You are here

„Cars, coffee & BBQ season closing meet 2015“: automobilistų sezono uždarymas

Lėtai dangumi keliaujanti saulė, nuo kepsninių į viršų kylantys dūmai, jaukiai besišnekučiuojantys bičiulių būriai ir tarp nugeltusių lapų, fone – blizgantys, žeminti ir „stance“ kultūrai priklausantys automobiliai.

Štai taip iš šalies atrodė automobilių kultūros gerbėjų surengtas automobilistų sezono uždarymas „Cars, coffee & BBQ season closing meet 2015“ sostinėje, Valakampių terasoje, surengtas spalio 4 dieną.

Trečius metus renginį organizuojanti japoniškų automobilių gerbėjų bendruomenė „JDM.lt“ neslepia – į pavadinimą sudėjo viską, kas asocijuojasi su lietuviška (ir ne tik) automobilių kultūra.

„Greičiausiai nėra nė vieno karto, kai susitikimuose nebūtų nuskambėjusi frazė: „Kas kavos?“. Ir, matyt, nėra nė vieno didesnio automobilistų suvažiavimo kur nors toliau nuo miestų gatvių, kai iš bagažinių nebūtų traukiamos kepsninės“, – aiškina „JDM.lt“, kurie penkerius metus iš eilės vasarą sukviečia visos Lietuvos automobilių gerbėjus ir puoselėtojus į festivalį gamtoje „Chill‘n‘Grill“.

Į bene paskutinį 2015 metų didesnį susitikimą susirinkę automobilių kultūros gerbėjai neslėpė, kad toks renginys – tarsi simboliškos viso automobilių sezono palydėtuvės.

Artėjant metui, kai į gatves bus privaloma išvažiuoti žieminėmis padangomis, ne vienas automobilis bus žiemos „miegui“ pastatytas į sausus garažus iki pat pavasario ir tik maža dalis liks gatvėse susimontavę mažiau išvaizdžius ratus ir paaukštinę važiuokles.

„Sąlygų, leidžiančių visus metus važinėtis žemais nekasdieniškais automobiliais Lietuvoje neturime. Druska barstomi keliai, drėgmė – dažnam, ypač retesniam, automobiliui tokios sąlygos reikštų sugadintą kėbulą, ratlankius. Todėl visą žiemą automobilistai praleis tobulindami savo „ratus“, o atšilus orams vėl pradėsime automobilių, kavos ir kepsnių sezoną“, – šypsosi „JDM.lt“.

Kategorijos: