You are here

Antanas Juknevičius pardavė savo Dakaro „Lapę”. Kas toliau?

  • Antanas Juknevičius/Vytauto Dranginio nuotrauka
    Antanas Juknevičius/Vytauto Dranginio nuotrauka

Pernai dėl netikėtų pokyčių Dakare turėjęs atšaukti planus parduoti savo „Lapę“, lenktynininkas Antanas Juknevičius tai padarė šiemet. Perleidęs savo mylimą safari stiliaus lenktyninį automobilį į patikimas rankas, A. Juknevičius kimba į paieškas.  Planuose – konkurencinga Dakaro technika. 

„Apie „Lapės“ pardavimą svarstėme dar pernai, bet Dakaro organizatoriams birželį paskelbus apie naująją T1+ klasę, teko planus atšaukti. Šiai klasei priklausančių automobilių pardavime nebuvo, o parduoti „Lapę“ ir likti be technikos prieš pat Dakarą – negalėjome. Todėl startavome su senu automobiliu, o jo atnaujinimas tapo svarbiausiu prioritetu šiemet“, – pasakoja „Kreda“ komandos pilotas A. Juknevičius.

Atsisveikinus su automobiliu, užplūdo emocijos

Dakaro ralio legenda teigia, kad pardavus „Lapę“, tenka susidurti su dvejopais jausmais. 

„Iš vienos pusės liūdna ir sunku išsiskirti, nes labai mylėjau tą lenktyninį automobilį, kartu su juo išgyvenom ir patyrėm daug nuotykių. Bet tuo pačiu mane labai džiugina, kad „Lapė“ patenka į geras ir patikimas rankas. Ją įsigijo senas mano Dakaro bičiulis, patyręs ir žinomas Olandijos lenktynininkas, kuris labai myli automobilius ir sugeba jiems suteikti antrą gyvenimą. Todėl žinau, kad „Lapė“ kartu su naujuoju šeimininku dar pasiganys pasaulio čempionato etapuose, Tuniso ralyje ir, ko gero, startuos Dakare“, – sako A. Juknevičius. 

Prasideda naujas etapas

Lenktynininką džiugina ne tik tai, kad pavyko „Lapei“ surasti naujus namus, bet ir tai, kad prieš akis laukia itin svarbus etapas. 

„Šiais laikais lenktyniniai automobiliai sensta labai greitai. Turiu omeny ne techninį aspektą, bet konkurencingumą: norint kovoti dėl aukštų pozicijų, turi galvoti apie progresą. Tai reiškia, kad savo galimybių ribas pasiekusį automobilį turi keisti naujesniu, generuojančiu didesnę galią, greitesniu ir turinčiu geresnį balansą. Tokia yra Dakaro realybė ir jeigu nori būti konkurencingu, turi prie jos prisitaikyti. Galimybė siekti rezultato mūsų komandai labai svarbi, nes mes esam ambicingi, todėl turėjome judėti į priekį. „Lapės“ pardavimas kaip tik tai ir leido padaryti. Dabar mes esame naujame etape, kuriame mūsų laukia naujo automobilio paieškos“, – teigia „Kreda“ komandos lyderis. 

A. Juknevičius priduria, kad konkurencingumą galinčios užtikrinti Dakaro technikos kainos prasideda nuo pusės milijono eurų ir nors apie konkretų automobilį kalbėti dar anksti, lenktynininkas tikisi įsigyti tokį, kuris pasiūlytų optimalų vertės, kokybės ir pajėgumo santykį.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: