You are here

Deividas Jocius: Nematoma sportininko pusė

  • Deividas Jocius
    Deividas Jocius
  • Deividas Jocius
    Deividas Jocius
  • Deividas Jocius
    Deividas Jocius

Kiek kainuoja sporte būti tarp geriausių? Ar tai talentas, ar sunkus ir varginantis darbas? Į šiuos klausimus gerai žinomas Lietuvoje lenktynininkas Deividas Jocius atsako, kad labai daug darbo, pastangų ir sveikatos.

Visai neseniai pats sportininkas patyrė, ką reiškia, kuomet viena sekundė gali apversti visus tavo planus visu 360 laipsniu kampu. Žinoma, finansai ne paskutinį vaidmenį taip pat vaidina. Tačiau svarbiausias dalykas, jo nuomone, yra tikslo turėjimas, atkaklumas ir, žinoma, gera savijauta bei sveikata.

Dauguma mūsų matome tik gražiąją bei pakilią sportininkų pusę. Kuomet jie dalyvauja varžybose, užima prizines vietas ar kerta finišo liniją, užlipa ant apdovanojimų pakylos bei atsiima aukso medalius ir apdovanojimus, ar su ašaromis akyse klauso šalies himno ir žvilgsniu palydi kylančią trispalvę didžiausiose sporto arenose.

O kas po to? Kas slypi kasdieniniame sportininkų gyvenime, kuomet reikia ruoštis kitoms varžyboms, kitam sezonui. O jeigu gauni sunkią traumą? Kas tada?

Patirtos traumos avarijoje nubraukė visus sezono planus

Lenktynininkas Deividas Jocius prieš du metus, patyręs didelę avariją Druskininkų ralyje, sužinojo, ką reiškia, kuomet tavo planai nubraukiami vienu brūkšniu tarsi jų net nebūtų buvę.

„Kai neatsiduri ligoninėje, kai pats nesusiduri su sveikatos problemomis, net nepagalvoji, kokį stiprų kozirį turi sveikas žmogus. Mano patirta avarija, nelengva reabilitacija po jos, tik įrodo, kad lenktynininkas nėra vien tik tai, ką žiūrovai matai. Nėra taip, kad jis tik atsisėda už automobilio vairo ir jį pavairuoja. Tai daug daugiau. Tu turi turėti gerą fizinę formą, ištvermę, kad galėtum tinkamai valdyti sportinį automobilį“, - sako lenktynininkas Deividas Jocius.

2017 metais spalio mėnesį patyręs tragišką avariją paskutiniame Lietuvos ralio čempionato etape, turbūt niekas drąsiai negalėjo net pasvajoti, kad jau po trijų mėnesių lenktynininką bus galima matyti Pasaulio ralio čempionato (WRC) pirmajame etape Monte Karlo ralyje. 

Prieš Druskininkų startą, lenktynininkas jau žinojo apie savo artimiausius planus ir jau ruošėsi pranešti visai Lietuvos sporto bendruomenei, kad 2018 metų WRC čempionate dalyvaus su gamyklinės komandos „M-Sport“ komandos automobiliu. Tačiau likimas viską sudėliojo savaip. 

 

Patirta avarija Druskininkuose, kurios metu sportininkas patyrė daugybinius rankų kaulų lūžius, sekė ilga reabilitacija bei nauja kova dėl vietos WRC čempionate.

„Su „M-Sport“ komanda bendrauju jau antrus metus. Pirmą kartą su jais pradėjome kalbėtis 2017 m, kuomet jie tapo pasaulio čempionais konstruktorių taurėje, o mes turėjome aiškią viziją. Visgi tais metais mūsų visi planai pasibaigė reanimacijoje, kuomet patyriau didelę avariją Druskininkų ralyje. Atrodė, kad visos viltys žlugo, bet tik ne man. Po poros savaičių jau vykau į „Wales Rally“ GB WRC etapą, lydimas žmonos, tartis dėl mano ateities bei vietos komandoje. Deja, mano sužalojimai buvo tokie dideli, kad niekas netikėjo, kad galėsiu greitai atsistoti ant kojų, o, juolab, vairuoti WRC automobilį. Tad teko tenkintis tik WRC3 kategorijos automobiliu, su kuriuo finišavau jau po 2 mėnesių vykusiame Monte Karlo ralyje, ir nustebusiais „M-Sport“ komandos veidais“, - prisiminimais dalinosi D. Jocius.

Deividas Jocius

Pasak lenktynininko, būtent po pirmojo finišo 2018 m. Monte Karlo ralyje, atsinaujino dialogas ir naujų planų dėliojimas dėl dalyvavimo WRC. Tačiau po šio etapo lenktynininkas pastebėjo, kad visgi jo kūnas nedirba taip, kaip dirbdavo iki avarijos.

„Profesionaliame sporte kiekvienas sportininkas turi turėti ne tik gerą fizinį pasiruošimą. Gera sveikata yra pagrindinis įrankis, kurio reikia siekiant gerų rezultatų. Pats asmeniškai turėjau nemažą traumą, kuomet buvo sulaužytos rankos, patirta daug lūžių, plėštinių žaizdų. Taip, dėka atliktų profesionalių gydytojų operacijų, pavyko pakankamai greitai reabilituotis. Visgi atsiliepimas įvyko po kelių mėnesių, po pirmųjų lenktynių finišo. Užvaldžius pakilioms emocijoms, viską dariau, kad išvažiuočiau kitoms lenktynėms, o visa kita nuėjo į antrą planą ir viskas atsiliepė vėliau“, - savo istorija dalinasi D. Jocius.

Sveikata tapo prioritetu

Lenktynininkui teko priimti labai svarbų sprendimą. Turėjo sustoti ir pradėti iš naujo dirbti su savimi, savo kūnu bei visapusiškai ruoštis ateities startams. Paskutiniai metai ir buvo skirti pasiruošti būsimoms varžyboms, į kurias lenktynininkas planuoja išvažiuoti jau greitai.

„Džiugu, kad radau vietą, kur galėjau rasti viską po vienu stogu. Laiko turėjau labai nedaug, o padaryti turėjau labai daug ir greitai. Būsimos varžybos bus daug sudėtingesnės visais aspektais. Tad džiugu, kad gimė ši partnerystė. Klinikos profesionalai artimiausius du metus rūpinsis mano sveikata bei tinkamu pasirengimu lenktynėms“, - sakė lenktynininkas.

Ne paslaptis, kad garsiausi Pasaulio sportininkai, olimpiniai čempionai turi ne tik asmeninius medicinos gydytojus, kineziterapeutus, dietologus, trenerius bei sporto psichologus. Mat, sportininkams nepakanka komandos, šeimos ar gerbėjų palaikymo. Nenustebkite, kad už jų nugaros stovi visa medicinos gydytojų bei kitų, savo srities profesionalų, kariauna.

Lietuvoje taip pat dirba gerų, šios srities profesionalų. Lenktynininkui D. Jociui reikėjo ne tik pasiruošti varžyboms, bet ir sustiprinti po skaudžios avarijos kūne atsiradusias silpnąsias vietas.

Deividas Jocius

„Sugihara“ klinikoje drauge su profesionalų pagalba sportininkas pirmą kartą susipažino su Negyvosios jūros vandens ir purvo terapija, medicininiu limfodrenažiniu endermologiniu LPG masažu bei kriostimuliacija. Po kelių šių terapijų sportininkas pamiršo rankose buvusį skausmą, atsikratė kai kurių iki tol varginusių kūno skausmų  bei galėjo lengviau pakelti fizinį pasiruošimą.

„Profesionalai sportininkai skausmą tikrai gali pakelti ir apie jį nenori garsiai kalbėti. Tačiau tenka pripažinti, kad pasiruošimas varžyboms yra daug spartesnis ir lengvesnis, kuomet tų jo nuolat nejauti“, - komentavo lenktynininkas. 

Pasak „Sugihara“ klinikos vadovės Miglės Neubauer, klinika sportininkams siūlo įvairiapusį paslaugų paketą, kurio dėka sportininkai patyrę traumas ar turėję sunkų, varginantį sezoną, gali greičiau atgauti jėgas.

Kategorijos: