You are here

Kaip išsirinkti ekonominės klasės padangas žiemai?

  • Kaip išsirinkti ekonominės klasės padangas žiemai?
    Kaip išsirinkti ekonominės klasės padangas žiemai?

REKLAMA

Padangos – pats svarbiausias ir labiausiai saugumą kelyje įtakojantis automobilio atributas. O ypatingai žiemos sezonu padangas rinktis reikėtų itin atidžiai. Pagal klases automobilio padangos skirstomos į ekonomines, vidutines ir „Premium“. Pačios pigiausios, tačiau tuo pačiu ir prasčiausios, yra biudžetinės klasės padangos, kurių tikriausiai nerekomenduotų nė vienas save gerbiantis specialistas.

Žieminės padangos taip pat, kaip ir vasarinės bei universalios, yra skirstomos pagal tas pačias klases. Nors specialistai kaskart ragina padangoms netaupyti, didžioji dalis vairuotojų vis dėlto linkę ieškoti ekonominės klasės padangų.

Lietuvoje ekonominės klasės padangos yra itin paklausios dėl patrauklaus kainos ir gana geros kokybės santykio. Labai svarbu žinoti, kad daugelis brangių „Premium“ prekės ženklų yra gaminami gerai žinomų gamintojų. Tačiau tik nedaugelis žino, kad ir žemesnės klasės prekės ženklai neretai yra tų pačių „Premium“ gamintojų, tik jų parametrai nėra tokie geri.

Dėl to šios padangos taip pat yra gerokai pigesnės. O ir renkantis ekonominės klasės padangas, vertėtų žinoti, kad jų kokybė ir saugumas neprilygsta „Premium“ klasei. Todėl itin atidžiai reikėtų vertinti konkrečius parametrus, kaip apkrovos, greičio indeksą, maksimalią leistiną apkrovą, maksimalų leistiną oro slėgį ir periodiškai jį patikrinti.

Tačiau vertėtų žinoti, kad ekonominės klasės padangos yra labiau tinkamos pradedantiesiems vairuotojams arba ramiam tolygiam važiavimui. Jos pasižymi greitesniu nusidėvėjimu, todėl nelabai rekomenduojamos mauti ant galingą variklį turinčio automobilio. Šiam labiau tiks „Premium“ klasės padangos, pasižyminčios puikiu stabilumu, todėl geriau jas rinktis patyrusiems, agresyvesnį vairavimą mėgstantiems vairuotojams.

Tačiau bet kuriuo atveju, kad ir kokios klasės padangas nuspręsite įsigyti, svarbu atkreipti dėmesį į keletą būtinų aspektų. Vienas iš jų – tai, kad pasirinktos automobilio padangos būtų tinkamos jūsų automobilio apkrovai ir maksimaliam greičiui. Kitas svarbus kriterijus – padangos būtinai turi atitikti jūsų automobilio galią. Tačiau trečias labai svarbus aspektas – visais atvejais rekomenduojama pirkti naujas ir jokiu būdu nedėvėtas žiemines padangas. Svarbu, kad padangos atitiktų žieminės padangos standartui keliamus reikalavimus (3PMSF).

Kategorijos: