You are here

7bet Winter Rally Aukštaitija 2023: Pirmoji žiemos šventė ralio fanams Lietuvoje

Gruodžio mėnesį nagus parodžiusi žiema 2023 metų pradžioje netikėtai atsitraukė, taip pakoreguodama ir „7bet Winter Rally Aukštaitija“ organizatorių planus – sausio 28-ą dieną Zarasų apylinkėse planuotas varžybas teko perkelti į vasario 11-ą dieną. Artėjant šiai datai organizatoriai tvirtai teigia, kad renginys tikrai įvyks, o puikių greičio ruožų ir gausaus dalyvių sąrašo kompiliacija žiūrovams dovanos neišdildomus įspūdžius, rašoma pranešime spaudai.

Vienas iš „7bet Winter Rally Aukštaitija“ organizatorių Arvydas Petkevičius pasakoja, kad likus kiek daugiau nei savaitei iki varžybų orų prognozės nuteikia pozityviai. Zarasų krašte vis dar ne tik gausu sniego, bet žadamas ir šaltukas, kurio reikia įšalui susiformuoti. Kaip tvirtina ralio rengėjai, artimiausiomis dienomis ketinama valyti sniegą nuo greičio ruožų, kad šalčio poveikis gruntui būtų dar didesnis.

„Su žiema pavyko susitarti iš antro karto. Panašu, kad kitą savaitę turėsime net 10 laipsnių šalčio. Tikimės, kad įšalo turėsime apie 10 centimetrų ir sportiniai dygliai tikrai turės kur įsikabinti. Manau, kad tie kilometrai, kuriuos pateiksime ralio dalyviams ir žiūrovams, paliks tik pačius geriausius įspūdžius“, - sakė varžybas organizuojančio automobilių sporto klubo „Akseleratorius“ atstovas Arvydas Petkevičius.

Dar vienas dalykas, Zarasuose papuošiantis Lietuvoje jau retenybe tampančius, tačiau visų šios disciplinos gerbėjų itin laukiamus žiemos ralius, bus dalyvių sąrašas. Pirmojo Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapo registracijoje jau dabar puikuojasi 56 ekipažai. Įdomu tai, kad jų gretose yra ir Lietuvos ralio elito atstovų, kurie čia pasirodys su šio sezono sensacija tapusiais N5 kategorijos automobiliais.

„Panašu, kad Lietuvos sportininkai yra pasiilgę žiemos ir atsinaujinę savo technikos parką 2023-iųjų metų sezonui. Dalis jų nuo metų pradžios intensyviai ruošėsi startui „7bet Winter Rally Aukštaitija“ raliui lenktyniaudami kitose varžybose. Martynas Samsonas, Linas Vaškys, Vilmantas Padegimas jau padarė pirmąjį apšilimą Suomijoje, „Arctic Lapland Rally“ varžybose, o šį savaitgalį jie tęs savo pasiruošimą „Otepaa talveralli“ varžybose Estijoje. 

Bus labai įdomu juos ir naująją jų techniką pamatyti vasario 11-ą dieną Zarasuose. Pažiūrėsime, ar senieji ralio vilkai – Giedrius Notkus, Ramūnas Čapkauskas sugebės jiems mesti pirštinę kovoje dėl pergalės“, - kalbėjo organizatorius. 

„7bet Winter Rally Aukštaitija“ organizatoriai dalyviams yra paruošę keturis greičio ruožus, kurie bus važiuojami po du kartus. Jais dalyviams teks įveikti beveik 51 kilometrą, o atstumas kartu su pervažiavimais sieks maždaug 130 kilometrų. Įdomu tai, kad bus ir naktinių greičio ruožų, tad žiūrovai raginami prisiminti senąsias žiemos ralių tradicijas ir įsikūrus saugiose pozicijose sutemus ralį stebėti prie liepsnojančių laužų.

Dar viena staigmena, kurią organizatoriai tikisi paruošti ralio gerbėjams – žiūrovų zona viename iš greičio ruožų. Jei organizatorių planams bus lemta išsipildyti, tokioje zonoje žiūrovams varžybas stebėti padėtų komentatorius, būtų įrengta kita, komfortą užtikrinanti infrastruktūra. Apie tai, ar bus ir jei taip, tai kur ketinama įrengti šią zoną organizatoriai informaciją pateiks artėjant renginiui.

Kategorijos: