You are here

Lietuvoje debiutuoja jau septintas BMW elektromobilis - „BMW iX2"

2023 metų pabaigoje Vokietijos automobilių koncerno BMW pristatytas naujas elektromobilis „BMW iX2" atvyko į BMW salonus Lietuvoje ir debiutuoja mūsų rinkoje. Įgaliotoji BMW atstovė šalyje „Krasta Auto" tikisi, kad šis plačiam vairuotojų segmentui tinkantis modelis prisidės prie BMW elektromobilių pardavimų augimo 2024-aisias, rašoma pranešime.

 „Elektromobilių paklausa Lietuvoje sparčiai auga, tai atspindi ir BMW pardavimų statistika Lietuvoje. Per praėjusius metus pardavėme 53 proc. daugiau tik elektra varomų modelių, nei 2022-aisiais. Prie to prisideda ir auganti BMW modelių įvairovė – Vokietijos gamintojas plečia elektromobilius pasiūlą į vis įvairesnius segmentus – nuo kompaktinio visureigio „iX1" iki verslo klasės sedano „i5" ar limuzino „i7". Naujasis „iX2" taps jau septintuoju BMW siūlomu elektromobiliu, dar labiau išplės pasirinkimą vairuotojams ir, tikime, prisidės prie tolimesnės Lietuvos autoparko elektrifikacijos", – sako BMW prekės ženklo vadovas Martynas Daujotas.

Viena įkrova – iki 449 km

„iX2" debiutas Lietuvoje vyksta su „iX2 xDrive30" modeliu. Tačiau BMW jau anksčiau skelbė, kad vasarą planuoja pristatyti ir dar vieną tik elektra varomą „iX2" modelį, tik konkrečių jo duomenų kol kas neskelbia.

Tuo tarpu debiutuojančio „iX2 xDrive30" ratus suka du elektros varikliai, kurių bendra maksimali galia siekia 230 kW/313 AG. Automobilyje montuojama 64,8 kWh talpos elektros baterija, su kuria viena įkrova galima nuvažiuoti iki 449 km (pagal WLTP standartą).

Kaip ir būdinga BMW elektromobiliams, naujasis modelis taip pat pasižymės greitu įsibėgėjimu – nuo 0 iki 100 km/val. greitį „iX2 xDrive30" išvysto per 5,6 sek., o maksimalus automobilio greitis – 180 km/valandą.

Sportiškas kupė stiliaus visureigis

Naujasis „BMW iX2" priskiriamas „Sports Activity Coupé" (SAC) kategorijos automobiliams. Šis modelis debiutuoja kartu su naujos, antrosios kartos „BMW X2" modeliu. Jis pasižymi daugybe patobulinimų – nuo sportiškesnę ir dar labiau kupė formą įgavusio automobilio kėbulo bei modernių dizaino elementų iki pažangių technologinių ir autonominio vairavimo sprendimų.

Automobilis taip pat turi modernius ir  naujoviško dizaino LED žibintus bei šešiakampės formos BMW grotelės. Pirmą kartą BMW kompaktinės klasės automobilyje galima užsisakyti „BMW Iconic Glow" kontūrinį grotelių apšvietimą.

Ekspresyvesnis ir progresyvesnis tapo ir automobilio galas – tiek dėl masyvaus atletiško buferio, tiek ir dėl modernių formų žibintų bei plačių galinių ratų arkų.

Nors „iX2" modelis priskiriamas kompaktinei klasei, viduje jis – išties erdvus. O prie to prisideda didesni matmenys nei „X2" pirmtako: automobilis tapo beveik 20 cm ilgesnis (4,554 mm), pora centimetrų platesnis (1,845 mm) ir 6,4 cm aukštesnis (1590 mm). Daug erdvės naujajame elektromobilyje yra ir bagažui – atvėrus elektra valdomą bagažinės dangtį ir nulenkus galines sėdynes erdvė susidėti daiktams išsiplečia nuo 525 iki 1,4 tūkst. litrų.

Kelionių komfortą padidins ir patobulinta garso izoliacija, ir apdailai naudojamos aukštos kokybės medžiagos. Pirkėjai taip pat gali rinktis įvairius sėdynių apmušalų variantus, įskaitant veganiškus ir odos.  Už papildomą mokestį pirkėjai gali užsisakyti panoraminį stogą.

Salonas virs filmų ar žaidimų erdve

Kaip ir visuose naujuose modeliuose, taip ir į „iX2" BMW įdiegė naujausius skaitmeninius sprendimus ir paslaugas. Priešais vairuotoją montuojamas didelis lenktas BMW monitorius. Vairavimo pertraukų metu „AirConsole" žaidimai pavers šį ekraną žaidimų konsole, jame taip pat galima žiūrėti filmus ir serialus.

Už papildomą mokestį galima įsigyti BMW projekcinį ekraną, kuris pateikia vairuotojui svarbią informaciją neatitraukiant akių nuo kelio, taip pat aktyvią greičio palaikymo sistemą ir nuotolinį aplinkos įrašymą vagystės atveju. Saugumo suteiks ir jau standartinėje komplektacijoje tarp vairuotojo ir keleivio priekyje integruojama papildoma oro pagalvė.                                  

Standartinės komplektacijos „iX2" turi perspėjimo apie priekinį susidūrimą sistemą, greičio palaikymo su automatiniu stabdymu funkciją, eismo juostos palaikymo sistemą, parkavimo asistentą su atbulinės eigos kamera ir kitas sistemas. 

Papildomai užsakoma „Driving Assistant Professional" funkcija leis išlaikyti „iX2" automobilį reikiamoje juostoje ir palaikys saugų atstumą važiuojant iki 210 km/h greičiu. Dar viena papildoma funkcija, kuri itin naudinga eismo spūstyse: prireikus „BMW iX2" staigiai sustos ir automatiškai vėl pradės važiuoti. O tolimųjų šviesų asistentas pravers važiuojant tamsiu paros metu užmiestyje – vairuotojas galės važiuoti įjungtomis ilgosiomis šviesomis, o BMW automatiškai apsaugos kitus eismo dalyvius nuo akinančio šviesos srauto.

Naujojo elektromobilio „iX2" kaina Lietuvoje prasideda nuo 61 750 eurų, įskaitant mokesčius.

Kategorijos: 
Automobiliai: