You are here

Automobilio salono valymas - dėmesys kruopštumui

  • Automobilio salonas
    Automobilio salonas
  • Automobilio salonas
    Automobilio salonas
  • Automobilio bagažinė
    Automobilio bagažinė

Daugelis vairuotojų reguliariai lankosi automobilių plovyklose, tačiau pamiršta kruopščiai išvalyti automobilio vidų. Dėl šios priežasties ant vairo, pavarų perjungimo svirties ar bagažinės kaupiasi daugybė mikroorganizmų. „Renault“ saugaus vairavimo mokyklos treneriai nurodo, į ką turėtume atkreipti dėmesį automobilio valymo metu.

Automobilio salonas

Reguliarus automobilio plovimas - svarbus elementas rūpinantis saugiu vairavimu. Pavyzdžiui, švarūs langai ir veidrodėliai leidžia tinkamai įvertinti situaciją kelyje. Tačiau daugelis vairuotojų valo tik automobilio išorę, pamiršdami saloną. 

Londono Didžiosios Britanijos karalienės Marijos universiteto (Queen Mary University of London) mokslininkų atlikti tyrimai rodo, kad ant 1,5 kvadratinio colio (apytiksliai 6,5 kvadratinių cm) vairo, pavarų perjungimo svirties ar galinių sėdynių paviršiaus yra apie 700 pavojingų mikroorganizmų. Daugiausia mikrobų rasta bagažinėje - apie 1 tūkst. 1,5 kvadratinio colio bagažinės paviršiui.

Automobilio bagažinė

„Automobilis yra vieta, kur praleidžiame daug laiko. Jau vien dėl to jame reikia palaikyti švarą. Neįsivaizduojama, kad nevalytume namų daugelį mėnesių, panašiai turime traktuoti ir automobilio priežiūros problemą“ - sako Adamas Knietovskis, „Renault“ saugaus vairavimo mokyklos direktorius.

Valant automobilio saloną, su drėgna šluoste turite nuvalyti visus paviršius: vairą, prietaisų skydelį, taip pat mažiau matomas vietas, ypač tas, kurios liečiasi su maistu, pvz., kavos puodelio laikiklį. Reikia kruopščiai išsiurbti kilimėlius ir grindis, taip pat reguliariai valyti apmušalus (tam yra specialių priemonių). Reikia atkreipti ypatingą dėmesį į vaikų automobilines kėdutes ir bagažinę, kurioje dažnai vežami pirkiniai ir kiti daiktai. Taip pat reikia nepamiršti išvalyti vidinę stiklo dalį, kad matomumas būtų maksimalus.

Karantino metu, esant COVID-19 koronaviruso grėmei - dėmesys automobilio salonui turi būti dar didesnis. Kartas nuo karto jį reikėtų dezinfekuoti patiems arba kreiptis į automobilio salonų dezinfekavimą atliekančias įstaigas.

Susijusios įmonės: Automobilių plovimas, valymas

Adresas: 
Laisvės pr. 77B, LT-06122 Vilnius
Telefonas: 
+370 700 66600
Faksas: 
+370 5 233 5439
el. paštas: 
Švaros broliai, UAB
Įmonės kodas: 
125441523
PVM kodas: 
LT254415219
Kategorijos: