• Lietuviai/Vytauto Dranginio nuotrauka
    Lietuviai/Vytauto Dranginio nuotrauka
  • Balys Bardauskas
    Balys Bardauskas

Sausio 20 dieną Dakaro ralis priartėjo link finišo. Paskutinis - keturioliktas etapas. Po dviejų savaičių lenktynių tapo aišku, kas buvo greičiausias kiekvienoje įskaitoje.

Paskutinis greičio ruožas vyksta Kordobos apylinkėse – 120 kilometrų sportininkams reikia įveikti panašiais kaip ir penktadienį, klasikinio ralio trasas primenančiais keliais.

Prie starto stojo 85 motociklai, 32 keturračiai, 43 automobiliai ir 25 sunkvežimiai. Dalyviai startuoja atvirkštine tvarka, tai reiškia, kad lyderiai startuos vieni paskutiniųjų.

Automobiliai

Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas pagaliau kartu įveikė Dakaro ralį - trečias kartas nemelavo! Paskutiniame etape ekipažas buvo 14-as, atsilikęs 7 min. 48 sek. Bendroje įskaitoje užimta 18-a vieta.

„Atrodo, paskutinis greičio ruožas turėjo būti lengviausias, bet atidavėm daug jėgų – visą laiką dulkėse važiavom, daug kibiriukų aplenkėm. Buvo sunku atsilaikyti prieš Mikko Hirvoneną, bet likome priekyje“, – finiše įspūdžius pasakojo V. Žala. Ralio lenktynininkas iš Suomijos M. Hirvonenas Dakaro ralyje liko 19-oje vietoje, nuo V. Žalos atsilikęs 7 minutėmis.

Apibendrinti visą 2018-ųjų Dakaro ralį Lietuvos lenktynininkui dar sunku – reikia laiko, kad smegenys viską suvirškintų. V. Žala tik pažymėjo, jog jubiliejinis 40-asis ralis buvo sunkus – užtenka vieną didelę klaidą padaryti, kad vėlyvas grįžimas į bivuaką virstų prastu poilsiu naktį ir klaidos tęstųsi kitą dieną.

„Dabar atvažiuoji ir nesupranti – baigėsi. Dvi savaites kasdien po kelis šimtus kilometrų, o rytoj jau niekur nebereikės važiuoti. Nelengvas šitas Dakaras buvo“, – trumpai pasakojo V. Žala.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis taip pat įveikė paskutinį greičio ruožą - jie parodė 17-ą rezultatą, atsilikdami 9 min. 43 sek.. Antanas bendroje įskaitoje užėmė 12-ą vietą.

„Labai sunkus Dakaras – visiems iki vieno ir mums tame tarpe. Kiekvienas kartas finiše yra vis nauji jausmai – pirmasis labiausiai įsirėžęs, svarbiausias, bet šis beveik niekuo nenusileidžia. Dar kartą įrodėme, kad mums lietuviams sunkumai yra pati geriausia aplinka atsiskleisti. Daugiau negu pusė mašinų nebaigė šito Dakaro, o mes pasiekėme savo tikslą. Visi lietuviai – aukščiau nei praėjusiais metais, manau, kad turime kuo didžiuotis“, – po finišo emocijų neslėpė Antanas Juknevičius. „Darius visą kelią mane stabdė, bet nenorėjau aš atiduoti tos 12-os vietos nors tu ką. Ir neatidavėm – atstovėjom už save – labai geras jausmas.“

Benediktas Vanagas ir Sebastienas Rozwadoskis taip pat įveikė paskutinį Dakaro ralio etapą. Jie čia užėmė 27-ą vietą, atsilikdami 22 min. 22 sek.

Bendroje įskaitoje užimta 30-a vieta.

Paskutinį etapą automobilių įskaitoje laimėjo G. De Villiers, kuris 40 sek. aplenkė S. Peterhansel. Dar viena sekunde nuo Misterio Dakaro atsiliko N. Al-Attiyah. Ketvirtas buvo L. Alvarez su Toyota, pralošęs dar dvi sekundes.

2018 metų Dakaro ralio nugalėtoju tapo Carlos Sainz.