You are here

Baja TT Extremadura 2023: Oficialių Ispanijoje vykusių lenktynių rezultatų tenka palaukti

Sekmadienio popietę (balandžio 16 d.)  „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ ekipažas pasiekė Ispanijos pietvakariuose vykstančių „Baja TT Dehesa Extremadura“ finišo liniją. Nors komandos ekipažas ant nugalėtojų pakylos nelips, abu sportininkai džiaugiasi pasiruošimo 2024-ųjų startui Dakare rezultatais.

Anot komandos piloto Benedikto Vanago, paskutinės dienos trasa, vedanti per vynuogynus, buvo tinkamesnė mažiems ir manevringiems motobagiams. „Tiesą sakant, teko kautis ne su pagrindiniais mūsų varžovais automobiliais, o motobagiais. Mūsų sunkūs ir inertiškesni automobiliai šioms trasoms nelabai tiko. Visgi, savo darbą padarėme neprastai“, – komentavo žymus Lietuvos lenktynininkas. Pirmame dienos greičio ruože ekipažas finišavo trečias, nuo lyderio atsilikdamas vos 48 sekundėmis, o antrame – ketvirtas. Nuo lyderio jį skyrė vos 19 sekundžių.

Nors podiumo vietos „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ ekipažui iškovoti nepavyko, startui Dakare besiruošiantiems lenktynininkams buvo svarbi ne tik pergalė, bet ir greičio ruožuose kaupiama patirtis. „Europos taurės taškų kraitis pradeda pildytis. O mes turėjome gerą treniruotę ir susirinkome neįkainojamą patirtį ateinančiam startui šiame Ispanijos regione“, – sakė B. Vanagas.

Preliminariai lenktynėse greičiausias buvo Portugalijos TT čempionas ir „Toyota Hilux“ pilotas Tiago Reisas. Antrą vietą užėmė „Mini“ vairuojantis čekas Petras Hozakas. Trečias – „Cam-am“ pilotas portugalas Joao Diasas.

Benediktas Vanagas, vienintelis Lietuvos automobilių atstovas „FIA European Cup for Cross Country Bajas“ galutinėje įskaitinėje lentelėje liko šeštas, įveikęs 500 km, nuo lyderio jis atliko 7 min. ir 10 sek. Tačiau oficialūs rezultatai sekmadienį taip ir nebuvo paskelbti. Organizatoriai teigė, kad dėl IT sistemų gedimo jie bus pranešti tik trečiadienio, balandžio 19-os dienos vakarą. Bet galiausiai oficialių rezultatų data buvo nukelta net į balandžio 24 dieną. Taigi, tikėtina, kad Benedikto Vanago rezultatas gali būti net gi geresnis. 

Balandžio 14–16 d. vykusiose lenktynėse dalyviai turėjo įveikti beveik 500 sportinių kilometrų. Didžiulio masto lenktynės į Badachoso regioną pritraukė per 180 sportininkų iš Europos ir Amerikos. „TOYOTA GAZOO Racing“ komandos dar laukia FIA Europos bajų taurės etapai Vengrijoje, Graikijoje, Turkijoje bei Portugalijoje. Artimiausios lenktynės jau birželio 14-17 d. Graikijoje. 

Kategorijos: 
Lenktynininkai: