You are here

Slaptai kurtas ralio bolidas - „Audi Group S“

Visi puikiai žino legendinę Pasaulio ralio čempionato „B grupę“, kurioje varžėsi monstrai, tačiau 1987 metais buvo planuojama dar ekstremalesnių, naujos kartos bolidų „S grupė“, tačiau 1986 metais atšaukus „B grupę“, „S grupei“ taip pat buvo uždegta raudona šviesa.

Būtent būsimai „S grupei“ „Audi Sport“ komanda slapta ruošė bolidą, kuris taip ir neišvažiavo į trasą ir liko leisti laiką muziejuje.

Slaptas projektas

Šis bolidas trasoje būtų turėjęs viduryje sumontuotą, penkių cilindrų variklį su net 1000 AG jėga, skirta visiems keturiems varomiems ratams. Įdomu tai, kad šio bolido kūrimas buvo visiškoje paslaptyje, apie tai nežinojo „Audi“ vadovybė, o jis buvo konstruojamas tuometinėje Čekoslovakijoje.

„Audi Sport“ komandai slapti darbai ėjo sklandžiai, ir kuomet automobilis buvo paruoštas, jį reikėjo ištestuoti. Buvo išnuomota slapta trasa, tačiau komanda pastebėjo ten esančius fotografus, todėl Walter Rohrl nusprendė testus atlikti bendro naudojimo keliuose.

Baiginėjantis testams jis buvo sustabdytas policijos. Pareigūnai norėjo pasidaryti šio automobilio nuotrauką, tačiau Walteriui pavyko susitarti, kad nuotraukos jie nedarys.

Bet vis dėl to vienam fotografui pavyko padaryti šio slapto projekto nuotraukas, kurios buvo išspausdintos Austrijos žurnale.

Netrukus visa tai pasiekė ir „Audi Sport“ vadovybę, kuri nebuvo patenkinta šiuo projektu, o praėjus mažiau nei 48 valandoms po fotografijų pasirodymo spaudoje, visi šie naujai sukurti bolidai buvo išardyti Ferdinando Piech akivaizdoje.

Tačiau vieną bolidą vis gi pavyko išsaugoti, neatskleidžiant jo egzistavimo fakto. Šis bolidas nebuvo nei karto testuotas, ir jo rida vos 12 kilometrų.

Vis gi smagu, kad bent vienas toks bolidas buvo išsaugotas ir kad galime sužinoti, kokie sumanymai tuo metu virė inžinierių galvose – o tai patvirtina faktą, kad automobilių istorija yra be galo įdomi, turinti pačių įvairiausių slaptų projektų.

Trasoje

Ilgą laiką leidęs muziejuje, galų gale šis „Audi Group S“ prototipas 2016 metų liepos mėnesį pirmą kartą buvo viešai pademonstruotas trasoje, Vokietijoje, Eifel ralio metu.

Automobiliai: