Dakaras 2020: Lietuviai finalo finiše. V. Žalos drama

• Dakaro ralis 2020/Komandos nuotrauka
    Dakaro ralis 2020/Komandos nuotrauka
  • Dakaro ralis 2020/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
    Dakaro ralis 2020/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Sausio 17 dieną startavo paskutinis 2020 metų Dakaro ralio etapas, kuriame buvo numatyta 374 kilometrų distancija, tačiau galiausiai ji buvo sutrumpinta iki 167 km dėl statybos darbų.

Finaliniam etapui organizatoriai paruošė įvairiausios dangos ir daug sudėtingos navigacijos. Laukė įdomi, nors ir trumpa kova, kadangi dar ne visose įskaitose viskas buvo sudėliota iki galo.

Štai automobilių įskaitoje C. Sainzas prieš N. Al-Attyah turėjo daugiau nei 10 minučių persvarą, tačiau pastarasis vos 6 sekundes pirmavo prieš trečioje vietoje esantį S. Peterhanselis. Taigi laukė rimtas mūšis dėl antros pozicijos.

Sunkvežimių įskaitoje prieš finalą lyderiu buvo A. Karginovas su Kamaz ir turėjo itin solidžią 39 minučių persvarą prieš A. Shibalovą. Tuo tarpu jo antroji vieta taip pat buvo saugi, nes S. Viazovichius atsilikinėjo dar virš valandos.

Motociklų įskaitoje prieš šį finalinį etapą pirmavo R. Brabec su Honda, kuris turėjo 14 minučių persvarą prieš P. Quintanilla su Husqvarna. T. Price atsiliekinėjo dar virš 8 minučių.

Keturračių įskaitoje likus šiam etapui užtikrintai pirmavo I. Casale, kuris turėjo 21 minutės persvarą prieš S. Vitse. Trečias buvo R. Sonikas, atsiliekantis daugiau nei 1 valandą.

Taigi didžiausia intriga - automobilių įskaitoje kova dėl antros vietos.

Etapas suskirstytas į tris WP.

Prie finalinio etapo starto linijos išsirikiavo 100 motociklų, 18 keturračių, 64 automobiliai, 35 bagiai ir 43 sunkvežimiai.

Žinoma, norint oficialiai būti įveikus Dakaro ralį, reikia įveikti ne tik finalinį greičio ruožą, bet ir užvažiuoti ant Dakaro ralio podiumo.

AUTOMOBILIAI

Automobilių įskaitoje jau nuo pat pirmų kilometrų į priekį išsiveržė Nasseras Al-Attiyah, kuris po 69 km arba WP1 buvo pirmas. Antrą rezultatą čia parodė Y. Seaidan, atsilikęs tik 9 sekundes. Trečią laiką užfiksavo F. Alonso ir O. Terranova, atsilikdami 25 sekundes. C. Sainzas atsiliko 59 sekundes, o pagrindinis N. Al-Attiyah konkurentas dėl antros vietos - S. Peterhanselis - atsiliko net 3 min. 21 sek. Tapo aišku, kad rimtos kovos dėl antros pozicijos nebus.

Po 119 km arba WP2 ir toliau lyderiavo Nasseras. O. Terranova buvo antras, atsilikęs 52 sek., o dar 4 sek. nuo jo atsiliko Y. Seaidan. C. Sainzas turėjo  2 min. 17 sek. deficitą. S. Peterhanselio atsilikimas išaugo iki 3 min. 29 sek.

Finiše N. Al-Attiyah aplenkė S. Peterhanselį 3 min. 31 sek. ir taip užtvirtino savo antrąją poziciją bendroje įskaitoje. C. Sainzas atsiliko 3 min. 56 sek., tačiau jam to užteko, kad trečią kartą taptų Dakaro ralio nugalėtoju.

Įdomu tai, kad finalinis greičio ruožas buvo pirmas, kurį šiemet laimėjo N. Al-Attiyah ir tai jam leido nenutraukti jau trylikos metų laimėto bent vieno Dakaro greičio ruožo serijos.

LIETUVIAI

Benediktas Vanagas WP1 buvo 20-as, atsilikęs 3 min. 51 sek.

WP2 - 21 vieta ir 7 min. 14 sek. atsilikimas.

Finiše 19 vieta ir 10 min. 57 sek. atsilikimas.

Bendroje įskaitoje B. Vanagas užėmė 15-ą vietą.

Apibendrindamas pasirodymą Dakare lenktynininkas kalbėjo, kad jis būtų vertas 8,5 balų dešimtbalėje sistemoje. „Įvertinus aplinkybes prieš Dakarą ir mūsų galimybes, rezultatas tikrai neblogas. Viena smulkmena mums kainavo tris valandas ir iš esmės – tikslą. Blaiviai vertinant, galėjome būti dešimtuke, bet ar būtume kilę aukščiau – abejoju“, – komentavo B. Vanagas.

Vaidotas Žala WP1 buvo 10-as, atsilikęs 2 min. 5 sek.

WP2 - 14 vieta ir 4 min. 9 sek. atsilikimas

Finiše lenktynininko ilgai nesimatė. Tačiau galiausiai atėjo žinia, kad greičio ruože lenktynininkas trenkėsi į akmenų krųvą ir išlaužė dešinės pusės priekinį ratą bei apgadino daugybę pakabos detalių.

Labai ilgai stovėjęs trasoje, Vaidotas galų gale sulaukė X-raid komandos Mini automobilių detales gabenančio sunkvežimio (jis dalyvauja sunkvežimių įskaitoje, kaip dalyvis). Sunkvežimio ekipažas padėjo susiremontuoti bolidą, o taip pat dar pakeitė ir vairo kolonėlę. Įdomu tai, kad šis sunkvežimis jau neplanavo startuoti finaliniame etape, tačiau jis buvo iškviestas padėti Vaidotui.

Likimo ironija. Pirmi - pirmame greičio ruože. Paskutiniai - paskutiniame greičio ruože, bet svarbiausia, kad Dakaro finišas pasiektas. Tiesa, ekipažas vos spėjo užvažiuoti ant Dakaro ralio podiumo, nes tik tada skaitoma, kad finišas pasiektas. Buvo likę vos dvi minutės ir Agrorodeo komanda galėjo likti be medalių.

Drama.

Nuo lyderio Vaidotas šiame ruože atsiliko daugiau nei 5 valandas 23 minutes.

Bendroje įskaitoje užimta 26 vieta.

Antanas Juknevičius WP1 buvo 21-as, atsilikęs 4 min. 15 sek.

WP2 - 22 vieta ir 9 min. 33 sek. atsilikimas

Finiše 22 vieta ir 14 min. 46 sek. atsilikimas.

Bendroje įskaitoje užimta 20 vieta.

„Dakaras šiemet gal ir nebuvo toks kokio tikėjomės, tačiau podiumas visuomet yra tarsi vyšnia ant torto, visų metų darbo rezultatas. Už jo stovi daugybė žmonių: mechanikai, partneriai, media komanda. Didžiausios padėkos nuo mūsų komandos skrieja ir visiems sirgaliams, tiek buvusiems čia, tiek palaikiusiems Lietuvoje. Tikiuosi, kad ir kitais metais mus čia pamatysite.“ – iškart po podiumo teigė „Kreda“ komandos pilotas.

Gintas Petrus WP1 buvo 44-as, atsilikęs 11 min.

WP2 - 43 vieta ir 23 min. atsilikimas

Finiše 42 vieta ir 33 min. atsilikimas.

Bendroje įskaitoje užimta 41 vieta.

MOTOCIKLAI

Motociklų įskaitoje finalinį greičio ruožą pirmas įveikį J. Florimo.R. Brabec nuo jo atsiliko 53 sek. ir buvo antras Trečias - T. Price, atsilikęs 2 min. 25 sek.

Taigi Dakaro ralio nugalėtoju pirmą kartą tapo amerikietis - R. Brabec su Honda. Tai pirmoji „Honda” pergalė Dakare nuo 1989 metų, kai lenktynėse triumfavo specialiai Dakarui sukurtu „Honda NXR750” motociklu važiavęs prancūzas Gilles Lalay.

Antras šių metų Dakare P. Quintanilla su Husqvarna, pralošęs 16 min. 26 sek. KTM technikos atstovai šiemet negalėjo pasipriešinti Honda vairuotojams, taigi aukščiausia jų užimta vieta - trečia. Tai Toby Price, kuris atsiliko 24 min. 6 sek.

Ketvirtas Dakarą baigė J. Florimo su Honda, o penktas M. Walkner su KTM.

Arūnas Gelažninkas sėkmingai užbaigė šį greičio ruožą ir pasiekė jo finišą, taip finišuodamas savo antrajame Dakaro ralyje. Greičio ruože jis 37-as, atsilikęs 22 min., o Dakarą užbaigė 30-oje vietoje.

KETURRAČIAI

Keturračių įskaitoje finalinį etapą laimėjo A. Lindner. G. Enrino atsiliko 1 min. 21 sek. ir buvo antras. S. Vitse, pralošęs dar 4 sek. liko trečias.

Ketvirtoje vietoje finišavęs I. Casale tapo keturračių įskaitos Dakaro ralio nugalėtoju. Antrą vietą 2020 metų Dakare užėmė S. Vitse, atsilikęs 18 min. Trečias - R. Sonik, pralošęs 1 val. 4 min.

SUNKVEŽIMIAI

Sunkvežimių įskaitoje finalinį etapą laimėjo A. Karginovas su Kamaz, kuris taip pat tapo ir 2020 metų Dakaro ralio nugalėtoju.

Antras finišavo A. Vishneuski su MAZ, atsilikęs 2 min. Trečias šiandien buvo M. Macik su Iveco, pralošęs dar 40 sek.

Antras galutinėje Dakaro ralio suvestinėje liko A. Shibalovas su Kamaz, pralošęs A. Karginovui daugiau nei 42 minutes. Trečią vietą Dakare užėmė S. Viazovichius su MAZ, atsilikęs šiek tiek daugiau nei 2 valandas.