You are here

Reguliarus lankymąsis pas autoelektriką - atsakingo vairuotojo požymis

  • Autoelektrikas
    Autoelektrikas

Automobiliuose įrengtos elektros sistemos nepaprastai svarbios, nes joms netinkamai veikiant, sugedus, transporto priemonė paprasčiausiai gali nebeužsivesti, neveikti tam tikri elektros prietaisai, sparčiai sėsti akumuliatorius ar nebeatsidaryti elektroniniu būdu valdomi langai. Šie ar kiti galimi sutrikimai apsunkins bet kokias keliones, o tam tikrose situacijose mašiną teks palikti namų garaže. Susidūrus su šiomis ir dar neminėtomis situacijomis, susijusiomis su automobilio elektros sistema, vertėtų paieškoti gero autoelektriko.

 

Autoelektrikai Vilniuje - profesionalios paslaugos

Vilniuje, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, dirba profesionalūs autoelektrikai, galintys pasigirti specifinėmis žiniomis ir patirtimi, suteikiančiomis galimybę suremontuoti įvairius autoelektrikos gedimus. Specialistai geba sutaisyti elektros laidus, pašalinti trikdžius, atlikti kompiuterinę diagnostiką, sutvarkyti signalizaciją, elektroninį valdymo bloką ar atlikti kitus automobilių elektros darbus.

Visuose automobiliuose, nepaisant jų gamybos metų, modelio ar markės, būna diegiamos elektros sistemos, todėl privalu pasirūpinti jų reikiama priežiūra, o remonto paslaugų ieškoti ne tik tuomet, kuomet automobilis nebeužsiveda, o ir siekiant atlikti automobilio diagnostiką.

Elektroninės detalės ir komponentai, esantys automobilyje, garantuoja saugų ir patikimą transporto priemonės darbą, tad siekiant užtikrinti sklandų vairavimą - automobilių autoelektrikai Vilniuje ir jų teikiamos paslaugos - būtent tai, kas gali padėti automobiliui veikti funkcionaliai.

 

Kaip rasti gerą specialistą

 Norint rasti gerą autoelektriką reikia atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius aspektus:

1.

Patirtis. Autoelektrikai, turintys daug patirties, gali greičiau identifikuoti gedimą, teisingiau atlikti jo paiešką. Žinios ir patirtis jiems leidžia problemą išspręsti iki galo, nepaliekant probleminių vietų. Taip pat, puiki autoelektriko kompetencija gali leisti sutaupyti ir ne vieną šimtą eurų, identifikuojant problemą greičiau ir pradedant ją spręsti nebūtinai nuo pačios brangiausios detalės keitimo, kas gali būti visai ir nereikalinga.

2.

Kaina ir kokybė. Kiekvienas automobilio savininkas gali skirti kitokį biudžetą savo automobilio remontui, todėl pagal turimą biudžetą, reikia ieškoti paties geriausio varianto.

3.

Sertifikatai ir licencijos. Puikūs autoelektrikai turi ne vieną, jų kvalifikaciją patvirtinantį sertifikatą bei dirba su licencijuota programine bei technine įranga.

4.

Rekomendacijos, atsiliepimai. Prieš pradedant autoelektriko paiešką, verta pasiklausti pažįstamų ar draugų, kur jie kreipėsi ir, ar buvo patenkinti suteikta paslauga. Taip pat daug atsiliepimų apie įvairius autoelektrikus galima rasti tiek socialiniuose tinkluose, tiek Google paieškoje.

5.

„Garažiukas“ ar servisas. „Garažiukuose“ dažniausiai galima išspręsti paprastesnes, standartines elektros sistemų problemas, tačiau esant rimtam gedimui, čia pagalbos galima ir nesulaukti. Taip pat sudėtingiau gali būti su garantija. Neretai, po remonto „garažiuke“, tenka iš naujo vykti į oficialų servisą, kur specialistai, turintys daugiau reikiamos įrangos pilnai suremontuoja automobilį ir nustato visas su elektros sistemos gedimais susijusias problemas.

6.

Programinė ir techninė įranga. Specializuoti ar oficialių automobilių gamintojų servisai turi pačią naujausią techninę bei programinę diagnostikos įrangą ir gali nustatyti pačių naujausių automobilių gedimus. Atvykus į paprastesnį autoservisą, galima susidurti su tokia situacija, kad autoelektrikai negalės prisijungti prie sugedusio automobilio kompiuterio, nes jų programinė įranga bus pasenusi, neatnaujinta ar tiesiog naudojama „piratiniu“ principu.

 

Atsakingi vairuotojai kreipiasi laiku

Pats pirmiausias darbas, kuris būna atliekamas, kreipiantis į autoelektrikus – transporto priemonės diagnostika.

Tai reiškia, kad pirma bandoma identifikuoti kilusios problemos židinį. Aptiktos elektros valdymo sistemos klaidos ne retais atvejais gali būti nesunkiai pašalinamos iš karto.

Vilniuje dirbantys automobilių elektrikai kiekvieną dieną susiduria su prietaisų skydelio, variklio ar kitų transporto priemonę sudarančių elementų gedimais, tad turėdami reikiamas žinias ir patirtį, ne tik gali sutaisyti bet kokius automobilio elektros sistemos gedimus, bet ir laiku užkirsti jiems kelią.

Autoelektrikas

Daugeliu atvejų, nestandartiniai gedimai slepiasi po kartais gerai, o kai kuriais atvejais nepakankamai gerai izoliuotu laidynu. Nepaisant to, kad pastaruoju metu gamintojai itin stengiasi viską iš anksto apsvarstyti, planuodami ir projektuodami automobilių elektros instaliacijas – klaidos neišvengiamos, todėl neišvengiama specifinių gedimų, pasitaikančių tik konkrečios markės ar tam tikro modelio automobiliuose. Kai tos vietos nėra žinomos – reikia nemažai pavargti, kol paaiškės atsakymas – kaip išspręsti problemą.

Davikliai, laidynas, kiti su elektronikos valdymu susiję blokai pasižymi viena savybe: veikia vienoje visumoje, kuri kai kuriais atvejais neatsiejama nuo paraleliai esančių sistemų. Sistemų valdymo algoritmai – specialistų sugalvoti ar sukurti kodai, bylojantys: „Matau, jog negerai veikia vožtuvas. Reiškia, blokuoju turbinos slėgį, įpurškiu atitinkamą kiekį degalų”. Tai reiškia, kad vienintelis „iš rikiuotės” išėjęs komponentas gali „išjungti“ kitus, daugiau ar mažiau su juo susijusius komponentus.

UAB „Ozo servisas” autoelektrikai rekomenduotų apsilankyti servisuose ne tik tuomet, kai prietaisų skydelyje pradeda blyksėti įspėjamosios lemputės arba, kai transporto priemonė nebejuda iš vietos. Apsilankymas pas autoelektriką ne mažiau kaip kartą per metus taps sprendimu atsakingiems vairuotojams, norintiems vairuoti tvarkingą bei patikimą transporto priemonę.

Kategorijos: