You are here

Dakaras 2021: Atsiras istorinių automobilių klasė

  • Porsche 953 4x4/Gamintojo nuotrauka
    Porsche 953 4x4/Gamintojo nuotrauka
  • Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
    Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka
.

Ispanijos nacionalinis sporto dienraštis „Marca“ ir tarptautinis tinklalapis Motorsport.com praneša, jog 2021-ųjų Dakaro ralyje sulauksime naujovės iš praeities – istorinės automobilių klasės „Dakar Classic“. Tai dienraščiui „Marca“ patvirtino pats sunkiausių planetos lenktynių vadovas David Castera.

Istorinių automobilių lenktynės mums turbūt geriausiai žinomos dėl lietuvių pasiekimų Monte Karlo ralyje („Rallye Monte-Carlo Historique“). Tokio pobūdžio lenktynėse dalyvauja senovinius automobilius pilotuojantys sportininkai, tačiau automobilių amžius kiekvienose varžybose gali skirtis. Pavyzdžiui, Monte Karlo ralyje važiuoti gali tik 1955–1980 metais pagaminti automobilių modeliai, kurie gamybos metais dalyvavo šiame ralyje.

Istorinių automobilių klasės reikalavimus Dakaro ralio organizatoriai ASO („Amaury Sport Organisation“) dar ruošia, tačiau jau dabar aišku, jog naujoje kategorijoje dalyvauti galės transporto priemonės, Dakare besivaržiusios iki 2000 metų. Taip tikimasi sulaukti apie 40 ekipažų.

Porsche 953 4x4/Gamintojo nuotrauka

„Dakar Classic“ vyks paraleliai su Dakaro raliu: lenktynės prasidės ir baigsis tą pačią dieną, dalyviai įsikurs tuose pačiuose bivakuose. Tačiau istorinių automobilių klasei lenktynių formatas bus adaptuotas – trumpesnė ir lengvesnė trasa, kurią saugiai įveikti pajėgtų senesni automobiliai.

D. Castera sporto dienraščiui „Marca“ pasakojo, jog jau kalbėjo su keliais privačiais istorinių automobilių savininkais ir sulaukė susidomėjimo, tačiau negali atskleisti daugiau detalių iki birželio, kuomet pasirodys oficialus ASO pranešimas.

„Inbank team Pitlane“ komandos pilotas Benediktas Vanagas mano, jog toks organizatorių sprendimas pritrauks automobilių kolekcininkų dėmesį: „Savo ruožtu pakils istorinių Dakaro bolidų vertė. „Dakar Classics“ kategorijoje atsiras ypač turtingų sportininkų, kurie dar daugiau pakels renginio vertę. Sveikinu tokią iniciatyvą“.

Benediktas Vanagas/Ryčio Šeškaičio nuotrauka

Įprastai kovo–balandžio mėnesiais Dakaro ralio organizatoriai atskleidžia pirmąsias detales apie būsimą Dakarą. Deja, dalyviams buvo pranešta, jog lenktynių maršrutai dar nėra aiškūs. Dėl koronaviruso pandemijos keitėsi ne tik šie planai – vis dar nėra žinoma, ar Dakaro ralio maršrutai plėsis į kelias šalis kaip buvo planuota, ar liks tik Saudo Arabijoje. Tinklalapiui Autosport.com D. Carera atskleidė, jog per artimiausias dvi savaites ASO priims galutinius sprendimus ir juos praneš birželį.