You are here

Dakaras 2022: Rokas Baciuška - trečias SSV bagių įskaitoje

• Rokas Baciuška
    Rokas Baciuška

2022 metų Dakaro ralis buvo debiutinis Rokui Baciuškai, startavusiam SSV bagių įskaitoje. Dar likus dviems greičio ruožams jaunasis lietuvis buvo penktas, tačiau užsispyrimas ir tikslo siekimas atvedė jį į Dakaro ralio podiumą.

Vienuoliktame greičio ruože jis susikaupė, užfiksavo gerą rezultatą ir šoktelėjo į ketvirtą poziciją.

Negana to, Rokas Baciuška neatleido akceleratoriaus ir finaliniame,12-ame greičio ruože. Norint būti trečiam, jam reikėjo aplenkti lenką Marek Goczal, kuris buvo priekyje, pirmaudamas mažiau nei 5 minutėmis.

Rokas Baciuška ne tik laimėjo paskutinį Dakaro ralio greičio ruožą, bet ir sugebėjo aplenkti pagrindinį savo varžovą dėl trečios vietos. Rokas Baciuška už Marek Goczal buvo greitesnis 5 min. 50 sek. ir jam to pilnai pakako, kad Dakaro ralį baigtų trečioje pozicijoje.

„Nutarėme rizikuoti ir bandyti iškovoti podiumą. Sutarėm su Tomu Jančiu, kad jeigu kas nors nutiks, jie padėtų mums pasiekti finišą, o mes patys lėkėme maksimaliu tempu ir smarkiai rizikuodami. Finale rizika pasiteisino – mes pasivijome lenką, kuris startavo šešiomis minutėmis anksčiau už mus ir supratome, kad savo tikslą pasiekėme,“ – po finišo sakė Rokas Baciuška.

Rokas iš pirmo karto Dakare laimėjo trečią vietą, tapo geriausiu Dakaro naujoku bagių įskaitoje ir laimėjo du greičio ruožus.

Tomas Jančys

Pirmą kartą Dakaro ralyje startavęs Tomas Jančys SSV bagių įskaitoje buvo 15-as.

Arūnas Gelažninkas

Tuo tarpu, Arūnas Gelažninkas antrą kartą iš eilės triunfavo motociklų vienišių įskaitoje. Jis artimiausią savo varžovą aplenkė daugiau nei pusvalandžiu.

Bendroje visų motociklų įskaitoje Arūnas Gelažninkas užėmė 28-ą vietą.

Vaidotas Žala

Vaidotas Žala finalinį greičio ruožą įveikė penktas ir bendroje įskaitoje užėmė vienuoliktą vietą, pakartodamas Benedikto Vanago anksčiau pasiektą rezultatą.

Gintas Petrus

Gintas Petrus Dakaro ralį baigė 41-oje pozicijoje.

Antanas Juknevičius

Bendroje įskaitoje Antanas Juknevičius užėmė 49-ą vietą.

Vaidotas Paškevičius

Pirmą kartą Dakaro ralyje startavęs Vaidotas Paškevičius užėmė dvyliktą vietą sunkvežimių įskaitoje.