You are here

5 patarimai kaip prižiūrėti automobilių stiklus

  • Automobilio stiklas
    Automobilio stiklas
  • Automobilis
    Automobilis

Tvirti automobilio stiklai – jūsų saugumo garantas. Tiesa, specialistai pastebi, kad tam tikri kasdieniniai įpročiai gali kenkti stiklų estetikai, kokybei ir tarnavimo trukmei. Kaip to išvengti? 

Kad automobilių savininkus ilgus metus džiugintų tvirti ir estetiški automobilio stiklai, „Stiklų ekspertai“ dalinasi 5 efektyviais patarimais:

1. Venkite automobilį ilgam palikti po tiesioginiais saulės spinduliais. 

Auto stiklai yra neigiamai veikiami ekstremalių temperatūros svyravimų ir intensyvių saulės spindulių. Jeigu ilgam laiko tarpui savo automobilį pastatysite tiesioginėje saulės šviesoje, kyla realus pavojus, kad karšti spinduliai pavojingai įkaitins transporto priemonės stiklus. Štai kodėl: įkaitęs stiklas, staigiai jį atvėsinus, gali įtrūkti (pavyzdžiui, apsilankius automobilių plovykloje su stipriai įkaitusiu priekiniu stiklu, arba po karštos dienos staiga prasidėjus stipriam lietui). Stiklo trūkimą taip pat gali įtakoti staigus temperatūros pokytis maksimaliai šaldant saloną oro kondicionieriumi. UV spinduliai neigiamai veikia ne tik stiklo patvarumą: jeigu automobilio langai tamsinti, saulė gali išblukinti plėvelę. 

Siekiant apsaugoti stiklų patvarumą bei estetiką, patariama automobilį visais metų laikais statyti pavėsingose vietose, požeminėse automobilių aikštelėse arba garaže. 

2. Pasirūpinkite net nedidelių įdaužų ar įtrūkimų remontu

Kai pašalinis objektas (pavyzdžiui, nedidelis akmenukas) atsitrenkia į automobilio stiklą, jis gali palikti skilimus ar įtrūkimus ar net sukelti burbuliukų susidarymą tarp stiklo sluoksnių. Nors šie dariniai gali atrodyti sunkiai pastebimi, ilgainiui jie gali lemti didelę žalą, nepriklausomai nuo defektų dydžio. Netaisomi skilimai gali toliau plisti ant stiklo. Tai blogina matomumą, mažina stiklo atsparumą smūgiams, todėl avarijos atveju padidina rimtų sužalojimų, traumų riziką. 

Taigi, net po menkesnio susidūrimo, dėmesingai apžiūrėkite automobilio stiklus. Labai svarbu nenumoti ranka į nedidelius įbrėžimus ar skilimus: uždelsus, ateityje paprasto remonto gali neužtekti. Be to, tai mažina Jūsų saugumą kelyje. 

3. Reguliariai keiskite priekinio ir galinio stiklo valytuvus

Valytuvai yra dar vienas aspektas, kurį dažnas apleidžiame. Jie pagaminti iš dviejų pagrindinių komponentų: tai metalinės konstrukcijos, dengtos gumine danga. 

Ilgainiui išorinis sluoksnis dėvisi ir dyla. Šį procesą paskatina tokie veiksniai, kaip temperatūrų svyravimai, UV spinduliai, drėgmė. Kai guminė danga apnuogina metalinę konstrukciją, ji tiesiogiai veikia Jūsų priekinį ir galinį automobilio stiklą. Tai reiškia, kad kiekvieną kartą įjungus valytuvus, metalinis korpusas braižo stiklą, o tai gali palikti rimtus pažeidimus ir net lemti stiklo skilimą. 

Siekiant to išvengti, patariama valytuvus reguliariai apžiūrėti ir, pastebėjus gumos defektus, pasirūpinti valytuvų pakeitimu. Taip galėsite būti ramūs, kad automobilio stiklai nebus pažeidžiami.

4. Stiklų valymui naudokite tik patikimus produktus

Prižiūrint automobilio stiklus, svarbu atkreipti dėmesį į valymo priemonę. Pasitaiko, kad automobilių savininkai naudoja valymui nepritaikytas chemines medžiagas, pavyzdžiui, amoniaką, savadarbius valiklius. Taip pat vietoje tam skirtų šluosčių pasitelkiamos abrazyvinės (braižančios) buitinės kempinės ar kitos šiurkštesnį paviršių turinčios priemonės. Tai gali paveikti stiklo spalvą, pažeisti tamsintą stiklą ar jį subraižyti.

Norint išvengti rizikos, rinkitės tik sertifikuotus, stiklų valymui pritaikytus valiklius bei minkštas mikropluošto šluostes ar rankšluosčius. Tokiu būdu ne tik užtikrinsite švarų, blizgantį stiklą, bet ir apsaugosite jį nuo pažeidimų.

5. Netrankykite durelių

Ne paslaptis – stiprus automobilio, sunkvežimio ar kitos transporto priemonės durų užtrenkimas gali turėti rimtų pasekmių. Nuo to neapsaugoti ir auto stiklai. Per stipriai uždarius automobilio dureles, šoniniai langai gali būti neigiamai paveikti stiprių vibracijų. Jeigu jūsų stiklo paviršiuje jau yra plika akimi nepastebimų įtrūkimų, po intensyvesnio smūgio durimis, šie pažeidimai gilėja ir plečiasi.

Automobilis

Pastebėjote stiklų pažeidimus ir ieškote remonto arba keitimo paslaugų? Nedelskite ir kreipkitės į UAB „Stiklų ekspertai“ komandą. Šie specialistai įsikūrę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. 

Kategorijos: