You are here

Dakaras 2022: Rokas Baciuška laimėjo 10-ą greičio ruožą

  • Rokas Baciuška
    Rokas Baciuška

Jauniausias Dakaro lenktynėse dalyvaujantis lietuvis laimėjo pirmąjį savo Dakaro greičio ruožą. Nuo pat pirmo greičio ruožo pirmą kartą lenktyniaujantis Dakaro ralyje tauragiškis Rokas Baciuška visada finišuodavo tarp greičiausių lenktynininkų.

Jis tik du kartus finišavo septintuke greičiausių, visus likusius greičio ruožus jis finišuodavo ne žemiau penktos vietos savo T4 – bagių – klasėje. Tai viena didžiausių konkurencijų pasižyminti klasė – prie starto šių metų Dakare šioje klasėje stojo net 47 dalyviai ir Rokas nuo pat pirmojo greičio ruožo buvo vienu iš lyderių.

Po sąlyginai nesėkmingos vakar dienos, kai R. Baciuška finišavo septintas ir bendroje įskaitoje smuktelėjo į penktą vietą, jaunas užsispyręs žemaitis supyko ir pažadėjo visiems, kad šiandien jau laikas spausti. Ir pažadas buvo ištesėtas su kaupu – lietuvis šiandien aplenkė visus savo konkurentus ir laimėjo greičio ruožą. Tai tik trečias kartas, kai greičio ruožą Dakaro ralyje laimi lietuvis – prieš pora metų tai automobilių klasėje pavyko padaryti Vaidotui Žalai, o šiemet tarp keturračių tai buvo padaręs Laisvydas Kancius.

Po šios pergalės Rokas Baciuška iki finišo likus vos dviem greičio ruožams susigrąžino sau ketvirtą vietą bendroje įskaitoje.

Kategorijos: 
Lenktynininkai: