You are here

9 dėmesį blaškantys ir pavojų keliantys dalykai prie automobilio vairo

Sutikite, kad vairuodami automobilį mes ne tik žiūrime į kelią, laikome vairą viena ar abejomis rankomis, perjunginėjame pavaras, bet atliekame ir begale kitų veiksmų, kurie neretai blaško vairavimą bei kartais net iššaukia eismo įvykį.

Taigi, kokių veiksmų reikėtų atsisakyti vairuojant automobilį?

1. Kalbėjimas telefonu

Kalbėjimas mobiliuoju telefonu yra bene dažniausias ir daugiausiai pavojaus kelyje keliantis įprotis. Nors už tai ir baudžiama, tačiau vairuotojai to vis nevengia daryti. Retai naudojama ir laisvų rankų įranga, kuri daugumoje naujų automobilių yra integruota tiesiog į multimedijos sistemą.

Ar yra taip buvę, kuomet kalbant telefonu pravažiuojate reikiamą posūkį? Pamirštate, kad per lėtai judate antrąja eismo juosta? Girdite kitų vairuotojų naudojamą garso signalą? Faktas tas, kad kalbant telefonu to signalizavimo galima net ir negirdėti, nes pusė vairuotojo dėmesio, o gal net ir daugiau, yra sutelkta į pokalbį, o likusi lieka vairavimui.

Kasdien važinėdami mieste tikriausiai aprėkiate ne vieną vairuotoją, kuris kalbėdamas telefonu sutrukdė jums eismą.

Šia tema: „vairuotojai ir mobilieji telefonai“ būtų galima kalbėti iki begalybės ir kiekvienas iš vairuojančiųjų tikriausiai galėtų papasakoti pačių įvairiausių situacijų.

2. Naršymas socialiniuose tinkluose

Antra blogybė, kuriai įtakos turi išmanieji telefonai – tai naršymas internete vairuojant automobilį. Tiksliau, tai yra naršymas Facebook'e, Instagram'e ar bendravimas žinutėmis tiek Viber'yje, tiek tame pačiame Facebook'e.

Šie dalykai dar labiau blaško vairuotojo dėmesį, kurio į kelią sutelkiama jau tik minimaliai, kadangi akys yra įbestos į spalvotus telefonų ekranus, sparčiai besipildančius vis naujomis žinutėmis ir įvykiais. Užsižiūrėjus į ekraną viena sekunde per ilgai, galima akimirksniu „pabučiuoti“ kito automobilio užpakalinę dalį..

Ar pastebėjote, kad nemaža dalis vairuojančių vienoje rankoje laiko vairą, o iš kitos nepaleidžia telefono net į jį nežiūrėdami.

Be to, norint be klaidų ir aiškiai parašyti žinutę dėmesį į telefono ekraną reikia sutelkti bent penkias sekundes, o tai kelyje yra be galo daug..

3. Valgymas ir gėrimas

Vairuodami dažniausiai geriame degalinėje pirktą kavą bei gaiviuosius gėrimus arba valgome įvairius karštus sumuštinius, dešrainius ar saldumynus.

Kaip valgymas ir gėrimas gali trukdyti vairavimui?

- Staigiau stabdant ar netyčia sudrebėjus rankai kavos puodelis gali iškristi ir aplieti drabužius. Toks netikėtas nutikimas gali iššaukti staigią reakciją, kuomet iš rankų gali būti paleistas vairas ar staigiai sustabdomas automobilis.

- Tas pats ir su maistu. Gali išsilieti padažas, pritrupėti ant drabužių. Viską valantis bus nukreiptas dėmesys nuo kelio.

- Vienoje rankoje esantis sumuštinis, kitoje „Coca-Cola“ skardinė, ekstremaliu atveju neleis sukontroliuoti vairo ar perjungti reikiamą pavarą.

Valgant ir geriant gali pasitaikyti potencialus domino efektas: maistas nukrito, kava išsiliejo, sutriko dėmesys, dingo vairavimo kontrolė ir t.t.

4. Veido gražinimo procedūros

Tai būdinga moterims, kurios automobilyje nevengia pasidažyti lūpų ar atlikti kitų veido gražinimo procedūrų, kurių skubėdamos į darbą nespėjo pasidaryti namuose. Tokia situacija skamba, kaip juokas, tačiau anekdotai juk irgi gimsta iš realių dalykų.

Automobilių spūstis – pats idealiausias metas, kuomet moterys gali atlikti šias procedūras, blaškančias dėmesį į kelią.

5. Gyvūnai automobilyje

Vairuotojo dėmesį automobilyje gali blaškyti ir po visą saloną lakstantys naminiai gyvūnai, kuriuos ne retai vairuotojai pasisodina ir ant kelių.

Esant galimybei gyvūnus geriausia automobilyje vežti tam pritaikytame krepšyje, kad jie nelakstytų po visą automobilį ir neblaškytų vairavimo.

6. Vaikų priežiūra

Maži vaikai automobilyje reikalauja dėmesio, kurį suteikiant jiems nukenčia dėmesingumas į kelią. Tiesa, labai sunku nusigręžti nuo vaiko, kuomet jis pradeda verkti automobilyje, tačiau į visa tai reikia žiūrėti labai atsakingai, įvertinant eismą ir galimybes sureaguoti į staiga atsiradusią kliūtį kelyje.

Kelios sekundės dėmesio į šalį ir vairuojamas automobilis gali atsidurti avarinėje situacijoje.

7. Vairavimas apsnūdus

Tai patirti tikriausiai yra tekę daugumai vairuotojų, važinėjančių ilgesniais atstumais. Mieguistumas yra labai pavojingas reiškinys vairavimui.

Vos akimirkai užmerkus akis, galima pradėti sapnuoti ir nebejausti, kad vairuojate. Esant tokiam momentui, atsimerkus pasidaro labai nejauku, nes supranti, kad dar sekundė ir automobilis jau būtų buvęs griovyje.

Tokiais atvejais, pradedant jausti didelį miego norą, yra geriau sustoti ir numigti bent 15 minučių ar pakvėpuoti grynu oru. Žinoma, ilgam energija nesugrįš ir mieguistumas vėl pradės veikti.

Vairuojant apsnūdus, atrodo lyg ir valdome situaciją ir 100 procentų esame įsitikinę, kad sugebėsime išsilaikyti neužmigę, tačiau yra priešingai. Nuovargiui ir miego norui įveikti nepadės nei praviri langai, nei garsiai leidžiama muzika ar nuolat kramtomas koks nors maistas. Pajutus, kad akys vis dažniau ima merktis, geriau ilgai nelaukti ir nerizikuoti, o sustoti ir pailsėti.

8. Žaidimas su multimedijos sistema

Nauji automobiliai yra pilni įvairiausios įrangos bei turi daug prietaisų. Naršyti po multimedijos meniu taip pat dažnai reikia ne mažai.

Taigi važiuojant norisi visa tai junginėti ir pan. O tuomet dėmesys vėl slenka nuo kelio. Taigi reikia nepersistengti su mygtukų spaudinėjimu ir naršymų po pramogų sistemos meniu, kuomet vairuojate.

9. Žvalgymasis į šalis

Važiuojant daug žvalgytis į šonus taip pat nerekomenduojama, nes galima į ką nors užsižiūrėti ir nepamatyti priešais automobilį vykstančių įvykių.

Gražus pastatas, įdomus automobilis ar seksuali mergina kitoje gatvės pusėje gali labai greitai išblaškyti dėmesį.

Ir kuomet vienas vairuotojas žiūrės į šoną, kitas kalbėdamas telefonu gali į jį atsitrenkti. Žiūrint į kelią, galbūt pavyktų išvengti kalbančio telefonu vairuotojo atsitrenkimo.

Kategorijos: 
Paslaugos: