You are here

13 patarimų, kaip prižiūrėti automobilio ratlankius

  • Ratlankių priežiūra
    Ratlankių priežiūra
.

Automobiliui gražūs ir blizgantys ratlankiai yra kaip papuošalai moteriai. Lengvojo lydinio ratlankiai gali labai lengvai į teigiamą pusę pakeisti automobilio išorę ir tai dažniausiai būna pati pirmoji pridėtinės vertės suteikianti investicija į automobiliui.

Faktas tas, kad gražius dalykus reikia tinkamai prižiūrėti. Net ir tiesiogiai nekontaktuodami su keliu automobilio ratlankiai vis tiek dėvisi, gali sulinkti, skilti ar būti paveikti korozijos. Būtent tai skatina nešvarumai, besikaupiantys ant ratlankių, netinkama jų priežiūra arba iš vis jos nebuvimas.

Ratlankiai yra vieni purviniausių automobilio dalių. Ant jų kaupiasi purvas, stabdžių kaladėlių dulkės, kurios prilimpa prie įkaitusio paviršiaus, taip pat įvairios apnašos nuo kelio: smala, dulkės bei žiemą barstoma druska.

Natūralu, kad nusipirkus naujus ar susiremontavus ir persidažius senus aliumininius ratlankius, norisi juos kuo ilgiau išlaikyti blizgančius. Priežiūrai reikia laiko ir kruopštumo – tačiau rezultatas to vertas. Juk smagu žvelgti į automobilį su dailiais ir spindinčiais ratlankiais.

Kaip prižiūrėti ratlankius?

UAB „Beriva“, prekiaujanti padangomis ir ratlankiais pataria, kaip grožio automobiliui suteikiantį aksesuarą išlaikyti puikios būklės:

1. Reguliarus ratlankių plovimas - bent du kartus į mėnesį. Jeigu pravažiuojamas kilometražas yra labai didelis, tuomet skirti laiko ratlankių priežiūrai patartina dažniau;

2. Plauti reikia tik atvėsusius ratlankius, nes naudojamas ratlankių valiklis gali palikti dėmių, kadangi vanduo ant įkaitusio paviršiaus džiūsta labai greitai;

3. Pradedant plovimą, neskubėti valyti purvo ir apnašų – ratlankius pradžioje nuskalauti švelnia srove;

4. Užpilti ant ratlankių specialų nešvarumų tirpiklį ir šiek tiek palaukti, kol jis pradės veikti;

5. Ratlankius valyti su minkšta kempine ar minkštais skirtingo dydžio šepečiais, nebraižančiais paviršiaus;

6. Nepamiršti išvalyti ir ratlankių veržlių vietų, nes ten būna prisikaupę daug purvo ir stabdžių kaladėlių dulkių;

7. Nuvalyti ne tik ratlankių išorę, bet ir vidinę plokštumą, ant kurios visuomet būna pilna nešvarumų;

8. Išvalius ir nuplovus ratlankius juos vėl nuskalauti švariu vandeniu;

9. Įsisenėjusias dėmes, kurių nepavyko nuplauti, galima pašalinti su „Coca Cola“ arba citrinos rūgštimi, kuri puikiai nuima įsisenėjusių stabdžių kaladėlių dulkių sluoksnį;

10. Šlapius ratlankius nusausinti su minkštu audiniu, skirtu specialiai ratlankių valymui. Jo nereikėtų labai stipriai spausti, nes gali būti likusių neišplautų vietų, kuriose susikaupęs purvas gali subraižyti ratlankio paviršių;

11. Po plovimo ir valymo, reikėtų naudoti specialų apsauginį vašką, saugantį nuo įvairių apnašų;

12. Vengti ratlankius plauti automatinėse degalinėse, nes ten neretai naudojami rūgštiniai valikliai, galintys pakenkti ratlankiams;

13. Bent kartą metuose pilnai iš visų pusių nuplauti ratlankius, nuėmus juos nuo automobilio. Tai geriausia daryti tuomet, kai keičiamos padangos žiemos ar vasaros sezono metu.

Šiuo metu vieni madingiausių ratlankių yra su išorėje poliruotu metalu, papildomai padengtu laku. Todėl verta paminėti, kad ratlankių, kurie yra poliruoto metalo ar dengti chromu, nepatartina naudoti žiemą dėl oksidacijos/korozijos. Taip pat jų jokiu būdu negalima plauti su bet kokia net ir ratlankiams plauti skirta chemija. Jiems tinka tiesiog eilinis šampūnas ir vanduo.

Tačiau vien laikytis šių patarimų neužtenka, lengvojo lydinio ratlankius reikia saugoti ir važiuojant automobiliu.

Ratlankių saugojimas važiuojant

Parkuojant automobilį, reikia stengtis neprivaryti jo prie pat bordiūro, kad nebūtų „nudrožtas“ ratlankio kampas. Išsukant iš aikštelės, kuomet automobilis yra pastatytas šalia aukšto bordiūro, atkreipti dėmesį ar netyčia priekiniu ar galiniu ratu nebus kabinamas išlindęs bordiūras.

Važiuojant mieste reikia stebėti kelio nelygumus ir didesnes duobes. Taip pat maksimaliai sulėtinti automobilį, esant kelio remonto darbams, kur dažnai būna daug stačių kelio nelygumų.

Ypač akylai važiuoti, stebint kelio nelygumus, reikia vairuotojams, kurių automobiliai yra su žemo profilio padangomis, nes pataikius ratus į didesnę duobę, ratlankis gauna didelį smūgį ir gali būti sulankstytas.

Važiuojant užmiestyje reikia stengtis labai nepriartėti prie kelkraščio, nes kartais ten pasitaiko „išgraužto“ asfalto ir susiformavusių duobių. Ypač į tai reikia atkreipti dėmesį siauresniuose keliuose, kuomet prasilenkiant su iš priekio atvažiuojančiu automobiliu, būtina vienu ratu išvažiuoti į kelkraštį. Kad nebūtų dešinės pusės „ratams staigmenų“ - geriau siaurais keliais nelėkti kaip akis išdegus ir visuomet numatyti, ar prasilenkimo metu bus saugu nukreipti ratus į kelkraštį.

Pamačius ant kelio didesnį akmenį ar kitą kliūtį, esant galimybei geriau ją apvažiuoti, o ne kirsti tiesiai su ratu. Siaurių „gulinčių policininkų“ taip pat neverta pervažiuoti dideliu greičiu, nes tiek jie, tiek didesnės duobės pridaro žalos ne tik ratlankiams, bet ir ratų geometrijai.

Ratlankių remontas

Tačiau, jeigu jau taip nutiko, kad važiuojant keliu nepavyko išsaugoti „sveikų“ ratlankių – jie linko, skilo ar susibraižė – juos galima vežti remontuoti.

Ratlankių remontu užsiimanti įmonė „Beriva“ teigia, kad prieš pradedant lengvojo lydinio ratlankio remontą, reikia įvertinti jo konstrukcijos tvirtumą bei ratlankio pažeidimo pobūdį.

Vieni ratlankiai būna tik įbrėžti ar suraižyti, todėl jiems užtenka kosmetinio remonto ir perdažymo. Kitus tenka lyginti ant specialaus stendo, dar kitus lituoti. Nepataisomai pažeisti ratlankiai yra tiesiog išmetami.

Susijusios įmonės: Padangos ir ratlankiai

Adresas: 
Sudervės kelias 3 Šeškinė, LT-07171, Vilnius, Lietuva
Telefonas: 
+370 5 2685566
el. paštas: 
Beriva
Įmonės kodas: 
125274533
PVM kodas: 
LT252745314
Adresas: 
J. Basanavičiaus g. 69B, LT-36209 Panevėžys
Telefonas: 
+370 45 596622
Faksas: 
+370 45 508484
el. paštas: 
Egzotika
Įmonės kodas: 
168409136
PVM kodas: 
LT684091314
Adresas: 
Savanorių pr. 151A, LT-03150 Vilnius
el. paštas: 
Melga
Įmonės kodas: 
123021015
PVM kodas: 
LT230210113
Adresas: 
Justiniškių g. 126, LT-06142 Vilnius
Telefonas: 
+370 5 2388226
Faksas: 
+370 5 2388224
el. paštas: 
Motorida, UAB
Įmonės kodas: 
110665095
PVM kodas: 
LT106650917
Adresas: 
V. A. Graičiūno g. 1, LT-02241 Vilnius
Telefonas: 
+370 5 2649521
Faksas: 
+370 5 2603037
el. paštas: 
Tyre Intertrade, UAB
Įmonės kodas: 
302284666
PVM kodas: 
LT10004448610
Kategorijos: