trečioji buvo Rita Sabaitė su „Škoda Octavia“, pralošusi dar beveik 12 sekundžių.

Nors danguje ir nebuvo nei vieno lietaus debesies, tačiau visų klasių prizininkes užklupo didžiulis prizų lietus – akimirkomis net patys varžybų organizatoriai nebesuprato, ar jau išdalino visus už vieną ar kitą vietą įsteigtus prizus.

Verta paminėti tai, kad įgaliotas „Subaru“ markės automobilių atstovas - „JMA centras“ įsteigė specialų prizą greičiausiai „Subaru“ automobilio dalyvei, kuria tapo Jurgita Malinauskaitė papildomai laimėjusi savaitgalį su naujuoju „Subaru XV“ automobiliu.