You are here

Rally Classic Druskininkai 2012 - pirmoji Vytauto Švedo pergalė

Vytautas Švedas nugalėjo paskutiniame Lietuvos automobilių ralio čemionato etape - „Rally Classic Druskininkai 2012“. Tai buvo pirmoji lenktynininko pergalė 2012 metų sezone. Pernai pirmą kartą Druskininkuose surengtame ralyje, V. Švedas ir Žilvinas Sakalauskas taip pat šventė pergalę.

Tikriausiai niekas nebūtų atspėjęs, kad šio ralio nugalėtojų trejetukas bus toks pat kaip ir pernai. Antrą vietą vėl užėmė Dominykas Butvilas ir Renatas Vaitkevičius, kurie nuo nugalėtojo atsiliko tik 2,6 sek., o treti liko Ramūnas Čapkauskas ir Tomas Šipkauskas, pralošę 1 min. 55 sek. Tik tada jie visi kovojo toje pačioje automobilių klasėje, o šį sykį R. Čapkausko ekipažas nugalėjo tarp pirmosios įskaitos lenktynininkų.

Ralio rezultatai galėjo būti kitokie, jei ne Sauliaus Girdausko automobilio turbinos gedimas, su kuriuo jis susidūrė devintajame greičio ruože. Iki tol jis laikėsi lyderio pozicijoje, nors antroje vietoje po aštuonių greičio ruožų važiavęs Vytautas Švedas, nuo Sauliaus atsilikinėjo mažiau nei sekunde. Tiesa, sportininkas dėl to labai neliūdėjo – šiemet iškovojo keturios iš eilės pergalės leido Lietuvos čempiono vardą pelnyti ne tik jam, bet ir pirmą sezoną drauge važiuojančiam šturmanui iš Ukrainos.

Taikant kitą skaičiavimo formulę, būtų nugalėjęs Dominykas Butvilas, kuris gavo dešimties sekundžių baudą už falstartą. Tačiau nepaisant jokių „kas būtų, jei būtų", nugalėtojas yra aiškus - puikiai važiavęs  Vytautas Švedas nusipelnė šios pergalės.

„Šių metų pergalė, lyginant su praėjusio sezono laimėjimu, buvo nepalyginamai sunkesnė. Prieš metus vykusiame ralyje turėjome solidžią persvarą, o dabar kova su labai pajėgiais varžovais vyko iki pat paskutinių paskutinio greičio ruožo metrų. Tikrai džiaugiamės, kad pavyko laimėti, tai bus savotiška reabilitacija už tikrai ne patį sėkmingiausią sezoną“, - po finišo teigė V. Švedas, kuriam šiemet nepavyko apginti Lietuvos čempiono vardo. Todėl pergale Druskininkuose jis buvo ypač patenkintas.

Ketvirtą vietą užėmė Rokas Kvaraciejus, o penktą Mindaugas Daunoravičius.

Tačiau preliminarių rezultatų protokole ketvirtoji vieta bendroje rikiuotėje ir trečioji tarp antrosios įskaitos lenktynininkų įrašyta Mindaugui ir Arūnui Daunoravičiams („Mitsubishi Lancer EVO IX“). Tačiau lenktynių komisarai yra gavę apeliaciją, todėl nėra aišku, ar į šią poziciją nesugrįš kol kas prie pašalintų (už techninių reikalavimų pažeidimus) įrašytas Roko Kvaraciejaus ir Audriaus Šošo ekipažas, gali būti ir kitokių pataisų...

Kol kas penktoje vietoje yra Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano ekipažas, šeštas – Rokas Lipeikis ir Inga Lipeikytė, kurių mechanikai automobilį baigė ruošti prieš pat varžybų startą, septinti – Benediktas Vanagas ir jo šturmanas iš Rusijos Vasilijus Mirkotanas, aštunti Gediminas Ramonas ir Gediminas Celiešius. Iki devintos vietos sugebėjo pakilti greičiausias ekipažas tarp 2WD dalyvių – “Opel Astra” automobiliu važiavę Justas Tamašauskas ir Vaidas Šmigelskas. Jie nugalėjo 6 įskaitos varžybose. Tarp 7 įskaitos sportininkų aukščiausiai pakilo Ričardas Baubinas ir Gabrielė Baubinaitė („Honda Civic“), 3- osios įskaitos kovą laimėjo Egidijus Savickas ir Arūnas Jackonis („Honda Civic“), tarp 4-osios įskaitos ekipažų pirmavo Gintautas Šlepikas ir Lukas Vosylius („Honda Civic“), o tarp 5-osios įskaitos – Renaldas Šeinauskas ir Iveta Slaboševičiūtė (BMW318).

Iš viso ralio finišą sugebėjo pasiekti 25 ekipažai, kiek daugiau nei pusė startavusių.

Visų klasių nugalėtojai buvo apdovanoti „Padvaiskas ir Ko“ prizais: kiekvienas nugalėtojų ekipažo narys gavo po čiužinį. Renginį vainikavo fejerverkas, o ralio lenktynininkus ir žiūrovus po to linksmino Neda Malūnavičiūtė ir grupė „Blues Makers“.

„Rally Classic Druskininkai 2012“ rezultatai:

1
 
3
 
Vytautas Švedas
Žilvinas Sakalauskas
2
Mitsubishi Evo X
51:16.8
 
127.83 km/h
 
2
 
2
 
Dominykas Butvilas
Renatas Vaitkevičius
2
Mitsubishi Evo X
51:19.4
+00:02.6
127.72 km/h
+00:02.6
3
 
6
 
Ramūnas Čapkauskas
Tomas Šipkauskas
1
Mitsubishi Evo IX
53:11.8
+01:52.4
123.22 km/h
+01:55.0
4
 
7
 
Rokas Kvaraciejus
Audrius Šošas
2
Mitsubishi Evo X
53:25.7
+00:13.9
122.69 km/h
+02:08.9
5
 
10
 
Mindaugas Daunoravičius
Artūras Daunoravičius
1
Mitsubishi Evo IX
54:03.3
+00:37.6
121.27 km/h
+02:46.5
6
 
8
 
Giedrius Notkus
Dalius Strižanas
1
Subaru Impreza WRX Sti
54:09.5
+00:06.2
121.03 km/h
+02:52.7
7
 
4
 
Rokas Lipeikis
Inga Lipeikytė
1
Mitsubishi Evo VIII
54:22.4
+00:12.9
120.56 km/h
+03:05.6
8
 
5
 
Benediktas Vanagas
Vasily Mirkontan
2
Subaru Impreza WRX Sti
55:16.7
+00:54.3
118.58 km/h
+03:59.9
9
 
20
 
Gediminas Ramonas
Gediminas Celiešius
2
Mitsubishi Evo IX
59:03.0
+03:46.3
111.01 km/h
+07:46.2
10
 
16
 
Justas Tamašauskas
Vaidas Šmigelskas
6
Opel Astra
59:30.7
+00:27.7
110.15 km/h
+08:13.9

 

„Rally Classic Druskininkai 2011“ akimirkos.

Spaudos konferencija

Saulius Girdauskas čempionas?

Rugsėjo 10 dieną įvyko „Rally Classic Druskininkai“ spaudos konferencija, kurioje dalyvavo ir lenktynių favoritas Saulius Girdauskas, kuriam liko tik mažas žingsnelis iki čempiono titulo, tačiau pasak garsiojo lenktynininko, jis stengsis ne mažiau kaip pirmame etape.

„Paskutinį etapą Druskininkuose dalyviai važiuoja ne tik dėl taškų ar čempiono titulo, bet ir dėl naujų įdomių trasų. Kalbant apie taškus, nesvarbu kokioje esame situacijoje, bet stengsimės demonstruoti gražų, greitą ir saugų važiavimą. Važiuosime taip, lyg tai būtų pirmas, o ne paskutinis etapas. Visgi Druskininkų taurės dar neturime,” – atvirauja lenktynininkas.

