You are here

Chill‘n‘Grill 2015

Prieš kelerius metus surengtas pirmasis „Chill‘n‘Grill“ netruko atrasti gerbėjų. Visoje Lietuvoje yra ne vienas automobilių kultūros atstovas, nuo pat 2011 m. kasmet kelioms dienoms ištrūkstantis pailsėti su bendraminčiais gamtoje.

Renginio startas

Nuo penktadienio (liepos 17 d.) vidurdienio į Daugų miestelio Alytaus rajone ežero poilsiavietę vienas po kito traukė žeminti, išblizginti automobiliai. Šeštąjį kartą čia startavo automobilių kultūros fiesta „Chill‘n‘Grill“.

Kasmet vis kitoje Lietuvos vietoje vykstantis automobilių kultūros gerbėjams skirtas renginys šiemet, juokiasi organizatoriai „JDM.lt“, surengtas idealiai žemintiems ir išpuoselėtiems automobiliams tinkančioje vietoje. Poilsiavietėje išsirikiavo dešimtys pačių įvairiausių modelių – pradedant visiškai naujais, baigiant kelias dešimtis metų skaičiuojančiais modeliais.

Nors „Chill‘n‘Grill“ organizuojantis klubas „JDM.lt“ save vadina japoniškų automobilių gerbėjų klubu, užsukę į renginį smalsuoliai čia pamatysi visko: pradedant įvairiais BMW ir „Volkswagen“ modeliais, baigiant egzotiškais ir Lietuvoje retai sutinkamais „Toyota Supra“, „stance“ stiliaus „Lada“ modeliais ir kitais. Netrūksta ir padailintų automobilių ir iš aplinkinių šalių.

Be vasariškų pramogų ir ypatingai dailių automobilių „Chill‘n‘Grill“ penktadienio vakarą laukia „Gatvės Lyga Soundsystem“ koncertas.

Šeštadienį, pagrindinę „Chill‘n‘Grill“ dieną patys dailiausi renginio automobiliai rikiuosis į eiseną ir pasirodys visiems smalsuoliams. Žiūrovai ne tik išvys išskirtinius modelius, bet išgirs ir jų savininkų pasakojimus apie turimas transporto priemones. Visą antrąją renginio dieną „Chill‘n‘Grill“ dalyviai ir žiūrovai galės džiaugtis vasariškomis pramogomis, klausytis Dj Swix , vakare į sceną koncertui užlips „Dee & Kamy“.

RENGINIO ANONSAS

Vienas laukiamiausių automobilių kultūros mėgėjų vasaros renginių – „Chill‘n‘Grill“ – startuoja jau ateinantį savaitgalį. Palikti asfalto džiungles ir trims dienoms persikelti į gamtą priversianti automobilių fiesta šiemet bus kelis kartus didesnė ir ryškesnė.

Būtent tai, kad įprastai tik miestų gatvėse matomi ypač dailūs, išblizginti, išpuoselėti ir itin saugomi automobiliai persikelia į gamtą, kur ant kaitrios ugnies čirška skanūs kepsniai, skamba puiki muzika ir netrūksta vasariškų pramogų, lemia, kad fiestą organizuojančiam japoniškų automobilių gerbėjų klubui „JDM.lt“ kiekvienais metais tenka ieškoti vis erdvesnės vietos, kur tilptų visi norintys atvykti.

Kasmet misija įgyvendinama. Tad ir šiemet liepos 17-19 dienomis, sako „JDM.lt“ nariai, „Chill‘n‘Grill“ svečius pasitiks dar labiau užaugęs ir išsiplėtęs.

Atrado idealią vietą

Pasakodami apie ateinantį savaitgalį „JDM.lt“ nariai išduoda, kad kasmet braižant būsimo „Chill‘n‘Grill“ viziją ilgiausiai galvą sukti tenka dėl automobilių kultūros gerbėjams tinkamos renginio vietos. Svarbiausias kriterijus – pravažiuojami keliai.

Viena reikšmingiausių renginio dalių – automobilių paroda. Į šią atrenkami įdomiausi, retai Lietuvoje sutinkami arba ypač dailūs eksponatai. Daugelis jų papuošti įspūdį paliekančiais išskirtiniais ratlankiais ir turi žemintas važiuokles. Kartais po tokiu automobiliu, juokiasi „JDM.lt“ nariai, vos telpa degtukų dėžutė. Tad tokiems modeliams duobėti ir nelygūs keliai – neįveikiami.

Visgi ilgai ieškoję šiemet „JDM.lt“ nariai atrado idealiai renginiui tinkančią vietą. Liepos 17 d. „Chill‘n‘Grill“ startuoja Alytaus rajone esančioje Daugų salos poilsiavietėje. Iki jos veda žemintiems automobiliams tinkami keliai, aplink poilsiavietę esančiose pievose pavyks išrikiuoti parodai atrinktų kone pusantro šimto automobilių iš Lietuvos ir aplinkinių šalių. Organizatoriai priduria, kad netoliese vietos užteks ir į renginį atvyksiančių lankytojų bei smalsuolių transporto priemonėms.

Bus nematytų niekur

Supratę, kad šių metų „Chill‘n‘Grill“ automobilių parodos dalyvių skaičius auga, „JDM.lt“ nusprendė į Lietuvos automobilių kultūros atstovus žvilgtelėti įdėmiau.

Greta renginio tradicija tapusių žemintų, išskirtiniais ratlankiais puoštų išblizgintų ir išdailintų vasaros sezonui paruoštų „stance“ automobilių stiliaus atstovų šiemet stovės ir senoviniai automobiliai bei motociklai. Jų organizatoriai ypač laukė ir ieškojo.

„Norisi parodyti, kad „Chill‘n‘Grill“ yra automobilių kultūros renginys, skirtas visiems, nesvarbu, kas kokį automobilį vairuoja. Visus vienija tas pats – automobilis mums nėra tik transporto priemonė“, – tikina „JDM.lt“ nariai.

Nors patys silpnybę jaučia japoniškiems automobiliams, šiemet parodai klubo nariai atrinko ne vieną išskirtinį vokišką, amerikietišką modelį, pavyko jiems atrasti ir ypač retai matomų ar visiškai neseniai į gatves išriedėjusių išskirtinių automobilių. Ribų, trukdančių įvertinti automobilio stilių, sako „JDM.lt“ klubas, jie neturi, tad automobilių, į kuriuos bus galima paganyti akis, „Chill‘n‘Grill“ nepritrūks.

Gyva muzika ir geriausių rinkimai

Svarbiausiu „Chill‘n‘Grill“ akcentu taps šeštadienį, liepos 18 d., įvyksianti geriausių renginio automobilių „eisena“. Šiai, išduoda „JDM.lt“, bus atrinkta apie 30 išskirtiniausių parodos dalyvių. Žiūrovai galės juos apžiūrėti iš visų pusių, pasiklausyti variklių darbo, išmetimo sistemų gaudimo bei išgirsti, ką savininkai pasakoja apie savo mėgiamas ir saugomas transporto priemones.

Kartu su žiūrovais „JDM.lt“ rinks žemiausią nekintamo aukščio (angl. „static“) ir greičiausią pneumatinę pakabą turinčius modelius, duoklę atiduos geriausiems japoniškiems, europietiškiems, senoviniams ir retro automobiliams, taip pat bus įvertinti ir ratlankiai, variklių skyriai, automobilių salonai.

Veiklos netrūks ir apsižvalgius automobilių parodoje. „Chill‘n‘Grill“ svečiai bei dalyviai galės plaukioti valtimis, vandens dviračiais, išbandyti vandens batutą ar stebėti BMX dviračių šuolius į vandenį. Vietos bus ir paplūdimio tinkliniui, futbolui, badmintonui ir kitiems žaidimams.

Atmosferą įkaitins puiki muzika bei pirmą kartą „Chill‘n‘Grill“ istorijoje įvyksiantys gyvi muzikantų pasirodymai. Pirmą renginio vakarą, penktadienį, fiestos dalyvius hiphopo ritmais šokdins Svaro ir DJ Mamania įkurtas „Gatvės Lyga SoundSystem“. Šeštadienio vakaro akcentu taps į sceną užlipsiantis „Dee & Kamy“ duetas.

Lankytojams bilietas į tris dienas truksiančią automobilių vasaros fiestą Daugų salos poilsiavietėje Alytaus rajone kainuoja 20 Eur. Bilietus platina BilietuPasaulis.lt. Renginio dieną bilietai brangs.

Kategorijos: