You are here

Dakaras 2020: Pasak B. Vanago, lietuvius Dakare pažįsta visi

Šeštadienį, sausio 18-ąją, į Lietuvą grįžusią „Inbank team Pitlane“ komandą oro uoste pasitiko gausus artimųjų, draugų, partnerių ir gerbėjų būrys. Benediktas Vanagas su Filipe Palmeiro šių metų Dakaro ralio maratone užėmė 15-ąją vietą – tai geriausias rezultatas tarp visų lietuviškų ekipažų.

Išsvajotasis tikslas, 10-oji vieta bendroje įskaitoje, taip pat atrodė ranka pasiekiama.

Viską pakeitė septintajame greičio ruože sulūžęs galinės pakabos lankstas, kurį keisdami lenktynininkai prarado tris valandas. Po šio gedimo ekipažas apleido viltis dar pakovoti dėl vietos TOP10.

Naudinga – visa patirtis

B. Vanagas pasakojo, kad komanda dar iki vidurio Dakaro atliko visą darbą – savo užduotis įgyvendino nepriekaištingai. Anot jo, būti tarp dešimties greičiausiųjų prieš poilsio dieną – rimtas pareiškimas.

Septintajame greičio ruože lenktynininkas, vos pradaręs duris ir pamatęs, kad ratas ne ant automobilio, o šalia jo iš karto suprato, jog tai ne dėl nuleistos padangos ir to pasekmės bus rimtos.

„Blogiausia, ką gali padaryti sunkioje situacijoje, tai viską dar labiau apsunkinti nervindamasis. Darai geriausia, ką gali, ir pasistengi bet kuriuo atveju pasiimti viską, kas tik įmanoma“, – taip apie savo nusiteikimą kalbėjo B. Vanagas.

Lenktynininkas pažymėjo, kad viską galima vertinti iš trumpalaikės ar ilgalaikės perspektyvos.

Anot jo, vertinant tik tuos vienerius metus atrodo, kad nepasiekei norimo rezultato, tačiau žvelgiant toliau nesunku suprasti, kad išmoktos pamokos ateityje duos savo naudą.

„Esame užsispyrę, todėl pasistengėme padaryti geriausia, ką galime. Išėjo neblogas rezultatas – taip ne toks, dėl kurio ten važiavome, tačiau jis nėra gėdingas“, – komentavo B. Vanagas.

Dakare smulkmenų nebūna

Komanda susirinko visą įmanomą patirtį ir dar kartą įsitikino, kad Dakare smulkmenų nebūna. Anot B. Vanago, tai dėl to nesi tikras – būtinai sutrukdys tau pasiekti rezultatą.

„Tai galioja visoms komandoms, norinčioms būti dešimtuke. Bėdų gali būti visokių – psichologinių, techninių, neatsargumo ar neatidumo klaidų, per stipraus akceleratoriaus nuspaudimo“, – aiškino jis.

„Inbank team Pitlane“ savo požiūriu į Dakarą panašėja į gamyklines komandas. Anot lenktynininko, viską vertinti reikės dar atidžiau ir tuo pat metu – spręsti finansavimo klausimus.

„Norėdamas užtikrinti nepriekaištingą technikos būklę turi dar dažniau keisti detales, o automobilių sporte tai yra labai brangu“, – kalbėjo jis.

B. Vanagas patvirtino, kad F. Palmeiro šiame Dakare buvo tinkamas pasirinkimas. Ne tik jis, bet ir kiti komandos nariai sužinojo kažką naujo ir naudingo iš didžiulę patirtį su gamykline „X-raid“ komanda turinčio portugalo.

Lietuvius pažįsta visi

Dakaro ralio maratonas – rimtas išbandymas bet kurio žmogaus organizmui. Bivakuose medikai dirba karo lauko ligoninės sąlygomis, dalyviams daromi masažai, tačiau jokie tyrimai neatliekami.

„Artimiausias dvi savaites bendrausiu bent su trijų skirtingų specializacijų medikais, su kuriais turiu susitvarkyti ir įsisenėjusius sutrikimus, kurie lenktynių eigoje pablogėjo. Turiu išsitirti ir padaryti visus namų darbus iki galo“, – pasirūpinti savimi žadėjo B. Vanagas.

„Ibank team Pitlane“ tapo neatskiriama Dakaro bendruomenės dalimi. Anot lenktynininko, visi puikiai žino, kas važinėja juodais matiniais automobiliais, ant kurių šonų – balti raiteliai. „Jie nebūtinai žino, kad tai – Vytis, tačiau visi puikiai pažįsta mūsų komandą“, – reziumavo B. Vanagas.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: