You are here

Alyva – greičiausias ir pigiausias būdas automobilio galiai išlaisvinti

Pristatome priešpaskutiniąją šių metų „Wolf School“ mokyklos paskaitą apie efektyvų tepalo pasirinkimą automobilių sporte. Tepalų grupės „Autotrade“ specialistas E. Spirikavičius neslepia, kad tinkamas tepalo pasirinkimas lenktynėms gali akimirksniu išlaisvinti iki tol neatrastus variklio galios rezervus.

Savo paskaitą „Variklio alyva automobilių sporto pasaulyje: lubrikuok teisingai“ automobilių alyvos ekspertas iškart pradėjo nuo žinios, kad sportinio automobilio galios potencialą galima atskleisti prieš pat lenktynes. Tereikia pasirinkti mažesnio klampumo alyvas. Vis dėlto, pasak jo, čia yra paprastoji dalis. Toliau reikia išsirinkti savo automobilio varikliui tinkamą sportinę alyvą, kurios parametrai kartais atrodo sudėtingi net ir automobilių eksploatacijos profesionalams.

„Alyva visuose varikliuose atlieka tuos pačius darbus. Užtikrina trinties mažinimą tarp detalių, aušina variklį ir jį valo. Šių užduočių efektyvumą užtikrina gamintojo naudojami įvairūs priedai. Sporte reikalavimai visiškai kitokie, bet alyvai užduotys išlieka tokios pačios. Vis dėlto trasoje reikia ieškoti balanso tarp variklio tausojimo ir visiško jo potencialo išlaisvinimo“, - savo paskaitoje kalbėjo E. Spirikavičius

Pasak jo, sportininkai pirkdami alyvą savo automobiliui ant pakuotės turi ieškoti keturių raidžių: HTHS. Jos reiškia alyvos aukštatemperatūrinės didelės šlyties klampą. Kitaip tariant aukštą indeksą turinčios alyvos sugeba itin didelėse apkrovose teisingai tepti variklio detales. Taip užtikrinama maksimali variklio apsauga, kuri nedidina trinties ir leidžia varikliui veikti laisvai.

„Renkantis alyva lenktynėms žymiai didesnį dėmesį reikia atkreipti į HTHS reikšmę ir gamintojo naudojamus priedus. Gerai pasirinkus, rezultatai turi nudžiuginti, nes alyva yra pigiausias ir akimirksniu juntamas veiksnys siekiant didesnės variklio galios“, - optimistiškai paskaitą užbaigė E. Spirikavičius.

Visą jo paskaitą galite pamatyti čia: