You are here

8 autodetalės, kurias būtina pasitikrinti prieš žiemą

  • Automobilio patikra
    Automobilio patikra
  • Sniego valymo šluotelės
    Sniego valymo šluotelės

REKLAMA

Kiekvienam vairuotojui turėtų būti svarbu pasirūpinti savo transporto priemonės saugumu. Nors privaloma automobilių techninė apžiūra yra atliekama kas dvejus metus, tačiau rūpintis savo transporto priemone vertėtų nuolatos.

Žinoma, ne kiekvienas vairuotojas tam gali paskirti pakankamai daug laiko, tačiau keičiantis sezonui yra ypatingai svarbu įvertinti tam tikrų automobilio detalių būklę.

Žiema jau visai čia pat, taigi, vertėtų įsitikinti, ar svarbiausios autodetalės yra tinkamos naudoti. Jei prireiktų tam tikras automobilių dalis pakeisti naujomis, rekomenduojame aplankyti www.trodo.lt internetinę parduotuvę: čia įvairi produkcija yra siūloma tikrai patraukliomis kainomis, o jos pristatymo trukmė yra ganėtinai trumpa.

Jei reikalingos prekės šiuo metu yra sandėlyje, jos dar tą pačią dieną bus paruošiamos pristatymui. Ekspertai išskiria aštuonias svarbiausias autodalis, kurias derėtų patikrinti prieš žiemos sezoną: radę šiek tiek laisvo laiko nepamirškite įsitikinti jų tinkamumu.

 

Padangos ir automobilio žibintai

Vairuotojai puikiai žino, kad sezonines padangas būtina pasikeisti lapkritį ir balandį, tačiau kartais nusprendžiama rinktis universalias padangas, kurios gali būti naudojamos ištisus metus. Toks pasirinkimas leidžia išvengti tam tikrų nepatogumų, kurių atsiranda tada, kai tenka skubėti pasikeisti sezonines padangas, tačiau svarbu įvertinti ir tai, kad šis pasirinkimas ne visada gali garantuoti pakankamą saugumą.

Kai iškrenta sniegas, žieminių padangų sukibimas su tokia danga yra gerokai didesnis nei universalių padangų, todėl reikėtų tą įvertinti. Jei žiemos metu tenka važiuoti ne tik į darbą ar į parduotuvę, bet taip pat įveikti ir kur kas ilgesnius atstumus, dažnai padengtus ledu, vertėtų pagalvoti apie dygliuotų padangų įsigijimą, kurios užtikrina didesnį stabilumą posūkiuose, bei sutrumpina stabdymo trukmę. Žinoma, dabar žiemos vis šiltesnės, sniego ir ledo būna mažiau, taigi dygliuotoms padangoms gali ir nebūti darbo.

Nesvarbu, kokio tipo padangos bus pasirinktos, ruošiantis naujam sezonui vertėtų patikrinti padangų protektoriaus gylį. Specialistai rekomenduoja nelaukti, kol padangų gylis taps kritinis, nes tai gali neigiamai atsiliepti vairuotojo ir kitų eismo dalyvių saugumui.

Taip pat reikia pasirūpinti, kad būtų tvarkingi priekiniai ir galiniai automobilio žibintai. Nereikėtų pamiršti, kad šaltuoju metų laiku tai yra tiesiog būtina saugumo sąlyga, taigi, tam vertėtų skirti pakankamai dėmesio. Jei transporto priemonės žibintai bus blogai sureguliuoti, galima ne tik gauti baudą, bet taip pat kelti rimtą pavojų kitiems eismo dalyviams. Svarbu atminti: už akinamas automobilio šviesas galima užsitraukti nuo 30 iki 90 eurų baudą, arba keliems mėnesiams atsisveikinti su teise vairuoti. Taigi, reikia būti apdairiems ir pasirūpinti, kad automobilio žibintai neakintų kitų eismo dalyvių.

 

Elektros instaliacijos, generatoriaus ir akumuliatoriaus būklė

Ruošiantis žiemos sezonui ekspertai rekomenduoja patikrinti ir elektros instaliacijos, akumuliatoriaus ir generatoriaus būklę. Vertėtų įsitikinti, ar akumuliatorius gerai pritvirtintas, patikrinti, ar generatoriaus dirželis yra pakankamai geros būklės, įvertinti, ar akumuliatoriaus baterijos gnybtai nėra paveikti korozijos.

Jei akumuliatoriaus baterijos gnybtai oksiduojasi, ar nėra pakankamai gerai pritvirtinti, tai gali turėti didelį poveikį baterijos saugumui ir efektyvumui.

Taip pat vertėtų pamatuoti generatoriaus įkrovą (tą galės atlikti kvalifikuoti meistrai). Vertinant transporto priemonės elektros instaliaciją tikrinamos ne vien tik pavienės detalės, bet taip pat ir jų visuma. Jei būtų pastebėti tam tikri darbo trikdžiai, gali būti siūloma atlikti tam tikrus remonto darbus, kurie garantuos gerokai sklandesnį naudojimąsi automobiliu.

Reikėtų atminti, kad žiemos laikotarpiu akumuliatoriaus pajėgumas sumažėja maždaug 20-50 procentų, todėl akumuliatoriaus būklę rekomenduojama patikrinti servise. Jei akumuliatoriaus baterija yra sena ir efektyviai nebeatlieka savo funkcijų, ją gali tekti pakeisti nauja.

 

Aušinimo ir langų plovimo skysčiai

Svarbu patikrinti aušinimo skysčio kiekį bei jo užšalimo temperatūrą. Ta pati taisyklė galioja ne vien tik jam, bet taip pat ir automobilio langų plovikliui.

Jei vasarinis skystis nebus pakeistas žieminiu, valytuvai dėvėsis greičiau, be to esant minusiniai temperatūrai jis gali užšalti.

Nors tuomet, kada oro temperatūra yra aukščiau nulio, jokių problemų neturėtų kilti, tačiau nereikėtų pamiršti, kad pirmosios šalnos neretai prasideda dar rudens viduryje. Pakeisti automobilio skysčius yra labai paprasta, be to, tai niekada nereikalauja ypatingai didelių išlaidų, todėl reikia būti apdairiems, ir nepamiršti šių skysčių pakeisti laiku.

 

Transporto priemonės alyva

Vertėtų laikytis automobilio eksploatacijos instrukcijoje pateiktų rekomendacijų ir reguliariai tikrinti alyvos būklę. Nors dažnai yra numatoma, kad variklio alyvą reikia pakeisti pasiekus 10 000 kilometrų ribą, o naujiems automobiliams šis intervalas dažnai būna kas 15, 20 ar net dar daugiau tūkstančių kilometrų.

Tačiau ekspertai rekomenduoja nedelsti, ir šią nesudėtingą užduotį atlikti greičiau. Žiemą važiavimo sąlygos yra gerokai sudėtingesnės nei vasarą, todėl ruošiantis šaltajam sezonui vertėtų patikrinti alyvos būklę ir jeigu po paskutinio jos keitimo, yra gana daug nuvažiuota, neverta prieš žiemą laukti to gamintojo rekomenduojamo alyvos keitimo intervalo ir atlikti tai šiek tiek greičiau.

Taip pat ekspertai rekomenduoja pakeisti oro, degalų bei salono filtrus, nes tai padės išvengti drėgmės kaupimosi, langų rasojimo bei nemalonaus kvapo automobilyje. Jei dažnai važinėjama žvyruotu keliu, tokiu atveju salono filtrus gali tekti keisti dažniau nei numatyta: jei nesate užtikrinti, ar jų būklė yra pakankamai gera, tokiu atveju patartina pasikonsultuoti su specialistais, kurie tikrai atsakys į visus jums kylančius klausimus.

 

Ko dar vertėtų nepamiršti?

Ruošiantis žiemos sezonui taip pat vertėtų pasirūpinti ne tik transporto priemonės detalių būkle, bet taip pat ir tam tikrais aksesuarais, kurie gali užtikrinti didesnį saugumą bei paprastesnę automobilio priežiūrą.

Kiekviename automobilyje vertėtų turėti šviesą atspindinčią liemenę, kastuvėlį, automobilio užvedimo laidus bei tempimo lyną. Nors šių daiktų prireikia tikrai ne visada, tačiau kartais sulaukiama prašymų pagelbėti kaimynui, taigi, turėti šias atsargumo priemones yra tiesiog būtina.

Taip pat į savo transporto priemonę vertėtų pasiimti sniego ir ledo grandiklį. Jei transporto priemonė laikoma ne garaže, bet lauke, sniego ir ledo grandiklis yra tie daiktai, be kurių žiemą nepavyks išsiversti.

Sniego valymo šluotelės

Naudinga turėti ir priemonę nuo stiklų rasojimo: ji neleidžia susidaryti drėgmės kondensacijai, todėl tai gali užtikrinti kur kas didesnį komfortą.

Jei žiemos metu kartais susiduriate su užšalusio užrakto problema, tokiu atveju naudinga turėti „skystą raktą“ – specialią priemonę, kuri palengvina užšalusio užrakto atidarymą.

Kaip jau minėta anksčiau, savo transporto priemonės bagažinėje pravartu turėti kastuvėlį, kuris prireikus padės pašalinti sniegą iš po automobilio ratų.

Visos šios priemonės vairuotojams padės išvengti netikėtų situacijų žiemos metu. Jei svarstote įsigyti tam tikrų žiemai skirtų automobilių prekių, kviečiame aplankyti internetinę autodetalių parduotuvę www.trodo.lt, kur rasti didelį asortimentą įvairios produkcijos..

Kategorijos: