You are here

Automobilių aksesuarai: vaizdo registratorius ir FM moduliatorius

  • Vaizdo registratorius
    Vaizdo registratorius

REKLAMA

Šiuolaikinių automobilių aksesuarų pasirinkimas išties didžiulis. Jie ne tik suteikia jums patogumo, bet gali ir pasitarnauti jūsų saugumui. Šiame straipsnyje apžvelgsime šiuos aksesuarus: vaizdo registratorius ir FM moduliatorius.

Turbūt teko internete peržiūrėti ne vieną kadrą nufilmuotą keliuose, kuriuose pasitaiko ir didžiausio chuliganizmo apraiškų, ir skaudžių avarijų. Tie vaizdai ne iš kino filmų, bet nufilmuoti tikri įvykiai tikruose keliuose. Vaizdo registratoriai jau ir Lietuvoje nėra naujiena, o juos įsigyti gali kiekvienas, ir tai išties gali būti jums naudinga.

Turėdami vaizdo registratorių galbūt užfiksuosite nelaimingus įvykius, kurie gali juos padėti išaiškinti. Taip pat tai naudinga jūsų saugumui, ir kilus nesutarimų dėl įvykio kaltininko, bus galima peržiūrėti atliktą įrašą.

Kaip išsirinkti tinkamiausią vaizdo registratorių?

Jeigu jums išties svarbi raiška, rinkitės kuo aukštesnės raiškos registratorių - HD arba Full HD. Reikėtų pasidomėti produkto atsiliepimais, nes kartais ir pigiausi vaizdo registratoriai pažymėti HD ir Full HD, bet nors jų taškų skaičius aukštas, kokybė išlieka prasta.

Kuo platesnis filmavimo vaizdas, tuo daugiau registratorius nufilmuoja. Tai ypač aktualu sunkvežimių vairuotojams. Filmavimo kampą galite pasirinkti tarp 90 ir 170 laipsnių.

Ne visi vaizdo registratoriai turi vidinės atminties, arba jos talpa maža. Vartotojas gali pats pasirinkti norimos talpos kortelę (microSD, SD, SDHC). Šiuolaikiniai prietaisai gali palaikyti iki 64 GB atminties korteles.

Papildomos vaizdo registratorių funkcijos: naktinis režimas (rinkitės modelį su LED arba IR diodais), parkavimo vietos stebėjimo režimas, kuris ima veikti susidūrimo metu, judesių jutiklis, imantis filmuoti reaguodamas į judesį. Taip pat naudingi vaizdo registratoriai su atbulinės eigos kamera, kuri gali suteikti dar daugiau patogumo parkuojantis.

Kas yra FM moduliatorius?

FM moduliatorius gali Bluetooth bangomis pasiekti failus iš jūsų mobilaus įrenginio, grotuvo ar atminties kortelės. Tai naudinga jei jūsų grotuve neveikia radijas arba norite klausytis jums patinkančios muzikos. Jis ypač naudingas vairuotojams, turintiems senesnių modelių grotuvus. FM moduliatoriai atlieka ne tik muzikos perdavimo funkciją, juos galima panaudoti ir kaip laisvų rankų įrenginį. Šių prietaisų pajungimas labai paprastas - per cigarečių pridegimo lizdą. Dėl to FM moduliatorius gali pasitarnauti kaip mobilaus telefono kroviklis.

Kaip pasirinkti tinkamą FM moduliatorių?

Svarbu atkreipti dėmesį į įrangos veikimo lauką bei dažnių spektrą. Veikimo laukas turi būti pakankamai stiprus, kad perduotų signalą iš jūsų įrenginio. Dažnių spektras taip pat labai svarbus, jeigu nenorite, kad jūsų moduliatorius Bluetooth ryšiu prisijungtų prie svetimo automobilio, rinkitės įrangą su atviru dažniu. Be abejo, tai gali apsunkinti padėtį, jeigu aplink jus yra daug radijo stočių.

Norėdami kokybiškesnio garso rinkitės FM moduliatorius su kuo aukštesne garso kokybe. Tam, kad naudotis šiuo įrenginiu būtų dar paprasčiau, įsigykite moduliatorių su valdymo pulteliu. Įrenginį valdyti bus daug lengviau, be to jums nereiks per daug dėmesio nukreipti nuo kelio.

Įrenginio pasirinkimą gali nulemti ir tai, kaip dažnai įrenginį naudosite? Jeigu kasdien, galite rinktis brangesnį, tačiau jei tik retkarčiais, pasirinkite biudžetinį variantą.

Tinkamai pasirinkę jūsų lūkesčius ir biudžetą atitinkančius aksesuarus turėsite ne tik patogų įrenginį savo automobilyje, bet ir saugumą užtikrinti padedančią priemonę.

Kategorijos: