You are here

Rally Elektrėnai 2015: Nugalėjo Vaidotas Žala

  • Vaidotas Žala
    Vaidotas Žala

Rugsėjo 12 d. Elektrėnų apylinkėse vyko ralis - „DHL Rally Elektrėnai 2015“, kurio pagrindinis organizatorius lenktynininkas Ramūnas Čapkauskas. Tai pirmasis ralis, pasidabinęs Elektrėnų miesto pavadinimu.

Kompaktišką ralį sudarė aštuoni greičio ruožai, kuriuos greičiausiai įveikė Vaidotas Žala. Dominykas Butvilas šiame ralyje užėmė antrąją vietą, atsilikęs nuo nugalėtojo 17,5 sek. Ant trečiojo nugalėtojų pakylos laiptelio užlipo latvis Janis Vorbojovs, pralošęs dar 8 sekundes.

Tik 4,8 sek. nuo jo atsiliko Martynas Samuitis, penketuką užbaigė Benediktas Vanagas, nugalėtojui pralošęs 40,6 sek.

Ralio pabaigos scenarijus galėjo būti visiškai kitoks, jeigu ne Dominyko Butvilo „Mitsubishi Lancer“ bolidą ištikusios techninės problemos. Jis laimėjo net septynis iš aštuonių greičio ruožų, bet vienas nesėkmingas greičio ruožas sumaišė visas Dominyko kortas ir jis ralio nelaimėjo.

Po penktojo greičio ruožo D. Butvilas laikėsi pirmoje pozicijoje, Vaidotas Žala už jo buvo vos 6,3 sek. atstumu. Pastarojo atsilikimai visuose penkiuose ruožuose buvo minimalūs.

Šeštajame greičio ruože viskas apsivertė aukštyn kojomis. Starto metu lūžo D. Butvilo bolido pusašis, bet Dominykas sugebėjo įveikti šį 17,69 km ilgio greičio ruožą su trimis varomais ratais. Žinoma, jis prarado „marias“ laiko ir nuo šio greičio ruožo nugalėtojo Martyno Samuičio atsiliko net 33,3 sek. Tuo tarpu Vaidotas Žala buvo trečias, pranokęs D. Butvilą 30,5 sek. Po šio lemtingo greičio ruožo Vaidotas tapo ralio lyderiu, o Dominykas nukrito į antrąją poziciją, turėdamas jau 24,2 sek. deficitą ir vos 0,1 sek. persvarą prieš trečioje vietoje esantį J. Vorobjovs. Benediktas Vanagas ir Martynas Samuitis buvo taip pat visai šalia – vos 3,6 sek. intervalu. Taigi šioje varžybų stadijoje pirma Vaidoto Žalos pozicija buvo lyg ir saugi, o į antrąją vietą pretendavo net keturi ekipažai.

Po serviso zonos, septintą ir aštuntą greičio ruožus su jau sutvarkytu automobiliu laimėjo Dominykas ir išsaugojo antrąją poziciją, bet Vaidoto pavyti nebespėjo. Pirmajame penketuke, po paskutinio greičio ruožo į ketvirtąją iš penktos šoktelėjo Martynas Samuitis, pranokęs Benediktą Vanagą.

Ralio organizatorius – Ramūnas Čapkauskas – užėmė 6 vietą, atsilikęs 1 min. 12,4 sek.

Ralis nesėkmingai baigėsi Vytautui Švedui, kuris važiavęs trečioje pozicijoje, penktajame greičio ruože pasitraukė iš varžybų dėl išslydimo iš trasos ir sugadintos važiuoklės.

Parengė Vytautas Pilkauskas