Išskirtinis regionas

Druskininkų savivaldybės atstovas Aivaras Kadziauskas džiaugiasi, kad ralis vėl sugrįžta į miestą.

„Rally Classic Druskininkai” jau antrus metus yra rengiamas Druskininkuose. Net neabejoju, kad šiemet finalinis etapas bus dar sėkmingesnis ir įdomesnis nei praėjusiais metais,” – sako  A. Kadziauskas.

Šio regiono svarbą išskiria ir LASF prezidentas Gintaras Furmanavičius.

„Džiaugiamės, kad išsiplėtė ralio geografija ir Druskininkai mus priėmė. Regionas yra svarbus ir dėl tamprių ryšių su Lenkijos automobilių federacija. Galime tik pasidžiaugti ir puikiu organizatorių darbu. Čempionatas vyksta sklandžiai, ir nėra įprastų protestų,” – džiaugiasi G. Furmanavičius.

LASF prezidentui antrina ir „Rally Classic Druskininkai’2012” vadovas Rimantas Volungevičius.

„Šis regionas skiriasi nuo kitų. Tai Dzūkiškas kraštas, kitokios dangos, smėlis, kitokia aplinka, miškingi greičio ruožai,” – sako jis.

„Finalinio etapo greičio ruožai 80 procentų yra nauji ir, galima sakyti, dar niekam nematyti. Dangos įvairios: kietos, plačios, seno asfalto. Kaip geriausio matomumo zonas galėčiau išskirti Lazdijų – Druskininkų greičio zonas. Alytaus zona yra sunkesnio pravažiavimo, kuri tikrai patiks lenktynininkams,” – tikina R. Volungevičius.

Žiūrovų laukia staigmenos

„Rally Classic Druskininkai’2012” vyks dvi dienas. Pasak ralio organizatoriaus  Jono Balčiūno, stengiamasi, kad žiūrovai turėtų galimybę pasimėgauti ralio  žvaigždėmis, tačiau taip pat ir gerai praleistų laiką, pažintų Druskininkų miestą.

„Pirmasis ralio greičio ruožas prasidės 8 val. Lazdijų rajone. 10 val. Druskininkiečiai ir miesto svečiai turės galimybę stebėti senovinių automobilių maratono startą, kuris vyks Druskininkų pramogų aikštėje. Ten pat, greta „Europa Royale“ viešbučio ir SPA centro, kuriame įsikurs ralio štabas, 18 val. planuojame ir ralio finišą bei iškilmingą uždarymo ceremoniją,“ – dėsto J. Balčiūnas

Ralio sezoną užbaigs šventinis koncertas ir pobūvis naktiniame klube „Coco“.

Tačiau į vieną garsiausių ir populiariausių Lietuvos kurortų – Druskininkus ralio organizatoriai automobilių entuziastus kviečia atvykti jau rugsėjo 14d.

„Penktadienį Druskininkų pramogų aikštėje vyks senovinių automobilių ekspozicija, kur galima bus pamatyti tikrai ne vieną įspūdingą ir dėmesį prikaustantį eksponatą,”- tikina renginio organizatoriai.

Vakare automobilių sporto gerbėjai kartu su senovinių automobilių automaratono ir ralio dalyviais turės progą pabendrauti „Ralio palapinėje”.

„Vakaro metu išgirsime įdomius pasakojimus apie šiuolaikinio ralio subtilybes ir kas yra tikrasis šturmano darbas varžybų metu iš garsiausių Lietuvos lenktynininkų ir šturmanų. Taip pat sulauksime prisistatymų iš senovinių automobilių klubų „Retromobile”, „Seni vežimai”, „Dzūkijos senovinės technikos klubo” ir „Amerikietiškų automobilių klubo V8″. Nuotaiką kels džiazo kvartetas „Schwings“ ir šokių grupė „Lindyhop.lt“,“ – pasakoja renginio organizatoriai.

Lenktynininkai: