You are here

Itin retas „Citroen BX 4TC“, sukurtas dėl ralio B grupės

Ar yra tekę girdėti, kad „Citroen“ buvo sukūrusi automobilį, dalyvavimui legendinėje ralio B grupėje?

„Citroen BX 4TC“ yra tas automobilis, kuris reprezentuoja prancūzų gamintojo norą dalyvauti Pasaulio ralio čempionato B grupėje. Dalyvavimui šiame ralyje gamintojas privalėjo pagaminti 200 vienetų automobilių, skirtų bendro naudojimo keliams.

1985 metų pabaigoje išleista „BX 4TC“ gatvėms skirta versija turėjo 2,2 litro 4 cilindrų variklį, generuojantį 200 AG ir 294 Nm galią, kuri buvo perduodama į visus keturis varomuosius ratus per penkių laipsnių mechaninę greičių dėžę. Pagreitis iki 100 km/h buvo 7,5 sek., o maksimalus greitis siekė 220 km/h.

Iš viso buvo pagaminti vos 86 vienetai tokių automobilių, o „Evolution“ versija, skirta raliui turėjo net 380 AG ir 460 Nm galią, tačiau to buvo nepakako norint sėkmingai dalyvauti ralyje. Automobilis nebuvo konkurencingas. Geriausias pasiektas rezultatas buvo Švedijos ralyje, kuomet buvo užimta 6-a vieta. Automobilis iš viso spėjo sudalyvauti vos trijuose etapuose, nes 1986 metais B grupė buvo uždrausta.

Įdomu tai, kad keliams skirtus automobilius, gamintojas atšaukė ir norėjo visus parduotus modelius supirkti ir sunaikinti, nes jie turėjo patikimumo problemų, kurias spręsti pagal garantiją gamintojui kainavo gana daug. Sklando gandai, kad „Citroen“ šio automobilio savininkams siūlė atpirkti iš jų automobilius net už dvigubai didesnę vertę. Tiesa tai, ar ne, bet svarbiausia, kad šis modelis yra itin retas ir teigiama, kad jo yra išlikę vos 40 vienetų. Sportinės versijos „Evo“ modelių likę vos penki, nors jų buvo pagaminta 20.

Tokio automobilio kaina dabar svyruoja nuo 40 000 – 60 000 eurų.

Kategorijos: 
Automobiliai: