You are here

Dakaro ralis 2013: dešimtas etapas

• Dakaro ralis 2013: dešimtas etapas

Dešimtajame Dakaro ralio etape (Cordoba – La Rioja) lenktynininkams teks įveikti 353 arba 357 km specialių greičio ruožą. Trumpesnę distanciją važiuos sunkvežimiai ir automobiliai, o ilgesnė skirta motociklams ir keturračiams.

Starte buvo 137 motociklai, 27 keturračiai, 104 automobiliai ir 64 sunkvežimiai.

Motociklai

Joan Barreda Bortas specialiame greičio ruože užtruko 4 val. 43 min. 14 sek. ir tapo dešimtojo etapo nugalėtoju. Antras finišavo Cyril Despres, atsilikęs tik 1 min. 15 sek. Trečią laiką užfiksavo Paulo Goncalves. Jo atsilikimas 2 min. 44 sek.

Ruben Faria greičio ruože lyderiui prarado 8 min. 15 sek., ir tai leido Cyril Despres šoktelėti į pirmą bendros įskaitos vietą. Jis dabar turi 1 min. 37 sek. persvarą prieš R. Faria. Trečias išliko Francisko Lopezas. Jo deficitas yra 13 min. 41 sek.

Keturračiai

Pirmas dešimtąjį greičio ruožą įveikė lenkas Lukasz Laskawiec, nuo jo 1 min. 35 sek. atsiliko Ignacio Casale. Trečias buvo Rafal Sonik, jo atsilikimas 3 min. 23 sek. Dakaro ralio lyderis Marcos Patronelli šį kartą trasoje prarado daugiau laiko – 6 min. 16 sek. Jis buvo septintas.

Bendroje įskaitoje M. Patronelli pirmas, Ignacio Casale šiek tiek sumažino atlikimą nuo jo – iki 1 val. 27 min. 47 sek. Trečias Rafal Sonik, jis atsilieka daugiau nei dvi valandas

Automobiliai

Atnaujinta 19:32. Benediktas Vanagas ketvirtajame kontrolės punkte buvo 59-oje vietoje. Jo atsilikimas nuo lyderio beveik pusvalandis. Iš viso greičio ruožą sudaro 11 punktų.

Atnaujinta 20:02. Penktajame punkte užfiksuotas 53-ias laikas, šeštajame - Benas taip pat išlaikė šią poziciją.

Atnaujinta 20:36. Septintajame punkte Benediktas buvo 47 pozicijoje.

Atnaujinta 21:45. Atkarpoje nuo 7 iki 8 kontrolės punkto Benediktas Vanagas prarado valandą laiko ir smuktelėjo į 78 poziciją.

Atnaujinta 22:34. Devintas punktas pasiektas 75-oje vietoje, dešimtas taip pat toje pačioje pozicijoje. Liko dar vienas.

Atnaujinta 22:51. Lietuvių ekipažas finišavo nuo lyderio atsilikęs 1 val. 52 min. 59 sek. Pagal poziciją, jie tai padarė 76-oje vietoje, kuri dar gali keistis finišavus visiems lenktynininkams. Bendroje įskaitoje užimama 75 vieta.

Devintą ralio dieną Benedikto Vanago Oscar kabojo ant skardžio, gerai, kad prancūzai jį suskubo ištraukti iš šios baisios akimirkos.

Automobilių įskaitoje greičiausias buvo Orlando Terranova su „BMW“. Jis distanciją įveikė per 3 val. 57 min. 58 sek. Antras finišavo „Mini“ komandos narys Joan Roma, jis atsiliko 2 min. 7 sek. Trečias, atsilikęs dar dvylika sekundžių buvo kitas „Mini“ vairuotojas - S. Peterhanselis.

Bendrojoje įskaitoje lyderis nesikeičia. Juo išlieka S. Peterhanselis, padidinęs persvarą prieš G. De Villiersą iki 52 min. 38 sek. Trečias lieka Leonid Novitskiy, jo atsilikimas 1 val. 8 min. 40 sek.