You are here

Rally Classic Druskininkai 2015: Vaidoto Žalos triumfas

• Vaidotas Žala
    Vaidotas Žala

Spalio 2 dieną startavo paskutinis 2015 metų Lietuvos ralio čempionato etapas - „Rally Classic Druskininkai 2015“, kuris sudėliojo paskutinius taškus šio sezono čempionate ir išaiškino 2015 metų Lietuvos ralio čempioną.

Ralio formatas – dvi dienos po penkis greičio ruožus, įskaitant ir naktinį greičio ruožą.

Pirmoji diena

Pirmąją ralio dieną sportininkų laukė penkios trasos, kurių vieną reikėjo įveikti pilnai sutemus.

Laimėjęs tris greičio ruožus iš penkių, po pirmos ralio dienos pirmas žengė Vaidoto ir Žygimanto Žalų ekipažas, kuris net 40.1 sek. lenkė antroje vietoje esantį Deividą Jocių. Trečias buvo latvis Janis Vorobjovs, atsilikęs dar 22.2 sek. Ketvirtoji vieta priklausė Vytautui Švedui, kurio atsilikimas nuo lyderio buvo 1 min. 6.8 sek. Čia pat už jo, vos 1.3 sek. atstumu penktoje vietoje laikėsi Benediktas Vanagas.

Įdomu tai, kad Vaidotas Žala tokią įspūdingą persvarą susikrovė naktiniame greičio ruože, kurį laimėjo. Antroje vietoje likusį Benediktą Vanagą jis čia pranoko net 30.9 sek., o Deividą Jocių net 36.6 sek.

Iki tol jis prieš Deividą pirmavo tik 3.5 sek., o prieš Janį tik 6.5 sek. Taigi nors Deividas ir prarado šiame ruože daug laiko, tačiau gana nemažai sugebėjo atitolti nuo latvių ekipažo, kuris naktinį ruožą baigė tik 6 vietoje, praradęs daug laiko.

Antroji diena

Antrąją ralio dieną sportininkų laukė dar penki greičio ruožai. Vaidoto Žalos ekipažas vėl laimėjo tris iš jų ir susikrovęs didžiulę persvarą tapo Druskininkų ralio nugalėtoju.

Antras liko Vytautas Švedas, atsilikęs 1 min. 30.7 sek. Jis iki aštuntojo greičio ruožo važiavo trečioje pozicijoje, tačiau šiame ruože sugebėjo pralenkti Deividą Jocių ir šoktelėti į antrąją bendros įskaitos vietą, kurios nebeužleido iki ralio finišo.

Beje, po šio greičio ruože Deividas Jocius nusirito į ketvirtąją bendros įskaitos vietos, jį aplenkė ir latvis J. Vorobjovs. Taigi likus dviem ruožams iki ralio pabaigos trečioje vietoje esantis Janis, Vytautui Švedui pralošinėjo 11.6 sek., arba lygiai tiek pat, kiek ir Deividas Jocius. Pastarasis su latviu turėjo identišką rezultatą. Penktoje vietoje žengė Benediktas Vanagas, atsilikdamas dar 14.5 sek.

Po devintojo greičio ruožo lyderių trejetukas pasikeitė, nes iš jo dėl išlaužto rato iškrito J. Vorobjovs, taigi trečioji vieta atiteko Deividui Jociui, bet jam iki V. Švedo trūko jau 21.5 sek. Ketvirtas žengė Benediktas, o penktas Ramūnas Čapkauskas.

Po paskutinio greičio ruožų ralio suvestinės viršuje buvo V. Žala, V. Švedas – antras, o D. Jocius – trečias. Jis Vytautui pralošė 21.5 sek.

Ketvirtą vietą užėmė Ramūnas Čapkaukas, o penktas buvo Linas Vaškys. Ketvirtoje vietoje buvęs Benediktas Vanagas ralio nebaigė dėl užsidegusio automobilio.

Taigi po šio etapo tapo aišku, kad 2015 metų Lietuvos ralio čempionu tapo Vytautas Švedas, nors Vaidotas Žala irgi turėjo daug šansų juo tapti. Tereikėjo, kad Vytautas finišuotų prastesnėje pozicijoje.