You are here

Automobilio paruošimas vasaros sezonui

  • Automobilio paruošimas vasaros sezonui
    Automobilio paruošimas vasaros sezonui

Prieš kiekvieną sezoną yra būtina paruošti transporto priemonę. Apskritai reguliarios patikros garantuoja, kad Jūsų kelionės bus saugios, o mašinos gedimai – labai reti arba jų nebus apskritai. Galiausiai, kuo gedimai yra mažesni – tuo jų tvarkymas yra pigesnis, tad autoservisas, kuris atitinka Jūsų poreikius – turi būti taip pat dažnai lankomas Jūsų transporto priemonės kaip ir jūs einate pas medikus bandant patikrinti savo sveikatos būklę.

Štai prieš vasaros sezoną reikia pasirūpinti keliomis smulkmenomis, kurios garantuoja, kad kelionės bus saugios ir patogios. Aptarsime jas ir tikimės, kad pasitarę su savo serviso darbuotojas gebėsite tinkamai paruošti automobilį.

Automobilio padangų patikra

Padangas reikia tikrinti reguliariai. Ne tik jų slėgį, žinoma, protektoriaus lygį, galiausiai, vizualiai apžiūrėti padangas bei įvertinti – ar jos gali būti naudojamos tiek ilgų, tiek trumpų kelionių metų.

Visada geriausia rinktis yra sezonines padangas, kadangi jos tarnauja kur kas geriau nei universalios, o Jūsų prioritetas turi būti saugumas kelyje. Galiausiai, pamačius, kad padangos vizualiai nebeatrodo kaip naujos – jokiu būdu negalima tokios mašinos eksploatuoti, būtinas jas keisti naujomis.

Akumuliatoriaus patikra

Žiemos sezono pabaigoje yra svarbu patikrinti akumuliatorių, pasižiūrėti, ar jis vis dar yra geras. Dažniausiai viskas veikia puikiai ir toliau, tačiau reguliari patikra leis išvengti visiškai išsikrovusio akumo svarbų kelionių metu.

Atminkite, kad tiesioginės saulės spinduliai, kaip ir šaltis, veikia akumuliatoriaus talpumą, tad reikia rasti saugią mašinos laikymo vietą esant sudėtingoms oro sąlygoms.

Patikrinkite stabdžius

Dėl besikeičiančių oro sąlygų taip pat gali pakisti ir stabdžių kokybė. Dažniausiai iš po žiemos, ypač tokiu atveju, kai mašina daug laiko praleidžia lauke, automobilis nėra funkcionalus, tai yra, stabdžiai gali veikti nebe taip puikiai kaip iki tol. O naudoti mašiną, kurios stabdžiai neveikia puikiai – didelis pavojus, tad įvertinkite tai.

Alyvos keitimas

Prieš vasaros sezoną dažniausiai siūlome nepamiršti ir seną alyvą pakeisti nauja.  Kai transporto priemonės variklis veikia – visos dalys juda, jos įkaista, trinasi, dėvisi. Alyva, tuo tarpu, padeda sumažinti tą trintį, tad natūralu, kad ji visada turi būti geros kokybės, kad įvairios dalys tarnautų kuo ilgiau.

Reikia ne tik nuolatos ją papildyti, tačiau ir seną – išvalyti. Geriausia šiuos darbus yra palikti savo sferos specialistams.

Oro kondicionavimo sistemos patikra

Labai svarbu, kad prieš vasarą būtų atliekama kondicionieriaus patikra. Tai yra galimybė būti tikru, kad tiek ilgos, tiek trumpos kelionės visada bus patogios. Geriausia patikros bei kondicionavimo skysčio papildymo darbus palikti meistrams, kurie geriausiai išmano kas ir kaip.

Įvertinkite valytuvų būklę

Dar vienas mažas darbelis yra valytuvų šepetėlių patikros darbas. Vasaros metu dažnai lyja, tad reikia žiūrėti, kad šepetėliai būtų geros kokybės ir tinkamai nuvalytų langų paviršius, kai to reikia. Tai yra smulkmena, tačiau be jos kelionės nebus saugios.

Kategorijos: