You are here

Elektromobiliai

Mini Countryman C
Renault Scenic
Įkrovimo stotelė

Puslapiai

Elektromobilis, tai automobilis, kuris yra pilnai varomas vien tik elektra. Į priekį jį varo vienas arba daugiau elektros motorų. Jeigu elektromobilis turi vieną elektros motorą, tai jis dažniausiai būna sumontuotas priekyje. Dviejų elektros motorų atveju, dažniausiai jie būna montuojami ant priekinės ir galinės ašies. Taip pat yra elektromobilių, kurie turi ir po keturis elektros motorus, skirtus individualiai kiekvienam ratui.

Elektros energiją elektromobiliai kaupia baterijose, kurias įkrauti galima iš tradicinio elektros tinklo arba specialios įkrovimo stotelės.

Elektromobiliai Lietuvoje populiarėti pradėjo itin pamažu. Pradžioje, pilnai elektra varomi automobiliai nuvažiavo ne ilgus atstumus, o įkrovimo stotelių infrastruktūros Lietuvoje praktiškai nebuvo. Taip pat, elektromobilių pirkimo neskatino ir didelės jų kainos.

Gerėjant technologijoms ir siekiant kuo labiau tausoti aplinką, gamintojai pradėjo gaminti elektromobilius, kurie su pilnai įkrauta baterija gali nuvažiuoti vis daugiau kilometrų. O tai jau ne taip atbaido jų potencialų pirkėją. Natūralu, kad didėjant elektromobilių skaičiui Lietuvoje, plečiame ir įkrovimo stotelių infrastruktūra. Prie elektromobilių populiarumo didėjimo prisidėjo ir valstybė skirdama paramą elektromobilių pirkėjams.

Pirmojo elektromobilio registracija Lietuvoje įvyko 2010 metų spalio 19 dieną. Tai buvo lietuviškas projektas – „Honda HR-V“ perdarytas į elektromobilį.

Pažvelgus į statistiką, 2014 metų pabaigoje Lietuvoje buvo įregistruoti vos 63 elektromobiliai, o 2022 metų sausio 1 dieną jų jau buvo 5045. Taigi elektromobilių populiarumo didėjimas akivaizdus.

Žmonės vis dažniau susižavi naujais elektromobiliais, kurių didžioji dalis su pilnai įkrauta baterija gali įveikti virš 300 km atstumą. O automobilių skelbimų portaluose vis dažniau atsiranda ir naudoti elektromobiliai.

Laikui bėgant vis daugiau ir daugiau automobilių gamintojų imasi gaminti elektromobilius. Dalis gamintojų jau turi itin plačias pilnai elektra varomų modelių gamas ir kelių metų bėgyje planuoja visiškai pereiti tik prie elektra varomų automobilių gamybos.